bugün

hoşgörü ile karşılanması gereken söylem. bir ateisti kötü karşılayan müslüman benim gözümde insan değildir. ateist olabilir, hristiyan olabilir, musevi olabilir, putperest olabilir insanlar. önemli olan bir arada ayrı-gayrı olmaksızın yaşamak. ben müslümanım diye müslümana ayrıcalık gösteremem. ben insana insan gözüyle bakmalıyım. inancına ve görüşüne göre insanları ayıran faşistten başka birşey değildir.
cihad anlayışında savaş zorunlu değildir. cihad demek islamı yaymak demek. sen bir inanmayanı savaşla müslüman yapamazsın. ona gösterdiğin hoşgörün ve sevgin onu sana daha çok yakınlaştırır. türkler böyle müslüman oldu mesela. savaşla kendine büyük bir düşman yaratırsın.
ek: ben müslümanım bunla gurur duyuyorum diyen birine yobaz diyenin de yukarıda bahsettiğim baskıcı zihniyetten farkı yoktur.
herkes hoşgörülü olsun. sevgi ile saygı ile bu ülke büyük zorlukları aşacak. sonuna kadar kardeşiz, dergahımız, ibadethanemiz farklı olsada dünyamız bir. biz bu dünya ve dünyadaki canlılar için yaşıyoruz. savaş ve döğüş dünyaya hiçbirşey getirmedi. hiç kimse kazanmadı ve herkes yaralı.
Bir takım yobazların zoruna giden söylem.
Akıllarını kullanmayan sorgulamayan ama sorguladıklarını zanneden acaip bi gruplar Allah hidayet versin.
hmm peki.
allah başka dert vermesin. daha büyük dert de yok zaten.
Tamam sakin ol kardeş. Kimse sana bir şey demedi. Hıı ama ateist olmak veya dindar olmak gurur duyulacak bir şey değildir.
bu " muhterem " sanırım uludağ sözlük için üretilmiş bir " proce "

yakında ne " mok " olduğu ortaya çıkar.

not: ya da saksıyı kırmış bir sözlük vak' ası daha... de geç.
kendime tapiyorum ve bununla gurur duyuyorum.
Atlara tapıyorum mutluyum.
Dünya'nın ateist bireylere'de ihtiyacı vardır. Her fikir her düşünce ve her görüşten insana ihtiyacımız var.
görsel
görülüyor ki cehennem dahi boşa yaratılmamış .
Ateistsin ve ruhunu teslim ettiğinde anlayacaksın. Var mıymış yok muymuş, yoksa bize yine birşey olmayacak ama varsa zebaniler g*tünüze kızgın demir sapladığında görürsünüz özgürlüğü.
Ateistsin ve bundan utanç duy. Siz hiçbir zaman bu toprağın adamı olmadınız/ olmazsınız. Tahminimce Türk' de değilsiniz gram Türk kanı olan Allahın varlığına bir yaratıcının olduğuna inanır. Misal araplar putlara tapınırken Türk ğöğe bakıyordu.
(bkz: ece seçkin yan o zaman)
dindarların "din, Allah ile benim aramda" ifadesi gibi ateistler de "inancım benimle olmayan arasında" deyip sessizleşmesi lazım. Bu ne ya, ateisler yumurta yapmış tavuk gibi her yerde bağırıp duruyor.
lan tamam herkes biliyor sıradan bir olaysa günde 100 kere hatırlatmana gerek yok. pek de sıradan bir olay değil gibi.
sonu -istle biten bi bokun içinde değilim. ateistliğin savunucusu yayıcısı da değilim. kimseye bir şeyi kabul ettirme çabasında değilim. kendi halimde ateyim.
her bayram babanla s.ke s.ke bayram namazına gidiyorsan, sokam öyle ateiste ben...
Bence " bakın ben nasıl da sizden farklıyım, asiyim " dediğin için kendinle gurur duyuyorsun
Tamam da bana ne.
bi s ktirin gidin allasen gurur duyuyormuşş iyi duymalar.
peki bundan bizene? diye sorarlar adama.