bugün

esas mevzu "inançlılar neden yaşar?"dır.

ölün hemen cennete gidin lan!
hırsız dincileri kudurtmak için yaşayanları var.
Bir gün tanrı olabilme hayalini kurarak olbilir.
esas mevzu "inançlılar neden yaşar_"dır.
ölün hemen cennete gidin lan!
la fondoten

Zaten ecel geldiğinde her insanın olduğu gibi inançlı insanda ölüyor.Ama ecel değilde kendini herhangi bir yoldan öldürürse hani inançlı insan olmaktan çıkıyor ondan inançlılar da inançlarına göre yaşayıp ölümlerini bekliyorlar.

Merak ediyorum bu ateistler ölüm korkusu yada herhangi bir korku anaında acaba neyden yardım istiyorlar ?
yaşadıkça daha çok küfre girip, kendi ateşlerini kendileri körüklemek için.
hepsi "yaşar" değil biraderim, berkecan falan olanları da var. evet.
görsel

Doğada ölümsüz (yaşlanmayan) canlılar vardır. “Turritopsis dohrnii” adlı denizanası türü biyolojik olarak ölümsüzdür.

yani her canlı ölümlü değildir.

yani her canlı bir gün ölümü tatmayacaktır.

ateist; yaşamı " inancın " kuyruğunda çarçur etmez. elinden geldiğince yaşama ve yaşatmaya katkı sağlamaya çalışır.

ateist bilir ki, dünyada ne varsa, insanın alınteridir. aklın ve bilimin eseridir. mucize yok akıl, bilim ve emek var.
ibneliğine yaşıyoşuyorum. Diğerlerini bilmem.
bu dünyada yaşamış olmayı gerçekten hak eden tek kesim oldukları için.
sanane be amk.

Sen git ibadetini yap. Cennete git.
bir bitki, bir hayvan, bir canlı neden yaşıyorsa insan da onun için yaşar. ölüm korkusu, ölümden sonra yaşam vaadi yüzünden insanlar ürettikleri din sistemlerine esir olurlar.
din menfaat üzerine bina edilmiş bir sistemdir. inanır ve sistemin istediklerini yerine getirirsen, sonunda cennet ile ödüllendirileceğin vaat edilmiştir. eğer sonunda bir şey vaat edilmemiş olsaydı acaba herhangi bir insan bir dini sisteme sarılır mıydı? muhtemelen cevap hayır olacak.
ölümden sonra bir yaşam, bir cennet-cehennem kavramının olduğu ispat edilememiş iken, var olduğu iddiasını ortaya atan ispat ile mükellef iken neden ateistlerden ya da deistlerden aksini ispatlamasını bekler inanmışlar?
garip...
zaten 70 yıl nefes alacaklar sonrasında sonsuz karanlık. Çok görmeyin bunu onlara. Neden yaşamasınlar ki şu kısacık ömrü.
güncel Önemli Başlıklar