bugün

kimse kimsenin inandığı düşünceye inanmak zorunda olmadıgından oturu karşı tarafı kırmamak amacıyla yapılan iyiliğe onun inançlarına saygılı bir biçimde verilen cevaptır. kimse bunu yadırgamaz aksine mutlu olur. kimse onun dinine düşüncesine laf etmez. ama verilen saygısız bir cevap o aşurenin bir daha gelmemesine sebeb olabilir. beleş yemek be allah`dan belasını isteyecek hali yoktur bu ateistin. teşekkürü borç bilmesi gerekir. severim boyle ateistleri.
koyunlara yem vermek ile aynı durumdur..
digiturk merve vardı bitti.

süper kahraman mahmut verdı bitti.

mini etekli kız vardı bitti.

ve daha kimleri tüketti bu sözlük...

şimdi başlık modası ise ateist. her an her dakika ateist başlıkları açılıyor, aynı konu evirilip çevirilip tekrar tekrar, farklı başlıklar altında konuşuluyor.

ne diyelim ateist başlıklarının da modası geçecek elbette...

tanım: kapısına aşure getirilen ateistin allah razı olsun, allah ne muradın varsa versin hanım teyze, amcamın da ellerinden öperim demesidir.
karşı tarafın inançlı olduğunu düşünerek duruma uygun cevap veren, doğru olanı yapan ateisttir.
sözlük yazarlarının, yüzde 99'unun müslüman olduğu söylenen ülkemizde ateist kişilerle bu kadar çok diyalog kurma şansını nasıl yakaladığını merak ettiren konu. ulan ne zaman sözlüğe gelsem illa ki atesitler, ateistlik vs. gibi konular dönüyor.
(bkz: allah soyletti)
Altına odun atılırken de inleterek söyletecekleri de olsa gerektir.
-ali naber lan? al bak annem gonderdi.
+saol, ne olsun iste final donemi. ne bu?
-aşure olum, yemedinmi hiç?
+yok bian anımsıyamadım. allah kabul etsin.
-ney ney ney? inanıyormusun lan artık? haziktir; çok sevindim lan.
+allah`a değil olum, senin dile vuran annenin ellerine vuran inancının var olduguna inanıyorum.
-nasıl ya?
+bosver olum; bosver.

inancsızlıgına bekledigi anlayis, saygiyi karsi tarafa nacizane yansitma durumudur.
karşısındakine saygı duyan ateisttir. ama şunu merak ediyorum, aşureyi veren, verdiği kişinin ateist olduğunu bilse o aşureyi ona helal edecek ya da verecek kadar saygılı mıdır.
saygı-sevgi çerçevi altında alışverişi tamamlamış ateisttir. hem ne desin mahmut mu desin? en azından nerede ne diyeceğini biliyormuş.
saygıdan ötürüdür. saygı duyumak gerekir.
pasif ateisttir. söylemesine hiç şaşırılmamalı.
aşure karşısında her şeyi unutan ataistir, mantığı şöyledir sanırım, aşure şahane gerisi bahane...
çevre baskısı dolayısıyla da demiş olabilir.
ele güne ayıp olur düşüncesiyle de demiş olabilir.
(bkz: elhamdülillah ateistiz)
güncel Önemli Başlıklar