bugün

52 yaşında 9 yaşında çocuğu koynuna almamıştır taraflar reşitse sıkıntı yoktur.
Üzmüştür.
görsel
Bu başlığı açan için tek diyeceğim.
evlendiğinde reşit ise yaş farkının öneminin olmamasıdır. latife hanım evlendiğinde 18 değil, 20 değil, tam 25 yaşında. mallığın lüzumu yok.

--spoiler--
Latife Uşakizâde (later Latife Uşaklıgil after the Surname Law of 1934; with the honorifics, Latife Hanım)[1] (17'June 1898 – 12 July 1975) was Mustafa Kemal Pasha's (later Atatürk) wife between 1923 and 1925. She was related from her father's side to Turkish novelist Halit Ziya Uşaklıgil.
--spoiler--
Muhammed'in 52 yaşındayken 9 yaşındaki küçük kız çocuğunu koynuna almasından, üstelik bunun için saçma sapan ayetler uydurup meşrulaştırmaya çalışmasından, sözde islam kadınlara değer veriyor deyip o kitaptaki ayetlerde kadını yerin dibine sokan, insanları kandırmak, güç elde edip devrim yapmak için dini kullanmayı hakir gören birinden kat kat daha normaldir. Atam reşit bir insan ile evlenmiştir. ayrıca çoğunuzun dedesi, ağa babası ( büyük dede) kendinden oldukça küçük kadınlarla evlidir. şu sözlükte Başkomutan Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk'e yapılan saygısızlıklardan hayli sıkıldım. sözlüğün yönetimi desen bunlara göz yumuyor, ilgilenmiyor. ne yapacağız bilmiyorum.
Benim öz dedem de kendinden 17 yaş ufak hatunla evlenmiş. Anüüüü dedeee! Sen sapık mısın?
şimdi burada hz muhammed'in evlendiği kızın yaşını da söylemek isterdim ancak idam edilmek istemiyorum.

(bkz: türkiye islam cumhuriyeti)
bundan isyan eden şahsın ve şahısların zihniyetlerine bir göz atmalı?¿
1923 yılında evlendiklerinde atatürk 42, latife hanım ise 25 yaşındaydı.
Gayet olgun ve makul yaşlarda yapılan bir evlilik.
Şahsen ben şu an bekar olsam ve evlenmeye karar versem 23-25 yaş arası bir hanımla evlenirdim.
Iki olgun insan evleniyorsa 17 yaş farkının bir önemi yok.
Ama gelin 18 yaşından küçükse bu sapıklığa, pedofiliye girer.
25 yaşında bir kadınla evliliğin neresi garibine gitti lan orospunun çocuğu.
Bir dünya lideri tabii ki fiziği düzgün genç bir bayanla evlenecek. Gidip 60 yaşındaki karıyla mı evlensin?
kadınların okutulmadan 15-16 yaşında evlendirildiği devirde adam 23-24 yaşlarında okumuş kız almış.

mustafa kemal in gayet seçip beğenip 16-18 yaşlarında köylü güzeli alabilecekken türk kadınına örnek olsun diye güzel değil eğitimli ve o dönem için yaşı bir hayli geçkin bir genç kızı almasını "zevk adamlığına" bağlayan beyinsizi de bizim eğitim sistemi yetiştirmiş. bir tek bu durum üzücü bence.
görsel

Atatürk ün mantık evliliği yapmış olduğunu düşündüren kadindir. Eğitimli zengin vs olduğu içindir.

Zira hiç yakışmıyorlar. Kadın da ona hayran olduğu için evlenmiştir o yaşlarda kadınlar olgun erkeklere hayranlık duyarlar.
birazdan 13 yaşında hazretleriyle başlayan cümleler gelir.
Zorlamayın şansınızı bence.
analarınızı da küçük yaşta silkmiştir onun için ağlamayı unutmuşsunuz çomarlar.
Yahu size, ne bize ne...

M. Kemal isterse hasta yatağındayken bile aklı rüşt olmuş; malını, mülkünü, kocasını taşıyabilecek bir bayanla evlenebilir.
Atatürkçü olmamakla beraber, iki taraf da razi ve yetişkin ise bir abestlik gormedigim mevzudur. eşiyle arasında 15 yaş fark bulunan insanlarla günümüzde de karşılaşmak mümkün.
ben bu kadar yaş farkına sıcak bakmıyorum ama mümkün yani.
O dönemin şartlarıyla bu dönemin şartlarını kıyaslayan çomar beyanı. Bunların diğer versiyonu ise peygamber efendimizin 9 yaşındaki hz. Hatice ile evlendiğini sürekli gündeme getirip karalayanlar.
Sizin anneniz de o dönemlerde yaşasa mal gibi kullanılacaktı anladın mı şimdi işin aslını?
Başka bir deyişle atatürk'ün Fransa'daki Sorbonne Üniversitesi’nde siyâset ve hukuk eğitimi almış, sonrasında dil eğitimi için londra'ya gitmiş. Dolayısı ile hali hazırda iyi seviyede öğrendiği ingilizce ve fransızca ile yetinmeyip ispanyolca ve Almanca da öğrendikten sonra yurda dönmüş olan 25 yaşında bir kadınla evlenmesi, olarak tanımlanabilinecek durum. Keşke tarih, hep böyle örnekler içerseydi!
görsel
(:
0:00 0:25
https://scontent-sof1-1.x...f04ccd198&oe=5A937966
"tuning´den hoşurt sesi gelecek" türküsünü hatırlatan bir başlık.
yanlış bir harekettir.
Mehmet Ali erbilden nameler.
bizzat 25 yaşında, eğitimini yurtdışında tamamlamış ve döneminin evlenme yaşı ortalamasını çoktan geçmiş bir kadınla nikahlandığını göz önünde bulundurursak, gayet de bir sorun yoktur.