bugün

bir de bayramda harçlık toplayan liseli ateistler vardır. swh
Müslümanliğa çok yaklaşmıştır.
gayet normaldir. türkiye ateistleri müslüman ateistlerdir. istedikleri kadar yoh bence çoh saçma desinler, babası ölünce namazını da kılar, anasının elini öpüp hayır duasına amin de der, esnaf amcanın selamını alyeküm selam olarak alır, annanesi ahir ömründe bir kurbanlık koç kesitmesini istese koşa koşa kestirir.

üç günlük dünya, zaten kalp kırmaya değer mi...
müslümanım diyip hırsızlık yapanlardan daha iyi insandır.
Icin de birazcik da olsa iman kirintisi vardir.
(bkz: yobazlar ve çirkeflik)
Baba zoruyla gıdılır . Genellıkle cenabet oldugundan ıcıne bı sıkıntı duser ben neyapıyorumder .
yaran bir zaytung haberi konusudur

Bir gizli ateist genç, bir inançlı baba, mesaisinde bir imam ve kendine has bir cemaat... Bu müthiş gerilim yarın bayram namazında...
Tek kelime aile baskısıdır, ne yapsın genç ortama ayak uydurmayi öğrenir.
farz namazlardan bihaber olup sünnet namaza koşan klasik yurdum müslüman!ıdır.
cahillik böyle bir şey işte.
Kafasında soru işareti olmasına rağmen bilinç altında inançlı olan biridir.
Lise iki öğrencisidir veya üniversite bir öğrencisidir.

Tam ateist moduna geçmesi için önünde kurban bayramı namazını damage almadan geçmeli. Yoksa reznov amina koycak onun.
yakın çevresine ateist görünmek isteyen lakin adım adım müslümlan olan insandır.
babasi amcasina durumu anlatamayan 15-25 yas araligindaki insan.
sadece türkiyede yaşanan ülkemize özgü eylemlerdendir.

+baba gelemem
-neden yavrum
+ben ateist oldum
-annen bi zencefil kaynatır birşeyin kalmaz gel hadi
ailesine ateist olduğunu söylememiş insandır. yoksa niye gideyim ha?
normaldir. şey gibi düşünün hani çocuklar vardır, dişi çıkınca yastığının altına koyarlar, diş perisi para koysun yerine diye. sizde gerçekmiş gibi davranırsınız. gider para koyarsınız yastığın altına da çocuk sevinir sonra. kesinlikle aynısı. ben inanmıyorum, ailemde biliyor. namaza gitmesem bile mezarlara gideceğim mesela anneannemlerle. ne yapayım şimdi amk ben inanmıyorum, gelmem mezalara, dua etmem mi diyeyim? anneannemi üzeyim mi? elimi açıp dua ediyormuş gibi yapmam onu mutlu edecekse yaparım amk. neyim eksilir? biri selamın aleyküm dediğinde aleykümselam dediğimde ne kaybederim? sonra yok ateistler vs. aslında allah'a inanıyor. ya yok amk öyle bir şey, olay tamamen duygusal.
(bkz: çağdaş insan)
toplum baskısının nasıl bir şey olduğunu gözler önüne seren insandır.