1. 1.
    Allah mesut etsin.
    14 -1 ... liz queen
  2. 2.
    namaz yok, abdest yok, gusül yok, oruç yok, hac yok, zekat yok, örtünme yok. sadece bunları terketmek bile insanın yükünü bayağı hafifletiyor. o yüzden de tabi ki mutluluğa daha çok yaklaşıyorsun.
    5 -5 ... tenay
  3. 3.
    (bkz: elhamdürillah)
    -4 ... noxeca
  4. 4.
    ahlakın kaynağının din olduğunu sanmak ahmakçadır.
    6 ... dodiyez1
  5. 5.
    ateist olmak güzel bir şey olabilir ama sadece dünyada.

eğer gerçekten doğruysa, cennet cehenemme varsa, sorguya çekilecekseniz, ayvayı yediniz.

ateistlere sormak isterim, ya gerçekten o varsa? ya düşündüğünüz gibi gökten zembille gelmemişsek dünyaya?

birazcık kafanızı çalıştırın. mantıklı düşünün. politik bir duruş sergileyin. bu ihtimali de göz önüne alarak planlarınızı yapın.

ha eğer siz haklıysanız kaybedeceğiniz bir şey yok.

ama inananlar haklıysa, en azından güme gitmemiş olursunuz.
    5 -10 ... piperbella
  6. 6.
    ya yoksa? bütün hayatınızı heba etmiş olursunuz inananlar. kendinizi kandırmayın, hayattan bir çok şeyi kaçırıyorsunuz.
    1 -2 ... dodiyez1
  7. 7.
    ateistliğin ne olduğunu, neler düşündüklerini anlamanız için zaman ayırıp şu videoyu izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum:
    özellikle ateist olduğunu iddia edenlerin de izlemesi gerekiyor
    https://www.youtube.com/watch?v=N45X65Uh6Z8+
    ... dodiyez1
  8. 8.
    Valla ölünce başka bi hayat sizi karşılamazsa ateist olmak güzel şey * )
    1 ... tomsaywer
  9. 9.
    Kesinlikle güzeldir efendim. Sırf mükafat için iyi insan olmaz ateistler. Ya da dinden korktuğu için ahlâklı.
    Onun bunun din çığırtkanlığına kanıp ülkeyi karış karış satan adama da oy atmaz. Bilmemne hoca ot bok dedi diye karısını dövmez. Kutsal sanıp da arap götü yalamaz. Geçmişe takılıp bilmemne torunu diye artistlik yapmaz.
    Bakınız mesela, iskandinav ülkelerinin çoğu ateist çoğunluktadır. O nedenle gelişmişlik seviyeleri tavan yapmaktadır. O dine bu inanca özel değildir gericilik. Genel olarak tabular ve kısıtlamalar insanları geri bırakır. Korkutur. Sindirir. Uyutur.
    Daha çok insan ateist olsa da, azıcık görseler onlara empoze edilenden azıcık daha fazlasını. Dünya çok daha güzel olurdu.
    2 ... sanguine aurora
  10. 10.
    valla deizm de hoştur. tüm mümin kardeşleri ve ateist dostları deizme davet ediyorum.
    -1 ... napakyanii