bugün

orjinali "atatürkçüyüz diyenler bu ülkeyi amerika'ya batı'ya köle etmişlerdir" olan recep tayyip iddiası.

1996 yılında kanal 6'da yaptığı konuşmada mandacılığa, batıcılığa kin kusan başbakan, bugün bir numaralı batı yanlısı olmuştur.

işte ne kadar çelişkili bir başbakana sahip olduğumuzun kanıtı, kendisi aradan belli bir zaman geçince ak dediğine kara diyor. yarın öbür gün yine gömlek değiştirirse şaşırmamak gerek.

--spoiler--
http://www.youtube.com/wa...UwJyo&feature=related
--spoiler--
(bkz: gelişerek değişmek)
(bkz: gömlek değişir ama deri değişmez)
(bkz: menfaatleri uğruna papaz cübbesi giyen adam rte)
nedense her şey rte'ye yarıyor :
- askeri övüyor, oyu artıyor.
- askeri yeriyor, oyu artıyor.
- hukuku tanıyor, oyu artıyor.
- hukuku tanımıyor, oyu artıyor.
- petrole zam geliyor, oyu artıyor.
- vatandaşın anasına küfrediyor, oyu artıyor.
- batıya küfrediyor, oyu artıyor.
- batıya yalakalık yapıyor, oyu artıyor.
- işyerlerini kapatıyor, oyu artıyor.
- borçları artırıyor, oyu artıyor.
- şehitlere kelle diyor, oyu artıyor.
- bir dediğini ertesi gün yalanlıyor, oyu artıyor.

böyle bir durumda adam ister abd'ye saldırsın ister gidip (çocukken babasına yaptığı gibi) buşt'un ayakkabısını öpüp yalasın, her daim oyu artacağından, verdiği olağan radikal demeçlerden biridir bu başlık.

edit : (bkz: 2007 seçimlerindeki hile iddialarının dayanakları)
yanlis onermedir. bizi abd'ye koleye edenler icin bugunku duruma bir bakin. abd'ye kole olmaya karsi cikanlara ucuncu dunya milliyetcisi diyenlere bir bakin.

(bkz: ONU DELIGE SUPURMEYIN KULLANIN)
tarihten habersiz takiyyeci insanın söyleyeceği söz. türkiye demokrat parti döneminde abd'nin dümen suyuna girmiştir. rte'de adnan menderes'in siyaseteni takip ediyor vatan millet diyerek oy topluyor sonra her işini amerika'ya danışarak yapıyor. rte daha milletvekili olmadan bush'la görüşmeye gitti.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Adnan_Menderes

anlamayanlara özel edit : adnan menderes atatürk devrimlerine karşı bir adamdı rte onun yolunu takip ediyor.

(bkz: siz isteseniz hilafeti bile getirirsiniz)
ikinci dünya savasindan sonra 1947 senesinde marshall antlasmasini imzalayan ve bu antlasmanin hükümleri neticesinde türkiye cumhuriyeti devleti amerikanin kucağina oturmuştur.

ikinci dünya savasi döneminde recep peker, sükrü saracoglu gibi führerciler ile, kasım gülek gibi anglo saksoncular vardir.

dünya savasinin müttefikler kazanmasindan ötürü führerciler kizağa cektirirmiş ve anglo saksoncular parti ve iktidarda agirlik kazanmiştir.

üstüne üstlük kadim dost olarak bilinen s.s.c.b'nin kars ve havalisini istemesinden dolayi ismet paşa müttefikler safina kaymak zorunda kalmiştir.

gerçi bu antlasma johnson mektubu sayesinde ayan beyan ortaya ciktiği için anca 20 küsur sene sonra işin rengi anlasilmiştir.

ismet inönü'nün siyasi hayatinda yaptiği en büyük hata budur. biz de takir takir onun faturasini ödüyoruz.

