bugün

fikri beyanını özgür iradesini aleni biçimde itiraf eden kişi beyanıdır. evet..
Ortalık yere aleni sıçmık bırakmak isteyen mal beyanıdır.
böyle şeyleri okuyunca öyle şeyler yazasım geliyor ki hapis yatmak pahasına. neyse.

şunu bilin ki atatürk, bu ülke için bir piyangodur.
Kesinlikle katılınması gereken söylem. Atatürk ve cumhuriyet ya da atatürk ve laiklik bir bütün değildir. Bir türkiye cumhuriyeti vatandaşı atatürkü hiç sevmeyebilir ama bu onu cumhuriyet ve laiklik düşmanı yapmaz. Kavramlarla insanları ayırmayı bilmeyenler var her yerde. Atatürkü sev mi yo ruz. Ve bu bizi türkiye cumhuriyeti ve laikliğe düşman yapmıyor. Nokta.
Çomar beyanı.
Bazılarını üzen söz.

görsel
Özgürce ortaya atılmış bir fikir.
Sev mi yo Rum.
özgür ifadesini kullanan bir yazar söylemi. bize saygı duymak düşer.
haykırılmak iistenen düşünce.
deve sidiğinin beyne verdiği hasar sonrası ağızdan dökülen söz dizesidir.
ataturku sev sevme bende hastası degilim ama bu adam buyuk zaferler kazanmış türk toplumunu ileri taşımıştır kadına ve insana getirdigi haklar ortadayken minnetle anmamak nankörlüktûr ben ideolojikman sevmiyorum ama 10 numara adam onun dışında.
isteyen kanunlar çerçevesinde istediği şekilde anar. Burası kimsenin tapulu malı olan bir devlet değil. Kendini türkiye cumhuriyetine ait hisseden bu devlet içinde varlık gösteren herkesin devleti. Buradaki başlıkta yazan da sevmeme belirtisi ve en doğal şeylerden biri. Tartışılması bile komik. Aslında amaç bazılarının nasıl bir kafada olduğunu göstermek. Sevgiden bahsediyoruz yahu sevgiden. Yeryüzünde sevgiye karışmaktan daha ileri bir faşistlik var mıdır? Birini sevmemek kimseyi hain yapmaz. bu devletin adı atatürk değil türkiye cumhuriyeti. Atatürkün kurduğu cumhuriyet ve atatürk aynı şey değildir. Yukarıda da yazdım kavramlarla kişileri ayırt etmeyi öğrenin diye. Sen bu devletin yasalarına uyduğun sürece seni kimse ne hain ilan edebilir ne de yargılayabilir. Kanunlarda atatürkü sevme koşulu yok. Yani herkes atatürkü sevmiyorum diye haykırabilir. Ben de haykırıyorum. Atatürkü sev mi yo rum.
görsel
nankör olduğunuzu gösteren cümle.
güncel Önemli Başlıklar