bugün

''bir insanın inancı olması lazım. din çok karışık evet. araştırmak lazım. araştırınca dinden çıkıyorsunuz. ''

ne deyirsen aq.

arap sen araştırma.
Tam doğru bir yazı, bazı tespitler yapmış derken kafası karışmış bir yazar gördüm.
liseli ağzıyla yorum yapmak gerekirse:

biri siksin la şunu.

tanımımsı: bir takım süreçlerdir.
yazayım hadi çok uzatmadan ama şu özenti,cahil,zekasız sırf popüler kültürden bunları duyma moronlardan bahsetmiyorum .

GiRiŞ
0-10 yaşları genel bir türk evladı , bir camiye gitmekle bu yola koyulur . ya zorla ya da zorla ya da neyse zorlamıyayım .
hiç bir manasını bilmeden satırlarca arapça kelimeler ezberler,hocanın önünde diz çöküp utanarak ezberini hocaya lütfeder. böyle iyi kötü , saçma bir başlangıç evresi spesifik şekilde devam eder.
GELiŞME
10,15 yaşları annenin ezan okunmadan dön çagrısıyla ezan maddi bir boyut kazanır , artık camiden satırlarca arapça kelimeler ögrenmiş,kek paketlerindeki arapça kelimelere dahi ruhani vasıflar yüklemiş bir ergen saphiens başarıyla oluşturulmuştur . ara ara eskiden kalma cami hatıraları belirir hınzırca gülümser ve daha içinde yazanlardan habersiz cüzü gögsünden yüksekte tutmakla sevap kastıgı günlere iç geçirir.

15-20 yaşları arasında hormonlar vucuda yüklenir....

lan neyse ya çok erindim şuan uzunca yazılacak şeyler belirdi kafamda , erindim .
Entri silme alışkanlığım yok ama bir kaç saat önce yazdığımı silmem gerekti. Kuranı baştan sona okuyup din adamıymış gibi yazı yazmam yanlış kaçtı geç te olsa farkettim. Kırdımlarım varsa affola. Yukarıda yazılan hakaretimsi şeyleri de temizlerseniz sevinirim.

(bkz: herkesin hayatına kimse karışamaz)