bugün

şeyhlerini asla eleştiremeyen, eleştireni dinden çıkaran, şeyhine karşı yapılan en ufak bir yanlışın cezasını en şiddetli şekilde vermek isteyen tarikatçilerin yaptıkları ile birebir örtüşen günümüz atatürkçülerin geliştirdiği eylem...

hani atatürk hakkında tek kelime kötü laf edemezsiniz... yoksa piç olursunuz mazallah, hani atatürk olmasaydı hepimiz piçtik ya ondan...

ki bunu söyleyen kendi annesine güvenmeyendir zaten. hani bunu dedim şimdi iran'a postalarlar beni. * *
'doğru olana sahip çıkma gerekliliği'nin benzetildiği en aptal şey.
bugün de atatürk'e laf attım içim rahat diyebilecek şakirt tespiti. akıl olsa zaten böyle olmazlardı. ne diyeyim yarabbim sen akıl ihsan eyle.
polisiye baskılar sonucu atatürkçülerin tecrit edilmesi durumu. (bkz: ergenekon soruşturması)
(bkz: atatürk olmasaydı türkiye olmayacaktı/#6824899)
(bkz: mustafa kemal atatürk ü sevmeme hakkının olmaması)
(bkz: çağdaş yaşamı destekleme derneği)
evet atatürk e kötü laf söyleyen piçtir, eden de direk piç olur, atatürk olmasaydı hepimiz de piç olurduk. ama sizin allah'ınız bu millet kurtarırdı tabi, o yüzden çoğunuz evinizde otururdunuz düşman saldırdığı zaman. iyiki babalarımız dedelerimiz sizler gibi değilmiş...

bi kere şuna dikkat edeceksin. tarikat oluşumuna karşı olan bir devlet adamı ve izinden gidenleri neden böyle bir şeye kalkışsın. herkesi kendin gibi görmeyeceksin. üzerindeki lekeden rahatsız olup, bu lekeyi başkasına bulaştırmaya çalışarak hafiflemeye çalışmayacaksın. mümkünse taşıdığın lekenin içerisinde boğul sürün öl zaten. ve artist artist söylemler artıyor son zamanlarda. kendisine ve milletine saygısı olan her türk evladının, atatürk'ü sevmeme gibi hakkı yoktur. ama ben şerefsizim, ben namussuzum, ben manevi değerlerime sahip değilim, babam mike da olsa hans da olsa petrov da olsa farketmezdi diyorsan sen bu görüşe devam et. ya da gidin peygamberleştirdiğiniz feto'nun izinden. peşinden gittiğiniz herkes vatanı kurtardı tabi sizin...

(bkz: ne mutlu türküm diyene)
tarikatten ziyade dine dönüştüren gerzeklerde mevcuttur. türklüğü bir din olarak gören bu solucan kafalılar, atatürkü peygamber, anıtkabiri kıble, nutuğu ise kutsal kitap olarak görmektedirler. bu solucan kafalılara göre dünya türkler için varolmuştur. bu solucan kafalılar önce ki hayatlarında kendilerinin boz köpek olduğuna inanırlar. son zamanlarda çok fazla havlamaktadırlar.
dönüşmesi değil dönüştürülmeye çalışılmasıdır esas durum.
kemalizm de buna kanıttır hatta. ya kemalistsin ya değilsin oldu- ki yok böyle bir şey!
yadsınamaz bir gerçek. ve bu tarikat da giderek daha da tehliklei hale geliyor.

öyle ki, artık insanların beğenilerini bile kendileri belirliyorlar. mesela, atatürk'ü sevmek zorundasın. yoksa bu ülkede yaşayamazsın. mesela atatürk'ün devrimlerini kayıtsız şartsız kabul etmek zorundasın. yoksa sikerler.

evet, atatürkçülük günümüzün en tehlikeli akımlarından biri haline geldi. atatürk yüzünden böyle oldu demiyorum, örümcek beyinli, düşünce özürlü yaratıklar tarafından bu hale sokuldu. atatürkü putlaştıran, eleştirilme hakkı bırakmayan tipler yüzünden bu kadar tehlikeli hale geldi.
fethullah gülen şerefsizini tarikata dönüştürüp ilahlaştırmaktan utanmayan, iş atatürk'e gelince arıza çıkartan ezik şakirt söylemi.
faşizme karşı omuz omuza diyerek meydanları dolduran kitlelerin üyeleri olduğu faşist bir tarikate doğru emin adımlarla ilerlemesi.
ben allah'ın pipisi ve benzeri başlıkları gördüm bu sözlükde. oy verdiğim partinin genel başkanına ağıza alınmayacak küfürler, hakaretler, üstelik ailesine de. annemin başındaki örtüye küfredenleri gördüm.
bunlara karşı hiç bir yaptırım, en azından "şşt nooluyo lan" diyen çok az insanın çıkması da beni üzmüştü ki hala üzüyor.
sidik yarıştırıyorum sanmayın sakın ben gerçekten ülkemi seviyorum ve daha rahat bir hayat sürmemizi istiyorum.

burada hükümeti savunduğum onların istediği şeyleri yazdığım için para aldığımı bile iddia edenler oldu düşünebiliyor musnuz?
halbuki karşıt fikir olma ihtimalini bile düşünmek istemeyen bu arkadaşlar bilmez ki işsizim.
yani bu ülke'de gerçekten bu baskılardan bıkmış bir çok insan var.
utandıklarından karşı çıkamıyorlar.
akp'ye oy verdim demeye utanıyorlar.
o duruma getirdiler insanları.
lakin sandıkda konuşuyorlar.

son olarak;

fethullah gülen nur cemaatinin bir tarikat olduğunu yalanlamıyor ki onu örnek gösteriyorsunuz. hani atatürk hakkında eleştiri yapanların alayı nurcu falan da değil.