bugün

Anlam verilmiş bir durum değil. Ateizm ne demek tanrı tanımazlık demek tamam bu kendi tercihleri saygılıyım ama benim merak ettiğim olay şu neden islam neden Hristiyanlık veya yahudilik, şintoizm, Hinduizm değil sadece islam. Avrupa'da böyle amerika da. Herkes bir sükunetini korusa mesele kalmayacak. Benim namaz kılmamdan sana ne onun ateistliğinden bana ne. Enteresan.
islam coğrafyasında bu baskı bu adaletsizlik bu cahillik bu kötü insanları görünce insan ister istemez islamdan nefret ediyor.

tek sevdiğim müslüman (bkz: ali candan) ın babası (bkz: ömer candan)
Çünkü Türkiye'de ateist olduğunu söyleyen insanların büyük bir kısmı mezhebine son derece bağlı mezhep faşisti Alevilerden de ondan.

inanmayanlar bu başlıklara bakabilir;

(bkz: kendini ateist gibi gösteren gizli alevi)

(bkz: alevi olduğunu saklamak)

(bkz: ateistsin diye islam düşmanı olmanı isteyenler)

Lütfen.
ateistlerin içlerindeki manevi boşluğu doldurmak için bunu yaptıklarını düşünüyorum. içlerindeki manevi boşluğu islama inanan birisiyle tartışmaya girerek ve bu tartışmayı kazanarak, hem ego tatmini hem de "ben bu tartışmayı kazandım demek ki ben doğruyum" düşüncesinde olduklarını sanıyorum. çünkü gerçekten 10 ateistten 8'i islama inandığını anladığı birine kesinlikle din ile alakalı konu açıyor akabinde tartışma başlatıyor.
saçma teoriler, sıfır gözlem, yanlış çıkarımlar... dünya şartlarında var olmayan sorundur.
ayrıca; (bkz: ateistler neden hep islamiyete saldırıyor) -kendinden soru işaretli zaten-
(bkz: ateistlerin hep islamiyete saldırması sorunu)
Bunu yapanların çoğunun ana özelliği ateist olmaları değil zihinsel olarak çocuk olmalarıdır. Doğru düzgün adamın böyle boş muhabbetlerle işi olmaz.
ateist birinin islam'ı hedef almasının sebebi islam'ın toplumu yönetmesinden ve bu yönetimin sakıncalı durumlara yol açmasından korkması olabilir. ayrıca ateist biri tabi olmadığı din tarafından hayatının yönlendirilmesini istemez.

özellikle islam olmasının nedeni ise hinduizm, budizm, konfüçyüsçülük gibi doğu dinlerin zaten yönetimde bir etkisinin olmaması olabilir. hristiyanlık ise protestan reformundan sonra ciddi bir darbe yemiş olmasından dolayı zamanla o da yönetimdeki gücünü kaybetmiştir.

ateist birinin din görüşünün yüksek ihtimalle laiklik olduğunu düşünürsek ve dünyada laik olmayan ülkelerin büyük çoğunluğunun müslüman olduğunu da ortaya koyarsak ateist birinin islamiyet'e saldırması kendince doğru olabilir.

düzeltme: her ateist laiktir ama her laik ateist değildir.
dine saldırdıkları felan yok aslında size öyle geliyor. klasik malum partili gibi mağduriyet yaratma çabası...
Hristiyan ülkesinde büyüyüp yaşasalar hıristiyanlığa, israilde büyüyüp yaşasalar yahudiliğe saldıracaklardır.
Şaşılacak bir şey yok.
ufacık erkek çocuklara tecavüz eden ateistler mi?

kim neye nasıl saldırıyor?
aslında ateistler müslüman görüntüsü altında din kılıfına bürünüp rüşvet çıkar mal mülk tecavüz taciz cehalet sömürü vs her türlü pisliği yapan kafir müşriklere karşı islam'ı savunuyor.

eğer ateistler başarılı olur da bu din kılıfında her türlü pisliği yapanları engellerlerse, böyle insanları toplumdan dinden soyutlarlar ve bu pisliklerin başarılı olup tüm toplumu zehirlemesini engellerlerse hiç olmaz ise islam dini kurtulur bu pisliklerden.

daha geçen gün çocuk tacizcisi yaptığı pisliğin suçunu allah'a atmadı mı?
allah beni sınıyor (haşa) diyerek sanki tecavüz tacizi her türlü pisliin sorumluluğunu allah istiyor (haşa) diyerek suçu allah'a atmadı mı?

siz neden bahsediyorsunuz?
gidin, ateist birine sorun.
ateist olma nedeni allah'ın varlığı yokluğu değildir.
alt yapısında bilinç altında dinci görünümlü kafirlerin yaptığı pislikler vardır ve bu pisliklere bakıp ateist olmuştur.

zaten bu dinci pislikler ile aynı dinden olmak allah'a küfür etmektir.
çünkü muhatap olduğu kişiler en azından bu ülkede müslümanlar?

kavramak çok zor değil be, azıcık kullanın.
ateist arkadaşlarım var ama hiç biri benim dinime saldırmıyor ve benimle din tartışmasına girmiyor.
ben de onlarla din tartışmasına girmiyorum.
çünkü; ne ben ne de onlar aptal değil.
aptal insanlar olmadığına inandığı veya ret ettiği bir olgu için (ateistler açısından) tartışmaya girer.

