1. 1.
  islam'da bir türlü kabullenemediğim meseledir. uzunca bir süredir kendimi ''deist-agnostik'' olarak nitelendirdikten sonra islam'a döndüm diyebilirim. 1400 yıl önce bu kitabın yazılamayacağını düşünüyorum. hz. muhammed ya sherlock holmes zekasına sahipti, ya da islam gerçekten yaratıcının indirdiği bir kitap. sadece bir insanın görüşünden dolayı 'ebediyete' kadar cehenneme atılması ve sonsuza kadar işkence çekmesi.. bunu bir türlü aklım almıyor işte. inançsız birinin işlediği bu günah cezalandırılmamalı mı ? elbette cezalandırmalı. ama biz burada 10, 20, 50, 100 yıldan bahsetmiyoruz; milyarlarca yılı içinde barındıran sonsuz bir cehennem azabı.. ne bileyim, garip.
  2 -1 ... bipolar sizoid
 2. 2.
  Bir tek ateistler icin degil tum kafirler icin cehennem vardir ayni sekilde muslumanlarada vardir fakat mudlumanlar gunahi kadarini cekecekler sonrasi insallah cennettir...
  ... asiye16
 3. 3.
  adaletsizliğin delaleti.
  1 ... golluuum
 4. 4.
  sonsuza kadar yanmak. yada sonsuza kadar huzur dolu bir yere gitmek. çok basit ve çocukça. yani hiç inanasım gelmiyo. tanrı böyle biri olamaz.
  1 -1 ... fat cartman
 5. 5.
  tanrı kendini göstermiyor, dünyada onlarca kitap ve din var, ve müslümanlar tüm dünyada kötü bir üne ve geriliğe sahip. elçisi ise pedofili. tanrı ise onun kitabına inanmamızı, elçisine sazanlamamızı istiyor. yersen.
  3 -1 ... fesat adam
 6. 6.
  Aslında bunu bu şekilde açıklamak son derece eksik kalır. islamı benimsememiş her insan sonsuza kadar cehennemliktir. Bunun içinde hristiyan,yahudi, vs. Dinlere mensup olanlar ve herhangi bir dine mensup olmayan allah varlığını tanımayan insanlar. Hepsi islamı benimsemediği için cehennemlik sayılır.

  Görüş dediğimiz mesele burada inanca dönüşüyor yalnız. Ateist kişisi allahı red eder. Ve onun inancı bu olur. Ve bu da islamın ardında kalan diğer bütün dinler yanlış inanç olduğu gibi bu da yanlış inanç kalıbına girdiği için islama göre cahiliye oluyor.
  Bu nedenle kimin inancı ne olursa fikri , görüşü ne olursa olsun islam olmadıysa onun için yol ateş yoludur.

  islama dönen kişi kuranıkerim mealini okuyarak aklında ki karmaşıklığa da son verecektir inşallah.

  Edit ; birinci yoruma ithafen yazılmıştır.
  1 -2 ... sadecetakilmakistiyorum
 7. 7.
  ateistleri siktir edin de sahte müslümanlar için öyle cehennem var ki keşke ateist olmayı yeğleyecekler.
  1 ... asfaloth