bugün

rus uçağının düşmesiyle ortaya çıkan gerçektir. nerede bir dinsizlik varsa, devlete karşı başkaldırı varsa atatürkün askeri olduklarini vurgulayan bu tipler. (bilirsiniz facebookta başında tc yazanlar.) gazete ve haber sitelerinin sayfalarında yaptığı yorumlarla kendilerini belli ettiler. efendim rusya gelecek, rusya sikecek, putin aleti kaldırıyor, siz kimsiniz de rus uçağını düşürüyorsunuz, onların şöyle teknelojisi var böyle füzesi var felan felan. ulan çanakkalede durum çok mu farklıydı?
bir laikçi olarak var olmayan korkudur. ama akp ve dinden kurtulmak için rusya ile bile anlaşma yaparım.
Savaşı ne zannediyorlar anlamıyorum. Bi insan niye ülkesinde savaş çıksın ister onu da anlamıyorum. Evet savaştan korkuyorum ve çıksın istemiyorum.
Tamam sen kıralsın. Korkusuzsun. Bordo klavyelilerin şahısın sen.
ben savaş istemiyorum, savaş çıkma ihtimalide yok. herşeyden önce devletler arası çıkar gelir. sorun savaş çıkacakmış gibi yaygara yapan atatürkçüler ve onlarla aynı dili konuşan hdpliler. bir kerede ülkenizden yana olun. gerçi rusyayı memnun etmek.için batumu onlara verenlerin ardılları olan sizler için rus uçağının türkiye sınırlarını ihlal etmesi felan pek de önemli değildir.
Amerikan mandası diye domalanlar sizdiniz.
amerikan mandasını önerenlerden mahmut esat bozkurt, chpli vekildir canım. ayrıca anayasamıza dinimiz hristiyanlıktır yazalım diye de teklifte bulunmuştu. kazım karabekirin nasıl hristiyanlaştıralacaktık adlı eserine bakabilirsin. ama siz nutukla çeliştiği için milli mücadele döneminin önemli.isimlerini okumaz, söylediklerini de yalaarsınız. bunla ilgili de bir.başlık açacagım öğreneceksiniz cahiller, metin tokerin ağzıyla konuşacağım.
(bkz: kimse de demiyor ki aga bu nedir)

ha gelelim sözde "kefenimizle geldik"cilere. o kadar delikanlıdır ki bu arkadaşlar cok değil bundan daha 1-2 sene önce "gezi parkı" olaylarinda polislerin etek altına saklanıp ellerinde palalarla millete artistlik yapanlar gelmiş burada yazıyor. garip. çok garip.

--spoiler--
bu sayfada ki yazilarin hepsini okudum ve mahmut, sen
haksizsin ibne. seni kiniyorum, ve sana laflar
hazirladim.
--spoiler--
enteresan ikiyüzlülük. " atatürk'ün askerleri " diye yaftalanan grup bu vatanı kurtarırken sizin grup amerikan mandasına mı girsek, ingiliz mandasına mı girsek diye tartışıyordu. olası bir savaşta çok belli ki sizler yine kaçacaksınız, ölen biz olacağız.

rusya'dan korkunun sebebi ise, rusya'ya özel değildir. savaştan korkudur. eğer bir insan savaştan korkmadığını söylüyorsa açıkça yalan söylüyordur ya da iq seviyesi 50 civarındadır.

savaş olduğu vakit aileniz aç kalır. sevdikleriniz ölür. vatanınızın alev alev yandığını görürsünüz - kazansanız da, kaybetseniz de -

bir ülkenin gençliğinin eridiğini görürsünüz. çocukların umutlarını kaybettiklerini, fotoğraf makinesi gören çocukların silah sanıp korktuğunu görürsünüz.

tüm bunların olmasından korkmuyorsanız " savaş olsun " diyorsanız, gerçekten ciddi bir karakter sorununuz var demektir.
nato'ya güvenerek aranmanın doğru olmadığını bilenlerin korkusudur. işbirlikçilikleri ciğerlerine kadar işlemiş yobaz emperyalizm yandaşları anlayamazlar.

şu reziller neye güvenerek babalanıyorlar? türkiye'nin rusya'nın hakkından gelebileceğine mi? aralarındaki bir kaç kafayı yemiş dışında hiçbiri türkiye'nin tek başına rusya ile başa çıkabileceğine inanmaz. peki o zaman neye güveniyorlar? işlerine gelmeyen şeyler yaptığında habire lanetledikleri batıya!... öyle yüzsüzler yani!...

lan hıyarlar, kuran'da "yahudi ve hıristiyanları veli edinmeyin. onlar ancak birbirlerinin velisidir" denmiyor mu? kızdığınızda -aslında pek haklı olarak- iki yüzlü olduğunu söylediğiniz batının, nato'nun neyine güveniyorsunuz?

sanıyor musunuz ki batı rte'nin suriye üzerindeki hesapları uğruna bir dünya savaşı çıkmasını göze alır? batı ancak rte kendi çizgisinde yürüdüğü sürece rte'yi arkalar. çizgiden çıktığı anda da rusya ile baş başa bırakıverir.

