bugün

bir canlı sahidi olarak su sekilde vukuu bulmustur:

-hadi allaha emanet ol
+sen allaha inanmayamı basladın?
-benle alakası yok senin allahına emanet ol...
rte nin rahip kıyafeti giymesini hatırlatır durum.
(bkz: ateistin allah belanı versin demesi).
alışkanlıktan ibaret olan söylem ki çağu zaman karşımızdakine birşeyler anlatırken onu inandırmak adına sürekli yemin etmek gibi.
yolundan şaşmaya başlayan ve hak yolunda ilerleyen bi ateistin söyleyeceği söz.
dindar bir mahallede çevreye yalakalık yapıp sempatik gözükmek için yapmış olabilir.
family guy dizisindeki brain adli kopek dostumuz bunu yapar.

--spoiler--
god sake peter
--spoiler--
ben inanmıyorum emanet olucagım kımsem yok bari sen allah'a emanet ol demek ıstemıs olabılır.
ateiste bayramın mübarek olsun demek gibi bişey.
Dine yeşil ışık yaktığının, yakabileceğinin göstergesidir.
zavallı beyniyle espri üretmesidir..
(bkz: #2533982)
ateistin imana gelmesine delalet olan durumdur.
(bkz: maddeye emanet ol)
özenti bir ateistin ağzından kaçırması hadisesi.
bu konuyla ilgili yazmıştım bulamadım. neden bilmiyorum ateist biri böyle bir şey deyince altında bir sebep aramak için kasıp, çeşit çeşit sebep buluyorsunuz. fakat aslında bir sebebi yoktur. mesela ateistimizin bu örnekte söylediği şey güle güle yerine söylenen kalıplaşmış bir iyi dilek sözüdür. bunu duyarak büyümüş ateist kişi, içinde allah geçen bir çok söz gibi, bunu kullanmamak için de kasmaya gerek görmez. nasıl alıştıysa öyle devam eder.

sırf içinde allah geçen bir kalıp kullandığı için "sen inanmaya mı başladın?" diye gerizekalıya bağlayacağınızı bilse belki bu ifadeyi kullanmamaya çalışırdı ama gelin gerizekalılığınızı içinizde yaşayın da herkesi kendinize benzetme ihtimaliniz azalsın. kimse sırf ateist olduğu için inşallah, maşallah, allaha emanet ol ve benzeri kalıplaşmış ifadeleri kullanmamak durumunda değildir. bilhassa ateist takmaz böyle şeyleri. işine bakar.

bu gibi lafları kullanmamaya kasan insan ise büyük ihtimalle yalancı, allahtan korkan, ateizm ile karizma yapmaya çalışan kompleksli ve ezik bir insan evladıdır.

allah belasını versin onun. oha ne dedim, yoksa inanmaya mı başladım!?
(bkz: allah tamamına erdirsin)
çakmadan, dikkat çekmek için ateist olduğunu kanıtlamış ateistin söylevi.
günlük hayatta kullanılan inşallah gibi kuran'da geçen arapça kelimelerin kullanılmasına benzeyen deyiş.
Ağıza oturmuş bir laftan ötesi değildir.
bir deyiş biçiminden başka birşey değildir.amerikada doğsa bunu demeyecekti.