bugün

istediği kadar kadınla evlenemeyip, kadınları istediği gibi dövemeyen mahlukatların sorunudur da bu konuda kadınları anlamak mümkün değil.
sevilmeyebilir. fakat atatürk'ü şu anda birebir tanıma imkanı olmadığı için bu duyguyu kazanırken icraatlerine bakılarak, "sevmiyorum" denebilir bazı kişilerce.
ben de her zaman derim, bu millete iyilik hiç bir şekidle yaramıyor. ayarları bozuluyor milletin iyilik görünce.

taşlayacaksınız ama söyleyeyim:
bu ülkede yaşayan herkesin hayvan yerine konulup, hayvan gibi davranılması gerekiyor.
yoksa aradan 90 sene de geçse, bunu özleyip istiyorlar.
(bkz: dna)

atatürk bu insanlara hayvan gibi davranmama konusunda hata yapmıştır. o yüzden sevmezler.
eşeğe altın semer vurmuşlar, eşek yine eşek işte.
kadir kıymet bilmez ayılarla aynı havayı soluduğum için hepinizi toplama kamplarına götürüp yaktırtmak istiyorum...
Sevene can feda, sevmeyene elveda.
niye sevelim ki dedirten sorunsal.
zamanın yobazlarından dini kurtarmak için meal ve tesvir çıkarttırmış. binlerce yobazın ekmek kapısını kapatmıştır. niye sevelim ki hülooğğ. bu dönemdeki kuyruk acısı bundan olsa gerek.
tamam, böyle büyük ve milletine aşık bir lideri sevmiyor olabilirsin. ayrıca onu ve hayranlarını dinsiz sanıp kendini dine çok bağlı hissedebilirsin. ama türk vatanında bu ezanların okunmasını, bu oruçların tutulmasını * atalarımız sağladı, mustafa kemâl atatürk ise onları bilinçlendirdi, onlara öncülük etti. ne düşünüyorsan düşün ama saygılı ol, küfretme, dil uzatma.

edit: işte video. http://www.youtube.com/watch?v=JUxlKPdbfXc
kimse sevmek zorunda değildir, benim dinime kast eden insanı neden sevecek mişim ?

edit: gerçek tarih hakkında ufak bir bilgi kırıntısına bile sahip olmayan insanların sevmesi doğaldır.
olmayacak sorunsaldır.

atatürk'ü sevmeme diye bir şey söz konusu bile değildir.

sevmeyenler de recm edilip ortadan kaldırılmalıdır.
bir nesne değildir ki o? sıradan bir kişi de değildir, hayır gözümde yüksek gördüğümden de değildir. sadece içimde bir yerlerde kalan vefa'dan kaynaklıdır.
ne aşırıya kaçacaksın, ne de sıradan bi insan gözünde bakacaksın ata'ma.
sevmeme ihtimalini düşünmeyeceksin, saygı duyacaksın, duydurtacaksın.