şimdi gelelim fasulyenin faydalarina, ben bunlari neden özet olarak gectim. hatirlatmak için üzerinden söyle bir gectim tabiki. bir nevi hafiza tazeleme diyelim.

benim 2*2=4 hakikatini hayir öyle değil diyerek değiştirmeye calisan pek hamiyetli vatandaslarim, bu bir gerceğe isaret ediyor fakat eksik bir cümledir.

cünkü gardrop atatürkcüler, bürokratlar ve biraz da ne umdur ne buldur politakalari neticesinde su an ki iktidar basa gelmemiş midir?

kadastrolari yapilmamiş arazilerde saldim cayira mevlam kayira sistemi bu tip bir iktidarin yesermesine sebebiyet vermemiş midir?

herneyse ben apolitik bir insanim, politikayi ve siyaseti daha iyi bilenlere birakiyorum ve uzmanlik alanlarima geri dönüyorum....
eksik tarih bilgisiyle sarf edilmiş söz. düzeltiyorum :

amcacım o süreç yıllar evvel başladı.

(bkz: gülhane hatt-ı hümayünü)
12 yıl sonraki halini düşünmeden sadece rejim karşıtlığıyla sarf edilmiş söz.

(bkz: amerika) (bkz: tezkere) (bkz: ırak)
(bkz: ya ben lan neyse bişey demiyorum)
(bkz: ananı da al git)*
rte; tedaviden önce: "atatürkçüyüz diyenler bu ülkeyi amerika'ya batı'ya köle etmişlerdir"
rte; tedaviden sonra: "israil'i unutmuşlar olm"
baskalarini suclamadan önce kendisi dönüp bir anaya baksin diye söyleten baslik.
teröristler birer birer askerlerimizi öldürürken amerika baskaniyla konusmalarini sürdürmeye devam eden. önünde süt dökmüs kedi gibi olan bir insanin cümlesiyse bu güldüren bir cümledir.
(bkz: ahahaha ben buna guluyorum ya)
o zamanlardan kafa yapısını belli eden, ataturkculuge olan zıtlıgını ataturkculeri kotuleyerek gostermis simdiki t.c basbakanı. bu insanı basa getirenlerin de onunla aynı kafaya sahip oldugunu dusunmek bile insanı urkutuyor... *

- peki siz ataturkcu musunuz?
+ lutfen, izin verin...
iktidara geldiğinden beri yaptığı dış borç , cumhuriyet tarihindeki toplam borcun yarısına eşit olan kişi tarafından yapılan açıklamadır.
yıllardan beri meydanlarda ben atatürkçüyüm diyerek halkı kandıranların aslında çoğunun bir mason, siyonist ya da hiç olmadı *ötveren olduğunun kanıtıdır. atatürk bu ülkede hep kullanılmıştır. gerçek atatürkçüler çoğu kez meclise bile girememişlerdir. ama bu ben atatürkçüyüm diyerek gezen soysuzlar hizmet ettiği amacına yönelik yaptığı her uygulamayı atatürkle bağdaştırmıştır. milleti her zaman olduğu gibi inançlarını kullanarak,( misal; kimi zaman atatürk, kimi zaman din)sömürmüşlerdir. oysaki gerçek atatürk evlatlarının ülkeyi bu hale getirenlerle hiçbir zaman bir alakası olduğu düşünülemez.
her turlu amerika bizi kucagina aliyor.

madem recepli kola amerika'dan veryansin ediyor, neden bush'un, condo'nun elinden dusmuyor?

her turlu kucaga aliniyoruz madem, zevk almaya bakalim degil mi?

vermeye devam ediyoruz zaten %47'yi birine, % 15'i otekine, gocunmaya gerek yok, emin kucaklardayiz!
adam gibi bilgi edinmeden fikir edinmeye kalkan, kendi kurguladıkları ve kendilerince uyguladıkları ve evrensel doğru gibi bir de herkese dayatmaya kalktıkları çağdaşlığa tapan, ki onlarınki gericiliktir; onu bile aygılayamıyorlar, (c)aymaz bir (t)akım yazarların çemkirdiği, yüksek geçerlikli beyanlar...
türkiye'nin amerika'ya meyyalini illa birilerine yamayacaksak; bunların yegane sorumlusu ne tayyip'tir ne de menderes'tir. gerçi olayın kökeni taa osmanlı'nın son demlerine kadar uzanır ya neyse biz biraz daha kısa alalım.

