bugün

inanmamakta bir inançtır ve ateizm de bir dindir mantığından yola çıkarak ateist arkadaşların yapması gereken davranış ve temalar bütünüdür.

ne oruç ver ne namaz. ne bayram var ne zekat. ateizm yan gelip yatma yerimi. ateizm bu haliyle şişirilmiş bir balon gibi duruyor. kalkında biraz inancınıza uygun işler yapın.

mesela : yılın bir ayı hiç konuşmayın. çok güzel bir ritüel. ben buldum ha!
susunda insanlık alemi rahat bi nefes alsın.
ateizm, hiç bir ruhani varlığa inanmayan görüştür. bir din değildir. gece gece ergenlik damarlarınız kabarmasın.
ateizmin veya deizmin özü zaten dinleri reddetmektir. bunu yaparken kendi kendine bir din üretip bütünleşirsen buna sap yiyip saman sıçmak derler.
en iyi ritüel çene kapayıp susmaktır.

her boku bilen adam havasından da vazgeçilebilir.
ateizm'i hiç anlamamış yazar önermesidir. hatta yazarın resmen işi eline yüzüne bulaştırmasıdır. sen herkesi kendin gibi mi sanıyorsun? inanmamakta bir inançtır ne kadar basit ve sığ bir görüş? git kendi ibadeti yap başka insanlara karışma.

http://ulu.so/uzecd6 - ateizm ne değildir? oku ve lütfen öyle konuş. (ha bir de orada ki tartışmayı izle. ateistler bile kendi aralarında her daim tartışırlar. çünkü bir şeye körü körüne doğru kabul etmek her zaman en büyük yanlıştır. her şeyi biliyorum mantığıdır. bu ise dünyanın en aptalca mantığıdır.
mesela ayin belli gunleri toplanip camiden cikanlara "gerici, yobaz v.b." hakaretler etmek olabilir, ramazan ayinda oruc tutanlarin karsisina gecip buz gibi su icebilirler. Ateistler ibadet edicekse bu da yaptiklari hersey gibi kiskancliklarini gidermeye yonelik samaliklar seklinde kendini gosterecektir ve ozellikle muslumanlara yonelik kindar tutumlar icerecektir.
(bkz: inançlıların sonsuz bir mizah kaynağı olması)