öyle ya, ateist biri ile ben neden din tartışmasına gireceğim? karşımda ki insana, inanmadığı veya ret ettiği ya da varlığı yokluğu önemsiz olan bir olgu olarak konuya bakan biri ile ben neden tartışmaya gireceğim, ben aptal mıyım?

daha basit örnek: adamın ferrari arabası var. 10 yıldır ferrari kullanıyor. benim hiç arabam yok, yolda yürümeyi bile bilmiyorum. kalkıp bu adam ile ferrari sürmenin keyfi, kullanım şekli, arabanın bakımı vb konularını tartışabilir miyim?
ya da ferrari sahibi bu konuda benimle tartışır mı?
eğer bu konuda aramızda bir tartışma olursa bu konu ferrari konusu değil, insanın aklını ret etme-zeka sorunu yansımasıdır.

şimdiye kadar olan ateist birinin dine saldırılarını gösterin, ben de size bu adam neden dine saldırıyor diye gerekçelerini göstereyim de aslında dine değil dinci kimliği altında insanların yaptığı pisliğe tepki olduğunu ispat edeyim.
müslümanlar ateistlere saldırıyor, yaşama hakkı bile vermek istemiyorlar. kendi koyduğu katı kurala uymayanları kötü insanlar olarak belliyorlar.
ateist değilim ama hem islam hem de müslümanlar ateistlere saldırıyor ondan olabilir mi? islam da aslında ona inanmayan herkese saldırıyor. aynı tanrıya inanan hristiyana ve museviye bile saldırıyor.
https://video.uludagsozlu...evinen-kad%C4%B1n-182541/

Çocuğunun babası kocası çıkmamış.
Canlı yayında bunu gururla savunuyor.
Kocasını aldatıp başkasından çocuk sahibi olduğu için Allah'a şükür ediyor. Bu kadının din inancı var, bu kadın müslüman ise...

Bu insanlarla benim dinim aynı olabilir mi?

Bu insanın Allah'ı ile benim Allah'ım bir olabilir mi?

Bu insana bakıp din işte budur diyen birine laf söylemek için ilk önce "ben bu insanlarla aynı dinden değilim" demek gerek.
Öyle ya...
Hz Muhammed'e peygamberlik neden verildi?
Güzel ahlâkı tamamlamak için değil mi?

Ama biz bu insanlara bakıp ateist olanlara kızıp "din budur" dediği için "ateistler islam'a saldırıyor" diyerek bu insanları ve bu insanların dinini bilmeden savunuyoruz.

Düşünün, dindar biri olarak böyle bir kadınla Allah'a şükür ediyor, Allah inancı din inancı var diye evlenir misiniz, yoksa Allah'a inanmayan, hiç bir din inancında olmayan ama evlilik denen kurumun gereği olan saygı sorumluluk sadakat fedakârlık içinde olan (bu olgular ile aşk-sevgi anlam ve değer kazanır) biriyle mi evlenirsiniz?

Unutmayın, peygamber olan kocasına inanmayan, tebliğ ettiği dini kabul etmeyen eşler vardır ve Allah Kur'an da eşini boşa diye bir tane ayet yoktur.
Aynı şekilde Hz Muhammed'in kızları içinde bu durum geçerli.
Peygamberimize karşı kılıç çekmiş Mekkeliler safında olup peygambere karşı savaşmış damadı vardır ama bir tane ayet yoktur ya Muhammed ilk iman edenlerden olan kızına söyle iman etmeyen sana karşı islam'a karşı savaşan kocasından boşansın diye.

Eğer islamiyet'e bir saldırı varsa bunu ateistler değil müslümanlar yapıyor.

Allah, islâm dinini Müslümanlardan korusun.
tek sorunları islamla diğer dinlerle sorunları yok. sanırsın sadece islamın tanrısı var diğerleri kendi kafalarında.
aptalca bir soru.
Senin kitabin kendine inanmayanlarin oldurulmesini emretsin,
Sen adami kendi dininin kurallariyla yasamaya zorla,
adamin vergilerinden oluk oluk para kendi dinine akit,
butun bunlari yaptiktan sonra adami senin dinine inanmadigi icin sucla,
sonrada kalk : " ateistler neden hep islama saldiriyor?!?!"
..
bu topraklarda yasayanlar turkluk bagiyla bu topraklarda yasiyorlar, muslumanlik degil.
Kimse bu topraklarda musluman olmaz zorundada degil.
ben bugüne kadar islamiyete saldıran bir atesit görmedim. ama kendileri dışındaki bütün inançlara saldırmayı hak bilen müslümancıklarla dolu bi dünyada yaşıyoruz.

ateistler "allah herşeyi kemaliyle görür" gibi bir ayeti okuduktan sonra, namaz kılmak için arabistandaki betondan yapılmış alelade bir kulübeye dönerek namaz kılmanın kutsal olduğunu düşünen, suudi arabistan' da abd doları ile taş satın alıp bir kaya parçasını şeytan diye taşlayan, sonra ülkesine dönüp muhasebecisine "bu ay vergiyi ayarla fazla ödemeyelim" diye talimat veren müslüman bozuntularına giydirirler.
mallıklarından.
Ramazan ayında oruç tutmayan ateistleri döverken aklıma gelmiş soru. Aslında islam dinden dönenleri öldürmeyi emrediyor ama çokta abartmamak lazım.
güncel Önemli Başlıklar