bugün

her bulduğu ilacı içmez, her hastalığın bilimsel bir çaresi olduğunu kabul eder ve uzman doktorlara başvurur daima. hacı hocalara bi' psikolojik rahatsızlığında muska yazdırmaya gitmez. psikiyatra, psikoloğa gider. terapi seanslarına katılır. yoga yapar. bilimsel dergi ve kitapları okur. birçok değişik hobisi vardır. kır yürüyüşü vb. gibi.
daima akılcı ve realist hareket eder. buna göre yaşar.
maymunun ki kadardır.
evrimle sınırlıdır...
doğru mantıktır. hastalığı tedavi edildiğinde allaha değil doktora şükreder mesela.
Duyarlı insanlarin tanrinin tepkisizliklerine isyan edip genelde ergen yaslarda olusturdugu mantiktir.
karşısındakini de ateist edebilecek bir mantiktir. dikkatli olmak lazım. ama muhabbetleri her daim hoştur.
her boka karisip kendi gorusu disindaki gorusleri gerizekali olarak nitelendirmekten ibarettir. fazla dikkate alinmamasi gerekir.
Basittir. Bilimin ispat etmediği veya etmediğini düşündüğü herşeyi inkar etmekten ibarettir. inkar et kurtul. Kafası rahat adamın.
ölünce ne olacağını bile akıl edemeyen kişidir. toprak olacam diyosan siktir git yaşama.
tanrıyla görüştüğünü iddia edip, tanrı maskesi arkasından tehditler eşliğinde 'bize itaat edin' diyen yöneticiler in çiftlik hayvanı olacak kadar aptal değiller, bakın zeki demedim. aptal değiller dedim. yanlış mantıklar ın arasında en az yanlış mantıktır, bakın doğru demedim.
sıradan insan mantığıdır. hala garip olan başkasıymış gibi davranıyorsun. cinlere, meleklere falan inanıyorsunuz arkadaş.
ateist mantıği denilebilecek bi genellemeye sığmaz bi kere ateistlerin tek ortak yönü tanrıya inanmamaları. gnostik ateistinden tut katı bilimci ateist örnek bie gösterebilirim.felsefi ateist veya panteistlerde ateizmin bir çeşididir.
Dünyanın en salak mantığıdır. Ulan bu ne aptallıktırda bunca güzelliği yaratan allahı inkar ediyorsun. Unutmayın her eserin bir sanatçısı vardır. Evrenimizin sanatçısı da allahtır.
bu ne pis kibir arkadaş. bir bitmediniz.
Mantığı yaratan allah olduktan sonra çok da fark etmez. Mantık; aklın, görünür bilinir tecrübeyle sabit mukayese ölçme biçme kabiliyetini ifade eder. Aklın tamamını değil sınırlı bir kısmını. Fakat muhakeme yapabilmek için salt mantık yeterli değildir. Muhakeme için tüm görünür delillerin yanında kendisi görünmeyen fakat emareleriyle varlığı apaçık ortada ve aşikar olan o kadar çok gerçek var ki. Buna hakim olabilmek için ilme idrake ilahi nurla aydınlanmış aklı selime ihtiyaç var. Yoksa sabahtan akşama kadar inkar etsin dursun. Şu yok bu yok diye. isterse bildiği halde kabul etmesin. Ruh var mı ? Var. Akıl var mı ? Var. Elektrik var mı var ? Enerji var mı var ? Peki görebiliyor musun ? Hayır. Ee yok mu sayacaksın yani bunları ?

Astro Fizikçiler dinlesin şimdi; Trilyon kere trilyonluk bir hassas matematik hesabıyla bu muazzam kainat ayakta duruyorsa bana biri kalksın da bunun mantığını açıklasın şimdi..! Kim koydu bu dengeyi ? Fizikten haberi olmayan dangalaklar lütfen sussun, --kendi kendine oldu-- masalıyla kendini aptal durumuna düşürmesin..
Beyinsizler ölsün..
son zamanlarda moda bu atesitlik. adı üstünde itlik!!! vee aldı başını gidiyor. işin sonunda kazığa oturtulmak var tabi! gidin....
Ateist mantığı/teist mantığı/ benim mantığım gibi kavramlar doğru değildir.

Mantık kişiye özgü değildir.kişisel mantık diye bir şey yoktur.yahut ideolojiye has bir mantık yoktur.

Mantık kuralları değismez.evrenseldir..doğru kullanımı " ateist düşünceye gòre/ teist düşünceye gòre" şeklinde olmalıdır.
Kırk metre boyunda dokuzyüz yıl yaşayan, hayvanlarla konuşan, yürüyerek güneşe ulaşan (en azından battığı yere) ayı ikiye ayıran, deniz tabanında doğa yürüyüşü yapan, balina midesinde yaşayan, kanatlı atlarla uzay yolculuğu yapan adamlara inanmayı gülünç bulan mantıktır.
teoloji>metafizik>pozitivizm

ateizme giden yol budur. önce din eğitimi alır. ardından yıllarca mensubu olduğu, inandığı din/tanrı olayını bilimsel olarak incelemeye başlar. en son olarak da doğa üstü olayları reddeder.
tamamen tercih meselesidir. kimse bu dünyaya gelip gelmemek konusunda seçim yapmadı. her insan kendi inancından sorumludur. irdelemeye gerek yok.
ateist mantısı diye okuduğum hede.

aç mıyım? evet.
(bkz: ahlak konusunda türk ve yabancı ateistlerin kıyası)
Ateist mantisi diye okudum. Bir seyler yiyeyim ben.
Eger türkiyedeki moda usulu olanlarda bahsediosak internet ateistlerinden bahsedioruz .
güncel Önemli Başlıklar