bugün

gençliğe gerçekten güven duyması.
kırdolarla yolumuzu ayırmamasıdır. eğer 1920'lerde şunlarla yolu ayırsaydık italya ayarında bir ülke olurduk. malum ırk bu ülkenin gelişememesindeki en büyük nedenlerden biridir. türklerle aynı haklara sahip olmaları da saçmalık. asıl saçmalık olan ise türk'ün kırdoyu kendisiyle eşit olması. eşitlik her zaman iyi değildir, hatta bana kalırsa çoğu zaman eşitsizlik eşitlikten daha iyidir.
kürtlerle yolları ayırmaması .... bu hata türkiyenin sonunu getirecektir .
Erken öldü atam. 20 sene daha yasaydi bugün ne fethullah, ne dinci cemaatleşme ne de cehalet olurdu.
tarikatların dini menfaati için kullananları önlemek için yasa çıkarıp engellemesi vakıf dernek adı altında inançlı insanları sömüren ne varsa iste.
Malum kesimin kökünü kurutmaması. Bölünerek çoğalıyor ibineler.
sağlığına dikkat etmemesidir.
bu topraklarda yaşayan insanların, güdülmeye alışmış koyunlar olduğunu unutması ve onlara özgürlük vermesi..."padişahım çok yaşa" demeye alışan bir toplum, özgürlük karşısında ne bok yiyeceğini bilememiş ve 80 sene sonra kendine yeni bir padişah yaratmış "padişahın götünün kılıyım" diyerek sokaklara düşmüştür...
Atatürk'ün en büyün hatası, yeni padişah benim amk çocukları sikerim size cumhuriyet vereni diyememesidir...
Hilafeti kaldırması. Bugün hilafet bizde olsaydı islam aleminin başı olurduk. Bu kadar petrol ve doğalgazda söyleyecek sözümüz olurdu.
dincileri kıyma makinasına atıp 2 defa çekmemesi.
turk gencligine fazla guvenmesi.

(bkz: genclige hitabe).
Yobazların işini yarım bırakması.
fesli kadirin dedesini ve ninesini yaşatmış olması !..
adam 50 yaşına kadar neler yaptı siz düşünün 90 yaşına kadar yaşasaydı türkiyeyi düşünemiyorum...adam türkiyeyi kurdu ama altyapı tam oturmadı 40 sene daha yaşasa başarılı işler başarırdı bence.
rakı içmesiydi. eğer rakı içmeseydi ve 25 yıl daha yaşasaydı bugün uzaya fırlatılan gelişmiş teleskopu amerika değil türkiye uzaya yollayabilirdi. dünyanın en büyük süper gücü amerika değil türkiye olabilirdi. bizim için az zamanda çok büyük düzenlemeler yaptı ama daha fazlasını yapmasına ömrü yetmedi.
Siyasal islamcı dallamaları ve osmanlıcı cumhuriyet düşmanlarını ömrü vefa etmediği için tam manası ile bitirememesi.Ruhu şad olsun.
türk milletini zeki sanması ve yobazlara müsamaha göstermesi. ayrıca keşke cumhuriyet yerine otokrat bir yönetim kursaydı. zamanında ölmeden önce güvendiği birine ülkeyi teslim etseydi şimdi durumumuz daha farklı olabilirdi.
yobazların kökünü kurutmaması.
Yeteri kadar darağacında armut sallandırmaması.
Sağlığına dikkat etmemesi .
demokrasiyi erken getirmesi... çoğunluğun aptalları oluşturdu (zeka eksikliği değil eğitimsizlik) bir ortamda kimin yönetici olacağını halka sormak ne kadar güvenli? bir süre daha monarşiyle istediği yeni kültürü oturtup, ondan sonra demokrasiyi getirmesi bana daha makul geliyor. en azından benim yapacağım şey...
kendine yakın memleketlisi olan kişilere bağış adı altında istanbulun en güzel topraklarını yandaşlarına vermesidir. vitaminsiz göçmenler ülke adına ne yapmış hangi savaşa girip cephede savaşmışlar. kendi öz evlatlarına anadolunun ücra köşelerinden değersiz yerler verip yandaşlara elit yerleri vermekte neyin nesidir. şimdi gelirler utanmadan bu mevzuyu savunurlar..
göçmenlere istanbulun en kıymetli arazilerini vermesidir. kemerburgaz göktürk iki yerde toprak metrakare fiyatları milyon dolarlardan başlıyor. halır yani göçmenler bu ülkeye ne yapmış hangi savaşa gitmiş ülke için bir çivi çakmış. istanbulu bilenler kemerburgaz göktürkü iyi incelesin 500 yıl çalışın o paraları bi arada göremezsiniz . bi bok bilmesek yazmayız amk..
kürtlerle yolları ayırmaması .

bu öldürücü bir hatadır .

yapılan bütün başarılı projeleri

etkisi sıfırlayan , yutan bir yanlıştır .....

atatürkün tanrılaştırılması , bu

gerçeği değiştirmeyecektir ...

kabul et veya etme bu böyle .

1920 lerde öyle bir yanlışlık

yapılmış ki , anadoluyu savaşma

dan kaybediyoruz .....
Yehudi, kirmanco vb bunlara turk olma izni vermesi.