1. 1.
    ateist olup verdiği vergiden diyanete giden kısım için indirim isteyen insan sözüdür açık ve net.
    13 -8 ... public agent efsanesi
  2. 2.
    Geçen sene gönderdiğim, kurbanlık etleri kulakların ağzına varıp, Allah kabul etsin diye almak güzeldi ama?
    6 -5 ... depresyondaki penis
  3. 3.
    (bkz: mal beyanı)

Istanbul'da oturmayanlara da yys köprüsü, marmaray gibi harcamalardan payına düşen vergiyi de indirelim mi Ya da cocugu olmayanlardan eğitime giden vergisinden de indirime gidelim mi? Bu böyle uzar gider.
    5 ... ata ters binen kovboy
  4. 4.
    bir talep açık ve net.
    2 -3 ... public agent efsanesi
  5. 5.
    hiçbir dini ritüeli bulunmamasına rağmen diyanet vb kurumlara vergi veren kimsenin ateist olduğunu belirterek bu vergilerden muaf olmayı istemesi. gayet normal ve yerinde bir istek.
    15 -5 ... t i b b
  6. 6.
    Osmanlı olaydı bi de üstüne fazla fazla verirdin bence gıkını çıkarma demek istediğim taleptir. Böyle de bi kanun çıksa ülkenin yarısı ateist olur yannız.
    10 -4 ... alyssum
  7. 7.
    müslümanım, bende ateistlerin dini bayramlarda izin haklarının ellerinden alınmasını, çalışmalarını istiyorum öyleyse.
    35 -7 ... kedilerinbabasi
  8. 8.
    müslümanım, atayizlerden 2 kat fazla vergi alınsın istiyorum.

şaka şaka.

site yönetiminde bile ne yapılıyorsa masraflara ortaksın. uzatma işte.
    2 ... tea man
  9. 9.
    Katılıyorum.
    Ben müslüman olmama rağmen devletle aynı dine mensup olmadığımı düşünüyorum. Diyaneti kullanmıyorum. Neden kullanmadığım nir şey için vergi vereyim lan?
    2 -2 ... dranzer
  10. 10.
    zamanında gayrimüslimlerden mezhep mezhep vergi toplanırmış. katolik, ortodoks, gregoryen vesaire. önde geleni devlete tahsil edermiş tüm üyeler adına vergiyi.

her neyse. zamanında yıldıza da tapan ne olduğu belirsiz, şirkçi bir güruh varmış. bunu nereye katalım, ne yapalım demişler. en son onlar da hristiyanların ve musevilerin yanında gayrimüslim sayılarak vergiye bağlanmış, kurtulamamışlar.

sen de kimsin? *
    3 ... eylulsabahi