1. 1.
  Klasik ebleh zırıltısıdır.

  Ulan iblis, Japonya'da mı yaşıyorum ki şintoizme saldırayım? Şintoistlerin ne zararını görmüşüm ki onlarla uğraşayım?
  7 -1 ... rumeli71
 2. 2.
  doğru olmayan önerme.

  onu da beceremiyorlar zaten. misal yukarıdaki entry baz alınırsa, adamların bir çoğu ateizmi "müslümanlar ile uğraşmak" olarak addediyor. yani bilim, felsefe tabanlı değil, ülkemizde ateizm maalesef "birilerinin değerleri ile uğraşayım" ve "ateizmi yayayım, ne olur ne olmaz cehemmem filan varsa tek gitmiyim" tipinde yürütülür. amaç da artık farklı görünmeye çalışmak mı, "ateist insan zeki olur" ilüzyonunu gerçek sanmaları mı bilinmez. tanrının varlığı bilimsel olarak tespit edilememiş ise, yokluğu da bilimsel olarak tespit edilememiştir. bu nednele ateistler bir tercih yaparlar, tanrının yokluğunu tercih ederler. yani inanç o da aslında.

  sığır detected editi: bilimsel olarak tanrının olamayacağı kanıtlanana kadar ateizm bir inançtır. çünkü bilim tanrının varlığını da kanıtlayamamıştır. yani tanrı kavramına inanmak ve inanmamak ikisi de düşünen bir insan için eşit mesafede durmaktadır, kişi de birinden birini seçer. hatta bana sorarsanız, ateizm bir adım geridedir çünkü teist birey, çözemediği, içinden çıkamadığı soruları tanrıya bağlayabilirlen, ateist bireyin böyle bir şansı yoktur. gelir bir noktada tıkanır, ötesine geçemez.

  "japonya'da yaşamıyorum ki şintoizme saldırayım" ifadesi, "türkiye'de yaşadığım için islam'a saldırıyorum" demektir, bu da bireyin ateizmi "islam'a saldırmak" olarak algılayabildiğinin kanıtıdır; ülkemizdeki ateistlerin çoğunluğu da bu kafada zaten. ateizm fikrinin altını dolduracak felsefi düşünce yeteneği ve zekaya sahip olmayan ateist de hiç çekilmiyor gerçekten.

  ateizmi yaymamızın bir sakıncası mı var?: bence yok. ama ateizm mantığına ters. çünkü bu girişimde bulunan birey, ateizmin bir inanç olduğunu ve içten içe "ya varsa?" endişesi içine düştüğünü kabul etmiş olur. ayrıca "ben aslında zekiyim" fikrine, başkalarının da onay vermesine ihtiyaç duyması bana acınası geliyor. çünkü başka bir ateist ile karşılaştığında "biz zekiyiz, gerçeği görebiliyoruz" tasdiğine ihtiyacı var bu bireylerin. ama sonuçta Maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisi düşünülür ise, "aidiyet" de bir ihtiyaçtır. ateist birey de, kendisi gibi düşünenleri sayısını arttırma ihtiyacı hisseder, bunu normal karşılıyorum.

  ülkemizde dini dayatma olduğunu düşünmüyorum. insanlar gayet istedikleri dini seçmekte özgür oldukları gibi, müslüman olanlar bile ibadetlerini tam yapıp yapmamak konusunda bir baskı, bir kanun ile karşılaşmamaktadır. kimse kimseye "müslümansın namaz kılacaksın" diye baskı yapmıyor. islam dininde zaten zorlama yok diye emir var.

  felsefi derinlikte düşünebilen bir ateist bireyin, fikrini söyleyip, argümanlarını anlatması, tezini sunması insanların tepkisini çekmez. insanlar en fazla antitezlerini sunar, bir sentez çıkar veya çıkmaz. ama bizdeki "benim ateistlik anlayışım insanların inançlarına saldırmak" şeklindeki ateizm anlayışı sadece tepki ve insanların inançlarını korumak için karşı saldırısına neden olur. bizim ateistler bu kadar derin düşünemezler, "bu müslümanlar da saldırıyor hep kafamızı kescekler" düzeyinde kalırlar. insanlar da bundan ibret alıp ateizmden uzak durmayı tercih ederler.
  -6 ... gamoreon
 3. 3.
  Tipik müslüman söylemi. Demek ki islamın eleştirilecek yönleri var ki eleştiriliyor. Ayrıca, eleştiri ile saldırmak ayrı şeyler, ilk önce bunu çakozlayın..
  16 -1 ... queenn of darkness
 4. 4.
  Aha da ateizm inançtır saçmalığı da geldi işte. Neyse..

  Yobazların klasik taktiklerinden biri, önce bir yalan sıkmak, sonra o yalanı karşıt oldukları birilerine yamamak, sonra kendi sıktıkları yalanı eleştirmektir. Böyle ahlaksız, şerefsizdirler..

  Len ateistler arasında "ateizm=Müslümanlarla uğraşmak" diyen mi var ki bunca saçmalık yazıyorsun? Onu diyen sensin ulan ahlaksız!

  Evet, ateistler Müslümanlarla da, islam'a da uğraşıyor olabilir. Sebebinin dininizi herkese, toplumun her kesimine, siyasete, ekonomiye her şeye ama her şeye dayatmanız olduğunu neden bilmezden gelip de bir tarafından element uyduruyorsun?

  Sonra bir de ateizmi yaymak gibi bir laf etmiş. Asıl mesele o değil ama diyelim ki öyle olsun. Bir sakıncası mı var? Hakkımız değil mi? Senin 80 bin camide, sayısız kuran kursunda, tüm okullarda, üstelik zorla dayatarak, içinde bizim vergilerimiz de olan devlet fonlarını kullanarak yaptığın ne? Biz hangisini yapıyoruz?

  Sizin derdiniz belli. inanç diye sarıldığınız, ayakta tutmak için milyarlarca dolar akıttığınız kağıttan şatolar iki sözle sallanmaya başlıyor, ondan dolayı huzursuz oluyorsunuz.

  Çünkü hak değil batıl üzeresiniz.
  7 -2 ... rumeli71