1. 1.
  ateşin varlığıya birlikte patlama potansiyelini barındıran nesnelerin üzerine düşülen uyarıcı nottur. iyi niyettir. maksat kimse bok yoluna gitmesindir.
  1 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  tüplerin, deodorantların veya gaz yüklü kamyonları üzerinde görülür genelde.
  ... yasakani
 3. 3.
  bir büyük içtikten sonra yawşak arkadaşların kullandığı cümle...

  - olm tttddd'ye ateşle yaklaşmayın ehe
  + senin aq hııckkk
  ... tttddd
 4. 4.
  yaklaşmadan görülemeyecek kadar küçük yazılanları da vardır.
  ... kelly
 5. 5.
  -atesle yaklasma
  -yaklasicam bana ne!potartttttt *
  -yaklasma demistim dimi sana hiyar agasi.gitti gul gibi takim elbisem.
  1 ... mulayim
 6. 6.
  benzin istasyonlarında, tüpçü bayilerinde mevcuttur bbu yazılar, ama nedense kendileri uymuyorlar...
  1 ... baravi
 7. 7.
  Benzin istasyonlari sehir iclerindeki tehlikeli yerlerden biridir. Elbette emniyet tedbirlerine uyulmasi halinde herhangi bir kaza olmasi mumkun degildir. Istasyonlardaki kaza riski cok degildir, ancak kazanin sonuclari cok ciddidir, bu yuzden "yillardir birsey olmadi da simdi mi olacak" yaklasimi kabul edilemezdir. Istasyonlarda asil korkulan olay yere sacilan dokulen akaryakit degildir. Asil tehlike akaryakit buharidir. Akaryakit buharini gorulebilecek en kolay yer aracin deposunun hemen cikisidir. Yakit doldurulurken depoyla kişi arasında bir metre kadar mesafe birakılmalıdır. öğlen saatlerinde depodan cikan buharin yerde biraktigi dalgali golge görülebilir. Akaryakit buhari havadan agirdir ve yere coker. Yeterince yogun hale geldiginde cakilan bir cakmak, yanan haldeki sigara veya cep telefonu dalgasi bu buhari harekete gecirmeye yeter. Bu yuzden sönmüş sigara bile istasyonlardan disariya cikartılmaya özen gosterilmelidir. Pompa tabancalarina asla ve asla dokunulmamalıdır. Istasnasiz her tabanca sizdirabilir. bazen damlalar birikir ve tabancanin etrafinda yagli bir tabaka birakir. kişinin vucudunda statik elektrik biriktiyse, tabancaya dokundugunda tabancanin metal kismina uzerinden elektrik atlar ve bu atlayan elektrik tabancanin alev almasina sebep olur. Istasyondaki gorevlinin boyle bir riski yoktur, cunku ayaginda antistatik emniyet ayakkabisi bulunur. Gorevlinin emniyet ayakkabisi olmadan yakit veriyor olmasi kişilerin de tabancaya dokunabilecegi ya da gorevlinin dogru yaptigi anlamina gelmemektedir.
  2 ... linka
 8. 8.
  küçükken anlamsız bulduğum, "türkçenize sokayım" diyerek eleştirdiğim, anlam bozukluğuna uğramış bir cümle olarak gördüğüm bir yazı idi. halbuki normal, uyarı niteliğinde bir yazı işte. ateşe yaklaşmayınız şeklinde algılamak istedim sanırım. küçüklük ne yaparsın.
  ... mhmtnsyz
 9. 9.
  Ateşle yaklaşırsak patlayabilir.. Ama patlama garantisini veremez. Hiç bir tüp kamyonunun yanında sigara içerek geçmediniz mi? Sonuç ben sölim patlamadı. Garantisi yok.. Ama bu da patlamayacak anlamına da gelmez. Kısacası sen önlemini alcan gerisi Allah'a kalmış..
  ... esqeres