bugün

gözlerini ebediyen yumana kadar varolacak durum. peki ya öbür tarafta?

(bkz: ahiretteki ateist manzaraları)
yalancı gururdur. ne ateisti allah aşkına ya. sıkıştığınızda rabbim yardım et değilde auuu my god diyosunuz da farklı şeyler sanıyosunuz gerizekalılar. safi cool, entellektüel görünmek adına cehennemde odun olucaksınız haberiniz yok. allahın verdiği nefesi boşuna harcayıpda oksijen israfı yapmayın. geberin zibidiler....
ateist olmakta gurur duyulacak bir sey yok. ancak masal kitaplarina inanmadigi icin kendisine saygi duymak diye bir sey olabilir.
(bkz: çok güzel başka)
gurur duyanlar şunu açıklayın nerden geldiniz siz yoksa leylekler mi getirdi eğer öyleyse leylek nerden geldi, leyleği getiren nerden geldi...
karı kız uğruna yapılan baska bir harekettir.

-ben ateistim nalan . tanrı yoktur

- gel sevişelim
(bkz: allah a şükür ateistim)
Yaşadığım durum.

Ortadoğu gibi geri kalmış bir Coğrafya ile aynı dine inanmadığım için ayriyeten gurur duyuyorum.
tabi şimdi kişilerin taşıdığı düşünceler kendi değerini ortaya koyabilir. bir müslüman bile kendini değerli hissedebilecek bir şey buluyorsa ateist olmaktan gurur duymak sadece ayrıntı gibi duruyor.
soyle bir etrafa bakip yaraticinin varligina inanmamak kadar salakca birsey var midir ya utanin biraz.
en azından akapeliler gibi hem her boku yiyip, hemde nuri kovalama derdine düşmemektir.

sahtekarlığın kaçıncı boyutu vay aq.
Acınası bir halden başka bir şey değil ateistler toprak olup yok olacağız derler eğer öyleyse müslümanlarda toprak olup gidecek bu durumda müslümanlarda eşit konumda müslümanlarsa kelime i şahadeti kalben inanmayanların ise sonsuza kadar cehennemde kalacaklarına inanır ki bende öyle düşünüyorum ya öyleyse ki öyle olacak böyle bir varsayım olduğunu düşününce kim zararda müslümsnlar mı atesitler mi? Kafanızı Çalıştırın biraz
gereksizdir. ateist olmak gurur duymayı gerektirecek bir durum değildir. herhnagi bir dine mensup olmak da keza öyle. bir şeyden gurur duyabilmek için çoğu kişinin yapamadığı bir şeyi yapabilmek, bir bakıma özel olduğumuzu düşünebilmemiz gerek. ateist olup bu şekilde düşünebiliyorsanız gurur duyabilirsiniz tabii ki. mesela "ateistim çünkü ateizmin fikirleri bana gayet mantıklı geliyor" gibi bir cümle daha düzgündür ve egoizmden uzaktır.
inançsızlığınla, başıboşluluğunla, psikolojik sorunlarınla gurur duyarak ve ardından gelecek pişmanlıktan habersizce yaşamaktır.
Özgür iradedir. Daha açıklayıcı olayım; türk ceza kanunu ve uluslar arası hukukun yasak kılmadığı her bir şeyi yapabiliyor olmak. Din öğretisi ve karma gibi ahlaki değerlere inanmamanın getirisi olan özgürlükler. Eş cinsellik gibi, ensest ilişki gibi.

Şimdi bu tipini gibdiğimin ateyizlerine sorsak, kardeşle falan yatmayı sapkınlık olarak lanse ederler. Lan neresi sapkınlık? çocuk yapmazsın, ömrünün sonuna kadar aşk yaşa mk kekosu. Sana dur diyecek ne dini, ne ceza sistemli, ne de kanunsal bir olgu yok. Yat, seviş, çiftleş. Çıkar hayatın zevkini. Ama öyle değildir işte. Ateizmi bile bir nevi din döngüsü üzerindeki ahlaki değerlerin merkezine oturtmayı bilirler.

Bu dünyada bizi yetiştiren ailemiz kadar sevebileceğimiz kimsemiz yoktur. Bizim onlarla sapkın ilişkiler içine girmemizi engelleyen engel ise inancımızdır. inançlarımız öyle kalıplaşmış ki; örf, görenek ve ananelerimiz olup çıkmıştır. Tıpkı dini ibadetlerimizin tortulaşması gibi. Bir insan dinsizleştiyse, neden adetlerine bağlı kalır?

var işte belirli oranda başa çıkamadıkları mental sorunlar. Sizden ateist falan olmaz. Olsa olsa akım peşinde koşan birer keko olur. Tuğçe kazaz gibi o din senin, bu şamanizm benim koşarak ilerlersiniz ancak.
dinleri ve imanlarına bağlılıkları yüzünden şeyhlerine sakso çekenleri görünce gerçekten bi gurulanma geliyor insana.
(bkz: badeleme)
güncel Önemli Başlıklar