bugün

müs.b: müslüman baba
at. b: ateist baba

müs.b- merhaba efendim

at.b - merbabaaaa, hoşgeldiniz..

müs.b- eee daha daha nasılız efendim,

at.b - eh nasıl olalım iyiyiz iste.. evrim ve mutasyon arasında gel git olayı yasıyoruz

müs.b- cok güzel, doganın kanunu bu efenim

at.b - siz bizim kapımızı calmazdınız hic, bu serefi neye borçluyuz..

müs.b- efendim sebebi ziyaretimiz; malum doganın, yani tabiat ananın bir isleyis düzeni bir ahengi var, birlesip cogalmak gerek.
oglumuz kızınızı begenmis, sanırım kızınızla iside pisirmisler, ehh bizede bu gençleri evlendirmek düser..

at.b - tabiki bizede onların mutlu olmasını saglamak düser. eee oglumuz heralde evrim teorisi ve mutasyon'nun ne oldugunu biliyodur, zira ben darwin'i bilmeyene kız vermem..

müs.b- tabiki efendim, valla oglum diye demiyorum kendisi tam bir darwin hayranıdır, hiçbir programını kaçırmaz

at.b - !!!

dmt - sevgili kayın babacım, babam darwin'le ilgili belgeselleri kasteddi

at.b - heee tamam

dmt - ohhhh !!!

at.b - eh verdim gitti...

(!)
m.b-selamün aleyküüümmm
a.b-eee hoş geldiniz
m.b-şimdi biz hayırlı...
a.b-ha bir saniye ben öyle şeylerden anlamam atesitim ben
m.b-size düzenlediğimiz piyangodan 100.000 YTL çıktı.
a.b-Allah beeeee
m.b-Hah onun emri peygamberimizin kavliyle...
a.b-lan nasıl yuttuk zokayı
oğlunun ricasını kıramamayan, söz geçiremeyen, bunun sonucunda müstakbel gelin hanımın evinin yolunu tutan imam babadır.
m.b:allahın emri peygamberin kavliyle...
a.b:bi dakka bi dakka allah kim len?
tarafların gerginlik çıkartmama adına birbirlerinin konuşma tarzlarıyla konuşmaya özen gösterebileceği bir ortamda kız isteyen imamdır.

imam: toplumsal süreçte hep varolagelmiş olan evlilik kurumunun evli kişilere ve çocuklarına gerek sosyal statüde, gerek hukûkî konularda getireceği avantajlar nedeniyle şu anda yanımdaki delikanlı ile senin kızın için ortak çıkar oluşturduğu açıktır.

son tahlilde, yanımdaki delikanlının senin kızla çiftleşme isteğine engel olamaması, bu yönde bir talebinin bulunması ve ne yazık ki bu talebinin de her an bir "arz" hareketi sonucunda mundar bir denge oluşturmaya elverişli şartlar üzerinde bulunması nedeniyle, bu mundar dengeyi hayırlı bir dengeye dönüştürecek çözüm olan evliliklerine engel çıkartmamanı sağlamak adına bir formalite izni almaya geldim.

ateist: amin.

edit: bu daha çok marksist babadan kız istemek gibi olmuş galiba. iktisada çok yönelmiş.