1. ?.
  merak ettiğim sorudur?. şayet bilmiyorlar sa suana kadar hiç . kendilerine agnostik yada deist demeleri gerekmektedir.
  ... varoluscu filozof
 2. 1.
  yanlış ortamda dile getirilmiş soru cümlesidir.

  burdaki ateistlerin tek bildiği:

  "allah kaldıramayacağı taş yaratabilir mi" sorusu.

  ulan bize niye soruyon,

  öteki tarafa gidince kendisine sorarsın.
  1 -1 ... aglama duvarinda gulesim geldi
 3. 2.
  ateistlerin şuana kadar en fazla üzerinde durduğu sorun kötülük sorunu onunda açıklaması gayet basit.

  1. iradenin getirdiği bireysel insan kötülüğü var. o yüzden o tarz kötülük üzerinden yürüyemiyorlar.

  2. olarak deprem afet gibi vb. vb. olaylar üzerinden yükleniyorlar ki. burda resmin tamamını göremediklerini söyleyen leibniz , birde kötülüğün göreceğinden bahsederek gerekli cevabı veriyor. araştırmıyorlar hiç bir şeyi bilmiyorlar. bir anlık sinirle hadi atestim diyerek ateist oluyorlar(sözde). halbuki bir ateistin en fazla okuyup araştıran olması lazım. bunlar günah işliyor işlediği günahın sonucundan korkuyor ateistim diyor yada dini şarlatanlardan birini görüyor onu islamla bağdaştırıyor böyle din mi olur ben ateistim diyor ama onda bile ateist olmayı beceremiyor deistliğe geçiyor ama farkında olmuyor.
  2 -3 ... varoluscu filozof
 4. 3.
  evrenin kendi kendine oluşmuş olacağını savunan teist, deist, agnostik kimseler, aynı mantık silsilesi içinde başka bir varlığın (bkz: tanrı) kendiliğinden var olduğunu iddia ederler; ancak bu varlığın neden kural dışı olduğuna dair mantıklı bir açıklama getiremezler.
  2 -1 ... puskevit canavari
 5. 4.
  şu cümleyi anlayamayan tek kişi benim sanırım.
  2 -1 ... sexy rahibe
 6. 5.
  panteistler bunu çok kolay açıklar cünkü evren-tanrı modelini benimserler. teistler bu soruya şöyle bir cevap verirler. olgusal olan herşeyin bir başlangıcı ve sonu vardır. öleyse maddiyetin ezeli olmasını nasıl açıklıyorsunuz ?

  tanrının sıfatı ki dinle bir alakası yoktur antik yunandan beri tanrının mükemmeliği üzerinde hem fikire varılmıştır. mükemmellik kavramı tek olmayı yaratılmamış olmayı ve varolan herşeyin sebebi olmayı kapsamaktadır.
  1 ... varoluscu filozof
 7. 6.
  bizim ülke ateistleri cahil oldukları için efendimize hakaret ederek, inanan insanları cahil olarak mimleyerek kazanç elde etmek isterler. halbuki bütün dinlerin kökeni aynıdır, bütün dinler peygamberler aracılığıyla allah tarafından gönderilmiştir lakin daha sonra insanlar eliyle bozulup saptırılmıştır. dinlerin ve inanışların bu kadar çok olması bilakis hz. adem'e inanmayanları zor durumda bırakacakken aslında bunu kendileri bulmuşçasına "hehehe bak (haşa) peygamber yalan oğlum boşuna ibadet yapma" derler halbuki yine çaktıklarını farketmezler onun için kur'andaki "biz her kavme peygmaber gönderdik" ayet-i ibaresini okuduğunuzda sendelerler lakin içine insi şeytan kaçmıştır artık kurtuluşu yoktur... buna binayen sakat zihniyet örneği:

  --spoiler--
  tanrının sıfatı ki dinle bir alakası yoktur antik yunandan beri tanrının mükemmeliği üzerinde hem fikire varılmıştır. mükemmellik kavramı tek olmayı yaratılmamış olmayı ve varolan herşeyin sebebi olmayı kapsamaktadır.
  --spoiler--

  esmal'ül hüsna'dan ve tefsirinden bi haber cahil ve cehalet abideleri için dinin bir önemi yoktur, zannediyorlar ki müslümanlar her bir halta körü körüne inanıyorlar bu yalandır. insanın aklına cinni fikirler geldiğinde açıp kur'anı okursanız cevabını bulabilirsiniz. hz.isa'nın, hz.musa'nın yaymaya çalıştığı din islam'dır. lakin romalılar, bizanslılar bu inançları yıkarak tahrif etmişler ve putlara v.s gibi şeylere tapmaya başlamışlardır. diyor ki bu arkadaşımız "antik yunanadan beri tanrının mükemmelliği" sevgili arkadaşım allah inancı ilk insandan son insana kadar yayılmak istenen tevhid inancıdır; eğer antik dönemlerde, ilk çağlarda tanrının mükemmelliğinden bahsediliyorsa bu kur'an da da belirtildiği gibi "biz her kavme elçi gönderdik" ayetinin mutlak doğruluğunu kanıtlar ayrıca ilk dinin ilk insan ve ilk peygamber hz.adem babamızdan geldiğini bilmeyenlerin ortaya attığı mesnetsiz iddialara aldırmamak lazım gelir, lakin dediğim gibi yine çaktılar. turan'da kafayı böyle yakmıştı... biraz öğrenin, okuyun vesselam...
  -2 ... kultigin abinin sol kolu
 8. 7.
  ben demek istedim ki dinle alakalandırılmadan da üstünde hem fikir sağlanmıs olması felsefe üzerinden. felsefe tartışıyoruz burda tanrı kavramını tartışıyoruz . islamdaki tanrı yada o şu bu değil . isminin sonundaki filozofu çıkar ve teolog koy bence sen.
  ... varoluscu filozof
 9. 8.
  teolog'um zaten sevgili varoluşçu filozof.
  1 ... kultigin abinin sol kolu