bugün

Yav kardeşim neden hopluyorsun o da bir insan değilmi sonuçda hataları olamazmı, yada aynı şekilde laf eden insanlar ya bıraksana adam rahat uyusun olmuşdur hataları peygamber değikki sonuçda bu adam. Ulkenin insanları bu tabuları yıkamadığı sürece yol alamayız. Dun çıkmış cumhurbaşkanı yok aoç de gençlerle alem yaptı yok içkiliydi bilmemne ya bıraksana bu konuları ulkeni düşünsene gerekirse üstünü ört neden egoların için ülkenin insanlarını kutuplaştırıyorsun neden sarhoş muammelesi yapıyorsun adama. Gerçi bu kutuplasma bizim genlerimizde var herhalde en basit haliyle adam samsung telefon kullanıyor apple a küfür ediyor, bun orneği her konuya uyarlayabiliriz. Allah akıl fikir versin. He bide bu insanların erdoğancı versiyonları var onları da aynı şekilde onlarada sözüm aynıdır. Bu arada kırmızı çizgilerinizi s****im.
bak kardeş bir anektod anlatayım sen de bunun sebebini anla.

lozan anlaşması... şifreli telgraflarımız önce isviçre de bir şehire * sonra lozana gönderiliyor. tabi kırılıyor şifremiz itilaf devletleri çatır çatır okuyor ne kadar müsamaha gösterin neleri kesinlikle geçirin neleri kesinlikle kabul etmeyin. anlaşma imzalanıyor. yakın zamanda 100. yılını kutlayacağız anlaşmanın. atatürkün zekasına ileri görüşlülüğüne bakın ki anlaşma hiç sorun çıkarmadan çatır çatır bir milletin hareketlerine yön veriyor.
Saygı çerçevesinde yapılırsa bi sıkıntı olmayacağını düşündüğüm durumdur. Ama ana bacı sövmeden eleştirmeyi bilmediğimiz için böyle bir şey de olmuyor haliyle.
Anamıza, babamıza da sövdükleri zaman, Tıpkı Atamıza sövüldüğünde olduğu gibi deliriyoruz, söveni saçından tutup ağzını kaldırıma dayayıp, sonra tekmeyi basıp beyninin dağıtasımız geliyor.

Demek ki neymiş? Türk'ün atasına sövenin götüne kuru çam odunu sokaramış!
Ya arkadas insan tabi. Hatalari da olmustur elbet ama kansizca laf eden orospu çocuklarına nasil sessiz kalalim?

Adam yari omrunu cephede geçirmiş, denizde yuzen bir fotografini atip "millet savasirken o keyif yapiyordu" derseniz o ağzı sikmek kalir bize.

Eleştiriyi tarihte keşke"surada şöyle yapsaydi" seklinde yap, canimizi ye. En azindan deriz ki, bu adam bilgili bak tarih biliyor. Onun da düşüncesi buymus.

Ama nerdee.. anca camur at, yafta yapıştır sonra o da insandi eleştiremez miyiz de..
Hasiktir ordan.
halk tv izleyen kemalist kardeşlerimdir selamlar onlara.
bağnazlık yanlış tabii ama delirenden değil delirmeyenden kokrun siz yine de.
Bende ataturku severim komutanimizdir yari omru cephede gecmiştir sevr anlasmasini kabul etmemisdir acikcasi özgurlugumuzu kormamizda buyuk katkilari olmustur, bu Inkar edilemez bir gerçektir. Ama bu hataları olamayacagı anlamına gelmez, malesefki bugun kemalist diye adlandırılan insanlara nedense bu cok zor gelir. cümlelerimin içinde saygısızlıkdan eser olmamasına ragmen beni ataya küfür etmekle suclayanlarla bile karsılastım. Ama aynı adam Kanuni ünavanını almış bir adamı adaletsizlik le suçlayıp küfür ederken gordum Ha kim atasına kufur ediyor o ayrı bir mesrle.Ha sevmezsin o zaman saygi duyacaksın Eleştirebilirsin ama kufur falan bunlar cok yanlıs. Lozan hakkinda konusan arkadaşima gelince sanki zamanın osmanlısı dunya lideriydi de ataturk gelince sınırlar daraldı. bu hallere düştük.
Hata eden kişilerdir. Dinle o herifi bozabiliyosan boz. Zaten yasalara göre hakaret edemez. Ama atatürkü çok fazla eleştirmek de kolaycılık adam yepyeni bir düzen kurmuş kendisine göre işletmeye çalışmış beğenirsin beğenmezsin ama bu ülkeye kötülük yapmış gibi göstermek doğru değil diye düşünüyorum.
Bir insan kaç koyuna değerdir?
Sorusunu akla getirir.
insan fıtratıdır bu dostum. Hiç kimse ilahına laf geçirtmek istemez.
cehalete ve nankörlüğe tahammül edemeyenlerdir.
Laf edince değil de bir şey bilmeden konuşan tipler oluyor, bazen kızdırmaktan çok deli gibi güldürürler o yüzden hep bunlar.
La a'budü ma ta'bidün ve la entüm a'bidune ma a'büd ve la ene a'bidüm ma abettüm.

Kafirler bunu kaldıramaz.
Darbe zamanı memleketi değil reislerini kurtarmak için sokağa dökülenler, naber ?