bizler en baştan beri tek bir şey söyledik: türkiye başka ülkelerin iç işlerine karışmamalıdır.

işte o kadar...

not: bunlar öyle cahil ki çanakkale edebiyatı yapıyorlar!... lan sayı ve nitelik olarak farklar olsa da çanakkale'de bizim de toplarımız vardı, itilaf devletlerinin de... bizim de tüfeklerimiz vardı, onların da... çanakkale savaşını kazandık ama sonuç? diğer cephelerin hepsinde yenildik. ya şimdi? nükleer silahımız var mı? nükleer denizaltılarımız var mı? uzun menzilli balistik füzelerimiz var mı? elimizdeki tek balistik füze, teknolojisini çin'den devşirdiğimiz 300 km menzilli yıldırım füzesi o kadar...
Şahsen Bu korkunun her kesimde olduğunu düşünüyorum, savaş çıkmazsa bile karda kışta götümüzün donması korkusu bile yok mu? Bence fazlasıyla var.
atatürk'ün askerleri sizler gibi şakşakçı goygoycu değildir, kafaları çalışır zeki insanlardır. savaşın kimseye bir şey kazandırmayacağını ve en son çözüm olduğunu bilirler. savaş dediğiniz şey üzerine perde bezinden kefen giyip höykürmeye de benzemez. o kadar hesap sormaya hevesliydiniz madem mavi marmara'yı israil bastığında nerelerdeydiniz? f-4 savaş uçağı akdeniz'in derinliklerine iki pilotla daldığında nerelerdeydiniz? biz vatanımız için gözümüzü kırpmadan ölmeye evet ama birilerinin şahsi menfaatleri için ateşe atılmaya hayır diyen insanlarız.
Durum Çanakkale'de gerçekten çok farklıydı. Orada kolej eğitimi görmüş insanlarla okuma yazma bilmeyenler, zenginlerle fakirler, müslümanlarla hristiyanlar aynı sipere girerek savaştılar. Şimdikiler gibi çocuğunu askere göndermemek için çürük raporu alınmıyordu. Milletvekillerinin çocukları, rütbeli askerlerin çocukları, zenginlerin çocukları askere gitmeyecek ve de ölmeyecek. Şimdiye kadar ölmedikleri gibi. Onlar, fakir fukaranın, güçsüzün, torpili olmayanın, gerçek vatanseverlerin çocukları ya da kendileri ölürken yine vatan millet sakarya nidaları atıp gaz verecekler sağa sola. Ha bir de "Rusya'dan mı korkuyorsunuz" diye başlık atacaklar!
aktroller'in rte'nin kendilerini piç gibi ortada bırakıp ülkeden kaçması korkusundan fazla değildir.

biz savaştan değil, beyinsiz insanların it dalaşına girmesi ile çıkan savaştan korkuyoruz.

yoksa kurtuluş ve çanakkale'de yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. rahat ol.
en büyük sebeplerinden biri başımızdakilerin evlatlarının alayını askerden kaçırmış olmasından kaynaklanan korkudur.

haksız mıyız? ulan ingiliz prensleri bile savaş meydanında, apache helikopterlerine binerek askerlik yaparken, sizlerin desteklediklerinin çocukları ya çürük raporu aldılar ya da paralı askerlik yaptılar... onlara mı güvenmemiz icap ediyor? güldürmeyin!..

maazallah bir savaş çıksa alayınız kaçarsınız, meydan yine bize kalır... fakat artık enayi yerine konmaktan bıktık.

her seferinde meydana çıkan biziz, işbirlikçilik, hainlik yapan, düşmanla mücadele edenleri idam cezalarına çarptıran sizsiniz, sonra milleti "aslında onlar değil, biz savaştık" diye kandıran, korkak işbirlikçileri kahraman ilan eden yine sizsiniz...
vay be bu gaz bizi viyana'yı kuşatmaya kadar götürür. abi sen ki fatih'in fedaisi, sen ki 7 cihanda at koşturmuş bir dedenin torunu, sen ki rus zalımlarına karşı klavyeden meydan okuyan. elbet sen savaşacaksın.
atatürkçüyü falan karıştırma... en başta akpnin götü yemiyor. yusuf çekiyor... üç buçuk atıyor...

o adamların kaybedeceği hiç bir şey yok... ama akp tayfasının kaybedeceği çok şey var.
atatürkün askerleri namazlı abdestli adamlardı efendim, cephedeki fotograflari resimleri görmediniz mi? şimdikiler gibi ayyaş, madde bağımlılari değildi. %25siniz bu ülke de yarınız godoş yarınız liboş bu millet size ihtiyac duymaz. rahat olun.
korku değildir o korku olsa elbette hoş görülür. lakin bunların yaptığı açıkca orospu çocukluğu. kimse masal okumasın, savaş istemiyoruz tabiğ ki diye. savaş çıksa rusyanın yanında olurum diyordunuz daha dün. sizin derdiniz bu ülke falan değil, bu ülkenin insanıyla, diniyle.

hiçççç inkar etmeyin.
güncel Önemli Başlıklar