1. 1.
    Anlam verilmiş bir durum değil. Ateizm ne demek tanrı tanımazlık demek tamam bu kendi tercihleri saygılıyım ama benim merak ettiğim olay şu neden islam neden Hristiyanlık veya yahudilik, şintoizm, Hinduizm değil sadece islam. Avrupa'da böyle amerika da. Herkes bir sükunetini korusa mesele kalmayacak. Benim namaz kılmamdan sana ne onun ateistliğinden bana ne. Enteresan.
    16 -8 ... kale3112
  2. 2.
    Çünkü şuan islam coğrafyasında yaşıyoruz ve bu dine mensup insanların nasıl iğrenç olduklarını görebiliyoruz.
    10 -12 ... proleterlerin manifestosu
  3. 3.
    islam coğrafyasında bu baskı bu adaletsizlik bu cahillik bu kötü insanları görünce insan ister istemez islamdan nefret ediyor.

tek sevdiğim müslüman (bkz: ali candan) ın babası (bkz: ömer candan)
    6 -3 ... yazar cizer34
  4. 4.
    Çünkü Türkiye'de ateist olduğunu söyleyen insanların büyük bir kısmı mezhebine son derece bağlı mezhep faşisti Alevilerden de ondan.

inanmayanlar bu başlıklara bakabilir;

(bkz: kendini ateist gibi gösteren gizli alevi)

(bkz: alevi olduğunu saklamak)

(bkz: ateistsin diye islam düşmanı olmanı isteyenler)

Lütfen.
    2 -8 ... topraksiz kral
  5. 5.
    ateistlerin içlerindeki manevi boşluğu doldurmak için bunu yaptıklarını düşünüyorum. içlerindeki manevi boşluğu islama inanan birisiyle tartışmaya girerek ve bu tartışmayı kazanarak, hem ego tatmini hem de "ben bu tartışmayı kazandım demek ki ben doğruyum" düşüncesinde olduklarını sanıyorum. çünkü gerçekten 10 ateistten 8'i islama inandığını anladığı birine kesinlikle din ile alakalı konu açıyor akabinde tartışma başlatıyor.
    1 ... enteresan hikayelerim var
  6. 6.
    Amerika'ya gitsen çoğunun hristiyanlar ile uğraştığını görürsün, insan beyni genelde kendi sürüsüyle alakalı olarak çalışır ki bu da ancak evrimle açıklanabilecek türden bir şey ama neyse.
    5 ... greekgodpan
  7. 7.
    saçma teoriler, sıfır gözlem, yanlış çıkarımlar... dünya şartlarında var olmayan sorundur.
    ayrıca; (bkz: ateistler neden hep islamiyete saldırıyor) -kendinden soru işaretli zaten-
    (bkz: ateistlerin hep islamiyete saldırması sorunu)
    -1 ... thuggy sappho
  8. 8.
    islamcı bunu saldıriyor olarak algılıyor olabilir. Ateistler genelde sadece fikir beyan eder. islamiyetci bunu saldıri olarak algılar.
    Ender de olsa saldırgan ateistler de var. Kendi inanmıyorsa bile inanana saygı duymalı diye düşünüyorum. Ama kendi inancıyla çelişen müslümanları eleştirmelerini saldırganlik olarak görmüyorum. Tıpkı cihatı savunan islamcılar gibi Din düşmanlığı da faşistliktir. Ben de inanmıyorum agnostiğim ve hiçbir dine düşman değilim.

Kendi gibi düşünmeyen herkesin söylemini saldırganlik olarak algılamakta çok garip.
    7 ... seviyorum seni
  9. 9.
    Bunu yapanların çoğunun ana özelliği ateist olmaları değil zihinsel olarak çocuk olmalarıdır. Doğru düzgün adamın böyle boş muhabbetlerle işi olmaz.
    1 ... boynuzluaslan
  10. 10.
    allah ne demiş diye kuran'ı açıp okumaya tenezzül etmeyenler, neymiş efendim islam coğrafyasında yaşıyorlarmış da bu dine mensup insanların ne kadar iğrenç kötü olduklarını görüyorlarmış da o yüzden islamiyete saldırıyorlarmış.

siz iman edecek olsaydınız, evvela kuran'ı okurdunuz sonra o iğrenç dediğiniz insanların allah'la kitapla imanla doğrulukla adaletle pek de alakaları olmadığını fark eder, aslında şu dünyada ne pahasına olursa olsun gününü gün etmeye çalışan aynen sizler gibi zavallılar olduklarını anlar, hem kendi tarafınızdan hem de onlardan süratle allah'a doğru kaçardınız.

fakat siz gerçeklerden doğruluktan sırf menfaatinize uygun düşmediği için bunalıp tiksindiğinizden ötürü bir türlü iman edemiyorsunuz.

ayet:
    https://acikkuran.com/43/78
    -2 ... cilveloy nanayda