tarih doğdular yaşadılar öldüler kelimleri ile izah edilebilecek kadar özetlenecekse; çanakkale savaşı sonrası yıkılan çarlık rusya'sı yerine sscb kurulur. ve kurtuluş savaşına acayip destek verir; silah, mühimmat gönderir; bir nevi sponsor olur. birinci dünya savaşı sonrası kurtuluş savaşında ittifak devletlerine karşı türkiye'yi destekleyen sscb ikinci dünya savaşı esnası ve sonrası türkiye'nin kendisine kelek yaptığını görünce - ismet inönü'nün meşhur tarafsızlık politikası hikayesi - agresifleşir ve saldırganlaşır.

hatırlarım, biz okulda o zamanlar türkler olmasaydı tarihte yazacak ne vardı, ya da bir türk dünyaya bedeldir tarzı bir eğitim almaktaydık. gerçi hala öyledir ya neyse; konumuz dağılmasın. efendim o dönemde rusya'nın öfkesinden korunmanın tek yolu amerika'ya arka vermekti. biz de öyle yaptık zaten. marşal yardımı, nato, sento, kore savaşı hep bu politikaların sonuçlarıdır, sebepleri değildir. hatta ismet inönü'nün çok partili sisteme geçmesi bile bu konuyla bağlantılı olabilir.

ancak ne yazık ki -bir sözlükte daha yazan benim izlenimime göre- acayip politize olmuş bakış açılarımızla bu amerikan türk münasebetlerini de gündelik politik liderlere havale ederek, tartışaduracağız. oysa ki gerçekler öyle mi; amerika olmasaydı savaşak neyimiz vardı?
katıldığım laftır.fakat önceden bağımsızlık, anti-esaret naraları atan başbakan keşke gençlik yıllarında sahip olduğu düşünceye hâla da sahip olabilseydi.kenardan atıp tutmak, iktidara sürekli tavsiyelerde bulunmak kolaydır -şu anda deniz baykal'ın yaptığı gibi- ama iktidara oturunca ülkeyi yönetmek gt ister.ve gördü ki sayın başbakanımız o koltuğa oturunca, türkiye'nin bağımsız yönetilmediğini, başkalarının himayesi altında olduğunu, o başkalarının istediği gibi yaşamadıkça ülkenin yönetilemeyeceğini, o başkaları istemeyince o koltukta 5 yıl değil 5 dakika oturulamayacağını köşeye sıkışan fareymişçesine sattı türkiye'yi anasını satayım...

gençken ''mandacılığa hayır'' başa geçince ''ab öyle buyurdu'' (x suresi 345643 ayet)...gençken; ''tam bağımsız türkiye'' başa geçince ''amerika çarpar valla ne sınır ötesi''(y suresi 9085 ayet)..dedi ve savunduğu ideolojileri bir kenara savurdu.yada başbakanımız o ideolojileri hiç savunmamıştı.belki bizleri kandırıyordu, belki amacına ulaşmak için her yolu mübah görüyordu.demekki başarılıydı ki bizi kandırıp başa oturdu.çıkıp bir kaç nutuk attı bir kaç yardım hadi ortaya da söyle bi türban meselesi karışık meze olsun, tamam bu ülke benim...

neyse artık herşey olup bitti ülke elden kaçtı * siz çıkın kerevetine.başbakan size sırıtarak başbakanlık koltuğunda fosur fosur osururken, ülkeyi nasıl satsam acaba diye düşünürken sizde başbakanın sizleri savunduğunu düşünün.daha çok düşünürsünüz.hadi eyvallah...
(bkz: sözlükte hakaret ve küfür serbest olsun kampanyası)

kemalizme bok atmalara doyamayan zihniyetin halt yemesi olmakla birlikte saçmalık yok böyle bir şey gibi bir şeyler yazmaya da niyetim yok. dikkate almaya gerek yok. umursamaya değmez.
ak partinin ilk yıllarında 'ben değiştim' diyerek herseye sunger cekebilecegini sanan sahsiyetin o tarhiten once ettiği laf.
yanlış bir önerme. benim bildiğim ülkeyi batıya, amerikaya köle eden recep tayyip erdoğan ve akp hükümetidir.onlar da atatürkçü falan değil, fetullahçılardır, ümmetçilerdir.
(bkz: yuh a k)
(bkz: anemi)