bugün

maymun yalanıdır.

ikisi de suçtur.

fakat sen kalkıp eleştiriyi hakaret sayarsan "suç değildir" diyebilirsin. hakaret sövmektir. kim ki atatürk'e veya peygambere söver, suç işlemiştir.

kalın kafanıza girmesi için daha ne demem lazım?
ülkenin medeniyet algısına balta vuran bir olaydır. hiç bir ülke de görülmemiş olması üzücü bir durumdur.
Peygambere hakaret eden müslüman değildir zaten.
Atatürk'e hakaret 3 yıl olsa şimdiye dek -vekilinden köylüsüne - 10 milyon kişi hapisteydi amk.
peygambere hakaret eden toplasan bin kişi etmez. Ağır eleştiri getiren birkaç kişinin de ipini çektiler faili meçhule gitti.
Sizin hakaret sandığınız "olanı beyan etmek"tir.
Mesela mehmet okulda ahmet'e küfür etti. Mehmet'in ahmet'e küfür ettiğini söylemek hakaret olmaz.
adam hem peygambere dil uzatıyor hemde vallaha diyor. hay dinsiz, madem dinsizsin ALLAHu teala adı ile yemin etme. hubel gobel ne buluyosan yada atan adına yemin et.

gel gelelim hakaret mevzuuna. atatürkün ne bu millete ne bu ümmete faydası yoktur. eğer ki peygamberin faydası olmadığını düşünen çomarlara gelecek olursak. din olmasa, nikah bilmezdiniz(anası belli babası bin ikiyüz elli bir toplum olurdunuz), karı koca ilişkisi bilmezdiniz. tuvalet bilmez, edep bilmez, temizlik bilmediniz. bunları size atatürk değil peygamber öğretti bre çomarlar.
Hani somut örnek?
Atatürk te Hz. Muhammed de yaşarken kendilerine hakaret edenlere aldırmamıştır. Ancak ardılları hazmedememiştir. Atatürk hayattayken koruma kanun yoktu kendisi hakkında yazılan eleştirel kitaplara karışmamıştır. Ölümünden sonra kitaplar yasaklanmıştır. Hz. Muhammed ise kendisini öldürmeye kalknalrdan bile öç almaya kalmamış bağışlamıştır. Ama günümüz dincileri bu gün onu koruyan kollayn amcası Ebu Talipi bile öldürecek zihniyettedir.
Gerizekalı insanların anlayamadığı durum bu işte. Başlığı açan arkadaş gerizekalıların sesi olmuş tebrik ediyorum. Bak bilale anlatır gibi anlatıyoruk dikkatli oku.

Müslümanlık, hristiyanlık, yahudilik gibi dini tercihler kişilerin yetiştiği ortama ve seçimlerine bağlıdır. Yani büyük çoğunluğu müslüman olan bir ülkeye bu ülke müslümandır deyip ona göre yaptırım uygulayamazsın. Çünkü devletin ve resmi makamlarının dini olmaz, olamaz. Bunun zıttı yaşarım ben diyorsan hemen gidiyorsun temizinden biletini alıyorsun, arabistana siktirip gidiyorsun şeriatçı kardeş.

Atatürk ise bir din değil, bir kişidir. Öyle bir kişidir ki sıfırdan bir ülke kurmuş,devleti şeriat denen beladan kurtararak bu halkı özgürleştirmiştir. istese ben padişahım lan bana saray yapın diyemez miydi ? Bal gibi derdi ve kimse de itiraz edemezdi. Halk açlıktan kırılırken her hafta saray yaptıran padişahlar varken demokrasiyi getirdi bu ülkeye atatürk. Atatürk sadece bir cumhurbaşkanı ya da komutan değildir. Atatürk bu ülkenim kurucu değeridir. Atatürk`e hakaret, cumhuriyete hakarettir.
kafirin hayat hakkı müslümana zimmetlidir,
fakat düşmanlık eden kafirin, eğer düzelmezse katli caizdir(inanmayabilir ama hakaret etmeyi kesmezse)

eğer cehennem olmasaydı bu başlıktaki kafirlerin yaptığı şerefsizlik beni hasta eder yatağa düşürürdü,

elhamdulillah cehennem var,

ve isteseniz de iztemeseniz de bu yazdıklarınızı orada yüzünüze okuyacaklar,

en azından inanmadığınız bir din ile bu kadar uğraşmanın saçma gelmesi gerekirdi, habis ruhlular ızdıraplarını ancak böyle saldırarak dindiriyor demek,

öyleyse; "yaşasın zalimler için cehennem"
Yanlıştır, ikisine de hakarete ceza olmaması gerekiyor, burasi özgür bir ülke.
Bir kesimin dini inançlarına da alenen hakaret etmenin cezası vardır. Fakat kimse peşine düşmediği için cezasız sanılıyor.