bugün

imam hatiplerde deizme yönelenler çoğalmış.sebebi de dindeki tutarsız ifadelermiş.
inanacak bir sey yok diyedir belki?
inanmamak daha kolay olduğu için olabilir.
allah onları hatalı yarattığı için. ateist olacaklarını biliyor, içlerinde imanın nuru olmadığını biliyor, ama yaratıyor.
denebilir ki özgür irade var; var da, herşeyi bilen allah şu yıl, şu ay şu gün ve şu saatte şu eylemimde hak yolunu seçmeyeceğimi de biliyor. önceden görü yeteneği sadece ona ait olduğu için o, kendisine göre yanlış seçimi yapacağımı biliyor.

yani kendisine inanmayacağımı bildiği halde beni kendisi öyle yarattığı için kalmaya mecbur olduğum ve o öyle yarattığı için asla geçemeyeceğim bir sınava sokuyor.

yani aslında benim ateist olmamın sebebi onun beni öyle yaratması. bu yüzden inanmıyorum.
inanmayınca yalnız hissetmiyorlar mı ?
Çünkü inanabilecekleri bir beyine sahip değiller.
Teistler neden inanıyor sorusu kadar mantıksız bir soru cümlesidir.
Herkesin kendi tercihidir dinde zorlama yoktur. Olmamalidir da.
Bır tur kacıs oldugu ıcın.
kime inandiysam yalan cikti, allah da yalan cikmadan kacayim dedim. aldigim en iyi karardi.
Müthiş bir sergiyi gözü kapalı gezmek gibidir onların durumları.

Bilim tarafından ispat edildikçe bazı şeyler, daha da inkar çukuruna batırırlar kendilerini.
Halbuki seni yaratanın sonsuz kudretini keşfediyorsun.
Bilim seni neden inkara götürüyor?
Dışarıdan (özellikle dindar çevrelerde) "ooh ne güzel hıımına din yok iman yok, karı kız gani" gibi bir hayat tarzınızın olduğuna ve işinize gelmediği için inanmadığınıza yönelik bir algı var. Yaşadığınız bunalımlı içsel çatışmaları anlıyorum. Çok zor bi durum ve şiddetli olduğunda hayatınızı yaşanmaz kılabilir. Size önerim arkadaşlar; dine ve tanrıya tarihsel olarak bakmayın ve olabildiğince (en azından başlangıçta) hikayelerden ve kurallardan bağımsız olarak düşünün ve duygularınızla düşünmeye çalışın.
Ateistler, Noel baba'ya da inanmıyor, Ali Baba ve kırk haramilere de inanmıyor. Olmayan birşeyin nesine inancaksın?
güncel Önemli Başlıklar