bugün

ciddi bir sorunsal ya da soru işaretidir. arkadaşlarımız inandığı her doğruyu savunup, karşıtlarına çekinmeden muhalefet olabiliyorlar, güzel. peki neden hiç mezarlık isteminde bulunmuyorlar gerçekten merak ediyorum. adamlar mecburen müslümanların, hristiyanların, yahudilerin mezarlarında yatıyorlar. ama hiç çıkıp da kendilerine özel mezar istemiyorlar. cidden merak konusu. ateistlerin açıklamasını rica ediyorum.
belki de ölümden sonraki sonsuz bilinçsizlik halini, ölümden sonraki varlığı, ölümden sonraki hayatı hatta ölümden sonra var edilmeye çalışılan ya da hayali kurulan statüyü çok siklemedikleri içindir.

ölüm sonsuz bir bilinçsizlik halidir belki onun için. yakılmak ya da hristiyan mezarlığına gömülmek onu pek enterese etmiyor olabilir. bi de böyle düşün dostum.
ateistlerin bu isteğini normal karşılamak lazım.
zaten yaşadığımız zaman inanmadık, öldükten sonra nereye gömüleceğimizin hiçbir önemi yok diyorlar.
aslında ateistlerin bu davranışı takdire şayan bir olay olup delikanlılık örneği göstermişlerdir.
peşin not ateist değilim. din mensupları; ölümden sonraki yaşama, kendi dinlerinin en yüce din olduğuna inanır. bu inançları doğrultusunda kendi inancının gerektiği usullerle defnedilip, gömülür.

ateist; inanmadığı için, nereye gömüldüğünü de sorun etmez. çevresindeki diğer ölülerin dini önemli değildir çünkü ölmüş ve bitmişlerdir.
öldükten sonra geriye kalanların sadece et ve kemikten ibaret olduğunu düşündükleri içindir. ayrıca mezarların dininin olmasına da anlam veremiyorum.

edit: yanlış anladığım ve ön yargılı davrandığım için alkolik oldum' dan özür dilerim. umarım daha çok merak eder ve insanları bilgiye sevk etmeye devam eder.
kabir azabından korktukları içindir.

mezarı olmayınca bulunamayıp, yanmaktan kurtulacağını düşünmüştür.