1. 38.
  Oldukça saçma bir tespittir. Sanki her intihar eden kişi ateist olduğu için rahatlikla ediyor. Bu ülkede açlık, sefalet, adaletsizlik var bu salaklar ise neye takılıyor.
  ... irregularverbs
 2. 37.
  Tanrı'nın mahkemelerden medet umma zaafını gösteren kitabın, insanların bilincini açıp onur intiharına sürüklemesi ihtimali.

  Dünya'nın ve hayatın bombok biryer olduğunu ve tanrı'nın yardımımını bekleyen insanlar eşekten düşmüş karpuzlara dönüyorlar.

  60 yaşına kadar her istediğini tanrıya havale eden insans birden tanrının olmadığını gösterirseniz , aşırı tepkiler almak çok normal.

  Pekiyi tanrı yalanına ve insanları uyutmaya devam mı edelim?
  ... gedikpasa
 3. 36.
  "ev sahibi çıkarmak istiyordu, kirayı artırmışlar. bir ekmeğe bile muhtaç durumdalardı. ben elimden gelen her şeyi yapıyordum. en son dün duydum 600 lira elektrik parası gelmiş, kesmişler. çok acı bir şey"

  Arkadaşlarının ve tanıdıklarının verdiği bilgiler bu yönde. Fakirlik çektiklerini herkes biliyormuş ki bakkala bile gidip durumu anlatmışlar.

  Ne kadar korkunç insanlar var. Fakirlikten ölen kişileri bile siyasetimize zeval gelmesin diye üstünü örtüyorlar.
  2 ... keyf kahyasi
 4. 35.
  akp medyasının mide bulandıran haberi. antalya için ne uyduracaklar bakalım.
  1 ... eti cin baba
 5. 34.
  Nasıl kuran insanları canlı bomba yapıyorsa pekala tanrı yanılgısı da insanları intihara sürükleyebilir. Yani neden tepki gösteriyorsunuz arkadaşlar ve bence gerçek din ve gerçek ateizm budur.
  ... bihaberim
 6. 33.
  Kitap mı ateist miş? Anlamadım aq

  Açık ve net evet.
  2 ... chessplayer
 7. 32.
  Şimdi bu olayın olma olasılığını hesaplayalım.

  Bahsi geçen 4 kişinin kitaptan etkilenip aynı anda intihar etmesi için bu kitabı aynı anda bitirmiş olması ya da en azından ilk okuyan kişi ile son okuyan kişi arasında en fazla 12 saat olması gerekir.(Bilginin etkileme süresi ülkeler için ölçülmüş ortalama iq seviyeleri baz alınarak hesaplanmıştır.)

  Bunu başarsalar bile ilk etkilenen kişi (bu etkinin siyanür içme cüreti gösterdiğine göre intihara meyillik oranı 10 üzerinden yaklaşık 9.3 dozunda olması gerekir) son etkilenen kişiyi yani 12 saatlik bir süreci bekleyemez. Bunun sebebi etkilenen kişinin etkilenme potansiyeli taşıyan kişi üzerinde bıraktığı indirgeci etkidir. Beklentiler korkulan şeylerde zeka seviyesiyle ters bir orantı gösterir. Siyanür içip ölmeye çalışan bir birey için bu durum ortalamanın altında kalacaktır.

  Geriye bir saçma olasılık kalıyor. ilk kişi kitabı okumaya başladı diğerleri de yanında dinlediler. Yaklaşık 3 saatin sonunda (fotoğraftaki kitabın kalınlığından tahminen ortalama 300 sayfa bir saate 100 sayfa bir dakikada 1.6 sayfa) kişiler etkilendiler kitabı özenle tekrar yerine koydular ve siyanür içip intihar ettiler.

  Görüldüğü gibi mantıklı ama bir o kadar da mantıksız bir durum.
  ... yel kovan 007
 8. 31.
  Götüne bomba bağlayan afgan bir canlı bomba yakalanmış, sormuşlar neden diye.

  Adam demişki; ben kanser hastasıyım, zaten ölecem, bana cennette 40 huri seni bekleyecek dediler. Ondan yaptım.

  Kitap adam öldürmez, ama işte böyle cahillik öldürür.

  Şimdi götüne bomba bağlı bir adamı savunacak kaç tane embesil çıkacak bilmiyorum ama, allah günahsızları öldüren bir yarım akıllıyı cennete alacak diyen varsa, bence götüne bomba bağlayıp gitmeli.
  1 ... nagam
 9. 30.
  Yayınlamayın şu kitabın resmini ya, kendimi öldürüyordum az daha.
  1 ... nagam
 10. 29.
  Aslında birini sürükledi ama o biri diğerlerini de götürdü.
  1 ... itoglu yourself