inzivada malaftlı hayat yaşayanların hayal dünyasını yansıtan hayattır. atatürk'ün ayakkabı kutusu koleksiyonu olmadığını akıllara getirir.
Atatürk kalmıştı çamur atmadığınız yazıklar olsun size.
şatafatlı mı? 7 düvele karşı savaşmak mı şatafat? yoksa 20 yılda orta çağda kalmış bir ülkeyi muasır medeniyetler seviyesine getirmek mi şatafat? ben bunu şuna benzetiyorum: kanuni sultan süleyman'ı muhteşem yüzyılda izleyerek gerçekte de hep sarayda kaldığını sanmaya çok benziyor. atatürk zaten cumhuriyetten sonra ölümünden son yılları haricinde hep çankaya'daki 2 katlı köşkünde hayatını geçirmiştir. zaten sürekli yurdu gezip sorunları çözmeye çalışmaktan o köşkte de çok kalmamıştır.
Olmayan hayattır. Her ne kadar son kalan yıllarını düzen kurmakla geçirsede, geçmişte cephelerde savaşmıştır.

Mal varlığını da türk halkına bağışlamıştır. Şimdi senin taraflı olduğun partinin başkanı mal varlığını bağışlasın bakalım göreyim ben onun dünya liderliğini. Nasıl olsa çok mal varlığı yoktur değilmi, var mı yoksa? Bir şey tutmaz o kadar.
(bkz: yaraşır)
Savaşlarda cephelerde mermilerin top güllelerinin içinde şatafatlı değil bilakis çatapatli bir hayat geçirmiştir.
kendine özel bir saray yaptırmadı.
güncel Önemli Başlıklar