bugün

türkiye'de bu iş "ulan ateist olayım belki karı kız düşer" şeklindedir.
bi arkadaşım ateist, geçen gün bir tartışma oldu konuşuyoruz ki ben öyle dindar bir adam değilimdir.
ama sırf bu çoğu dangalak olan kesimle konuşabilmek için kuran okudum pek çok şeyden haberdarım.
bence diyor kur'an insan yazımı çünkü dinozorlardan bahsetmiyor.
eee? dedim.
e dinozorlardan bahsetmeyen kitabı insanın yazdığı aşikar değil mi? neden 2000 yıl öncesi var sadece diye sordu.
ben susar saçmaladığının farkına varır falan zannediyordum ama adam saçmalamaya öyle bi devam etti ki aklım şaştı.
peki dedim, papağan, orangutan ve benzeri bir çok hayvandan da bahsetmiyor. zooloji kitabı mı bu? değil.
tek soru sordum; insan yazımı olan bir kitap 600 yıllarında, 1861 yılında bulunan petrol'ü nasıl biliyordu?
ee öyle eğil o zaman şu nasıl falan demeye başlayınca ulan iddaa'dan tek maçtan yattım yine diye konuyu değiştirdim napayım.
ne güzel yazmışsın.
bence şanslı, düşünsene hayatın boyunca saçma hikayelerin kitap haline getirilmiş olduğu bir dine inanıyorsun, beyninde kendince bir otorite oluşuyor, hayatında belli bir sınırlandırma oluşuyor ve ona göre yaşıyorsun. bir yalana inanmak aptallıktır, en azından aptal değilsindir. bu sadece ateist için değildir, sonuçta dine deistler de inanmıyor ve onlarda din kitaplarının uydurma olduğunu anladığı için aptal olmuyor. ayrıca cesaret konusuna gelince, din kişide gereksiz korkular oluşturur, bunun amacı bir nevi kişiyi belli bir yola sokmak, belli bir düşünce yada eylem etrafında şekillendirmektir. yani gereksiz korkular yaratıp kişiye belli şeyleri yaptırmaktır. bundan da kurtuluyorsun. o yüzden şanstır, dindar olmamak. bırak onlar kendilerini cennetlik sansın, oysa hepsi sahtekarların arkasından giden koyunlardır.
güncel Önemli Başlıklar