bugün

ateist olup verdiği vergiden diyanete giden kısım için indirim isteyen insan sözüdür açık ve net.
(bkz: mal beyanı)

Istanbul'da oturmayanlara da yys köprüsü, marmaray gibi harcamalardan payına düşen vergiyi de indirelim mi Ya da cocugu olmayanlardan eğitime giden vergisinden de indirime gidelim mi? Bu böyle uzar gider.
bir talep açık ve net.
müslümanım, bende ateistlerin dini bayramlarda izin haklarının ellerinden alınmasını, çalışmalarını istiyorum öyleyse.
zamanında gayrimüslimlerden mezhep mezhep vergi toplanırmış. katolik, ortodoks, gregoryen vesaire. önde geleni devlete tahsil edermiş tüm üyeler adına vergiyi.

her neyse. zamanında yıldıza da tapan ne olduğu belirsiz, şirkçi bir güruh varmış. bunu nereye katalım, ne yapalım demişler. en son onlar da hristiyanların ve musevilerin yanında gayrimüslim sayılarak vergiye bağlanmış, kurtulamamışlar.

sen de kimsin? *
al uzattım .
iftar çadırlarında yemek yerken görülmemesini dilediğim kişidir.
biz çok gördük ateistim naraları atıp; başına revolver tutulduğunda, "allah çarpsın bilmiyorum abi" diyenleri.
Bir beyani, osmanli doneminde olsaydin daha fazlasini vermek zorunda kalirdin diyenler olmus, bu da din ve vicdan ozgurlugunun osmanli da olmadigini azinliklar ve gayrimuslimlerden daha fazla vergi alindigi, hak ve ozgurluklerinden mahrum edildigini savunan insanlarin, halen bunun cok dogal bir seymis gibi anlatan insanlarla ayni atmosfer de oksijen tukettigim için utaniyorum. Ben su inanca sahibim Ben farkliyim, Sen benim dinime mensup degilsin, o zaman Sen benim kolemsin diyen zihniyetin, israili ve yahudileri elestirmesi de ayri ironi, gercekten cok komik duruma dusuyorsunuz.
yetmez ; dincileri arabistana kovalım

desem

biliyorsunuz bunların şıhları şuhları

burada maçaları sıkıldı mı

direk avrupaya amerikaya topukluyorlar

ne biçim bir dincilikse.
Sana da ateist vergisi koyarlar olur biter.
Tanım: Bir talep
"ateistim, acaba ne tür entry girmeliyim de milletin kafasını ütülemeliyim" vergisi alınası durum
Sen dua et farklı düşüncelere tahammül edilemeyen bu ülkede hala yaşatıyorlar seni... Ne vergi indiriminden söz ediyorsun? Pardon sen dua etmiyordun değil mi? : ) Olsun bunun için bir kere şükret.
Geç şöyle tenhaya da indirelim.
Kaçak bedeli kaldırılmadığı sürece gereksiz istek.
Sözlükteki mantıklı vergi indirimi isteklerinden biridir.deist indirimi de aslında bu kapsamda degerlendirilebilir.
adam halkı beyler. pamuk da tepilmeyeceğine göre ! devletin bi götlük pamuktan kazancı var bak.
illa geri para ödemesi olmayacaksa alkol fiyatlarında indirim yapılarak denge sağlanabilir. inanmadığım bir dine para vermek zorunda değilim açık ve net.