bugün

haklarında açıklama yapma gereksinimi duyduğum insanlar.
öncelikle kendilerine ülkücü değil türkçü derler. türkçülük doğuştan hissedilen bir sevgidir. ülkücülük tamamen sonradan uydurulmuş bir sentezdir.

sonra; kişi hem ateist, hem tengrici olamaz. ayrıca gök tanrı inancı türk mitolojisidir. bu kişiler, bu inancın tekrar sosyal yaşama geçmesini isteyebilir. bunun amacı öz türklüğü, kültür ve gelenekleri geri kazanmaktır. altında eskiye olan hayranlık ve özlem yatar.
nihal atsız'la dalga geçmek eziklik ve salaklıktır zira onun başarıları ve zekası hangi sözlük yazarında vardır?

bu kişiler ülkü ocaklarına gitmezler. eskiden türk ocaklarına giderlerdi ancak türk ocakları da yozlaşmaya başladığından buralara da gitmez olmuşlardır.
ayrıca tengrici olmayan birisinin bu dine gülmesi de gayet normaldir.
müslüman olmayanlar da islam dinine ve buna inananlara gülüyor. çünkü bir dine inanmış birine diğer dinler komik ve saçma gelir.
türk - ateizm birliği kurmaya çalışırlardı heralde.
gök tanrıcı türkçü arkdaşlar, bu ayet size gelsin...

"onlara (müşriklere): allah'ın indirdiğine uyun, denildiği zaman onlar, "hayır! biz atalarımızı üzerinde bulduğumuz yola uyarız" dediler. ya ataları bir şey anlamamış, doğruyu da bulamamış idiyseler?"
bakara 170.

kendileri için üzüldüğüm insanlardır...
ateist ülkücü ?..

(bkz: mason nurcu)
gök tanrıcı türkçü arkadaşları eleştiren müslüman arkadaşlara gelsin;

kim ki atalarıyla övünür, onların yolundan gidip onların dinine inanır; işte onlar atalarının zekerini ağızların almış gibidirler.

hangi tanrı bunu der sevgili arkadaşlar? küfreden tanrı olur mu hiç?

ayrıca gök tanrı inancı, sapkın ve yanlış hiçbir ritüele sahip değildi. yani yanlış yolda değiller di, tamam?

edit: ayet ile ilgili tam bilgim yok, hatta tam olarak böyle olmaya da bilir.
(bkz: nihal atsız)
şamanlık çağından kalma dinozorlardır. ben küçükken ezop masallarından birinde gördü üdüm..
onlar şamanlık cağından kalma dinozorlar ise; müslümanlar da 7.yüzyıldan kalma orangutanlardır.
ben hala görüyorum kendilerini.

bu gerizekalılar şamanizm inancını bitti filan sanıyorlar heralde? yok kuzum yok; orta asya'da bir sürü millet hala şaman.

edit: bu arada siz barış dinindensizin unutmayın. sizi dininiz size, benim dinim bana.*
ulkuculerin bir cogu cahil adamlardir o yuzden hayat hakkinda cok iddiali bir ideolojileri oldugu soylenemez, ama ateistlik olmaz onlarda, sonucta bilgi seviyesi dustukce fanatik islamcilik artar.
orta asya'da hala bir çok kişiyi şaman sananları da mevcuttur.
kendim orta asya'da 9 senemi geçirmiş birisi olarak diyebilirim ki, değildir. şaman değillerdir yani.
gelenekleri devam etmektedir, kımız içerler, şamanist takıları hala mevcuttur amma velakin, namazlarını da kılarlar, oruçta tutarlar.
tabii 70 senelik rus esaretinden sonra biraz azalmıştır, biraz değil baya bir azalmıştır islamı yaşayan insanlar.
şu sıralar çoğalmaktadır ama, şahitim, gözlerimle gördüm. nasıl mı?

ilk seneler 98-99 senelerinde, caminin 4te biri bir cuma vakti zar zor dolarken, daha geçen yaz gittiğimde dışarılara taşmıştı.
şamanizm bir din olarak değil gelenek olarak varlığını sürdürüyor olabilir..
ateist ülkücü olmaz.
dokuz ışık doktrini ne göre aykırı bir durumdur, ateistten ülkücü olmaz, olsada yanlışlıkla olmuştur.
(bkz: ateist dindar)
bu kişi veya kişiler ya ülkücülüğün anlamını bilmiyordur yada ateizmin.
güncel Önemli Başlıklar