bugün

hepsi birbirinden değerli ilkeler. seçemiyorum bile aralarından.
Oyumu inkılapçılıktan yana kullanıyorum. Aslında tüm ilkelerini de kapsayan ilke. Bizi ortadoğu ülkesi olmaktan çıkarıp medeni olma yoluna sokan ilke. Geri kalmış bir topluma sıçrama yaşatan, modern dünyaya entegre eden ilke.

*ama gene de hepsi birbiri ile ilintilidir. Hepsinin değeri birbirine yakındır.
hepsi çok önemlidir içlerinden birini seçmek zor. ama sanırım laiklik derim bu soruya.
Kuşkusuz bu ilkeler birbirine bağlıdır. iç içedir. Bu yüzden önem sıralaması yapılmaz. Birinin asli işlevi için diğerinin varlığı gereklidir.
vatansızlara göre hiçbirisidir. bize göre hepsi birbirinden değerli. bu ülkeyi bizim atalarımız kurtardı ve yeniden kurdu. o yüzden bize bıraktıkları mirasa da biz sahip çıkacağız. bu ilkelerin ve inkilapların dedeleri yunanla ingilizle yatıp kalkanlar için değeri olmaması normaldir.
Hepsi bir bütündür ve önemlidir. Komple bir şekilde bakmak lazım.
Ben milliyetçilik diyorum.
milliyetçilik, içerisine islamcılık karıştırılabilecek bir ilke. o yüzden en önemlisi laikliktir. laiklik olmazsa Atatürk milliyetçiliği değil MHP milliyetçiliği ortaya çıkar.
bu çoğrafyayı günden güne geriye götürmekte olan bu bağnazlıktan, bu yobazlıktan kurtarıp ileri götürebilecek tek kurtuluş, hakkıyla uygulanacak olan laikliktir. yoksa hep aynı yerde dolanıp duruyoruz, hep aynı şeyleri konuşmaya devam ediyoruz.
Sallazortçuluk.

Yok yok bence hattori hanzoculuk.

Ya biraz düşününce sanki vıttırı vızzıkçılık daha iyi duruyor.

Neyse guzelcene testis geçtikten sonra vatandaş düşüncesini paylaşsın. (bkz: Bizimkiler katil)
devletçilik...

Kafası basan bir muhalefet olsaydı devletin elinde kala kala, yine akp'li ve eski fetöculere gayrimenkul tedarikiyle uğraşan milli emlak kalmış olmazdı.
Halkçılıktır.çünkü, Halkçılık ilkesine göre; hiçbir kimse başkalarına karşı din, dil, ırk, mezhep veya ekonomik açıdan üstünlük sağlayamaz.
6 ilkesi de onurumuzdur.

Fakat içinde bulunduğumuz coğrafya nedeniyle “laiklik” olmazsa olmaz bir kıymettedir.
Laiklik ilkesi.
Laiklik ilkesi olmasa kumda oynarsınız.
"inklılapçılık" yazmayaydın eyiydi.
z hiçbiridir.