bugün

“Önemli olan boyu değil işlevi” sözüne en güzel örnektir.
boyda keramet olsa zaten erdoğanda olmazdı.
(bkz: so what)
Yani iki karış kadar.
sırık boylu olmadığı doğrudur ama beton gibi taşşakları vardır.
24 cm den kaynaklı o at tepti boyu uzun aklı kısa adamı.
Boya o kadar önem veriyorsan gel, bende boyu ağzını açık bırakıp elinden (ikisiyle aynı anda tutman gerekecek) düşürmeyeceğin birşey var, bayılırsın!
demek ki yüce tanrı öyle istemiş.

ama gerçek olan bir şey var ki, bir insanı yücelten asıl şey düzgün karakteri ve başarılarıdır. bir ibsanı alçaltan ise yine başkalarına karşı davranışları ve kul hakkı bilmemesidir. ben kısa boylu olandan bahsedilince; hakiki bir devlet adamı, ve vatanı, milleti için ölümü göze almış mert bir türk savaşcısı görüyorum.

siz uzun boylu adamın adını duyunca neler hissediyorsunuz mesela?
demek ki erdoğan atatürkten daha iyi model ola bilirmiş. ama devlet yönetmeye ve komutanlığa boyun bir etkisi olmadığı için atatürke bu konuda ulaşması imkansız.
işlevin önemini akla getiren değerlendirme.
dönemine göre Atatürk'ün boyunun ortalama, hatta birkaç santim uzun olması.

https://ourworldindata.org/human-height

görsel

Hoşt ulan yavşaklar.
Büyük rezilliktir. Siyasette boy çok önemli çünkü. Boysuz olmaz.
Kemalistleri üzen detay.
(bkz: don t feed the troll)
Önemli olan boyu değil, işlevidir.
yapacak birşey yok takdiri ilahi denen durumdur.
Birinden birini özal gibi 24 sene sonra kimse hatırlamıycak...

Kader işte.
Devede de boy var ne yapak yani?
Ayrıca 20-25 değil, 10-15 cm kısa.
Rte 1.85, atatürk 1.70-1.75 boylarındaydı. Atatürkün yetiştiği zamanda gerek besin az ve yetersiz olduğu, gerek insanlar ağır bedensel işlerde çalıştığı için boyları çok uzamıyordu. (Atatürkün kalabalık içindeki fotolarını görürseniz, çoğunluğundan ya daha uzun ya aynı boylarda olduğunu görürsünüz.)
Rte'nin boyu 1.85, esad'ın 1.89, bush'un 1.82, obama'nın 1.86, netanyahu'nun 1.89du da ne oldu? Ortak marifetleri Dünyayı hep bir yandan kaos ve kargaşaya sürükleyip ortadoğu denen lağım çukurunu kan gölüne çevirmek..
24 değil taş çatlasa 14 cm'dir..
rte 185 cm olsa, 185-24=161 cm yapar. eğer gerçekse atam çok kısaymış.
Boyu değil işlevi önemli.
Biri yoktan var etti,
Diğeri varı yoğu yedi doymadı.
hitlerin boyu herkesten kısa idi ama bi o kadar da yeraltında boy varmış adamda.
güncel Önemli Başlıklar