bugün

(ara: atatürk kafatası)
örneğin sigara içmesi ya da sıkça alkol alması örnek alınmayacak yönlerindendir. *
atam izindeyiz atam izindeyiz, sirozdan öleceğiz!

(bkz: atam izindeyiz)
bakıyorum, okudum biraz yazılanları. içki sigara siyasi yön bilmem ne. denmiş işte bir şeyler. belli ki her önüne gelen istediğini söyleyebiliyor. belli ki söylendiği kadar boş bir ülke değiliz. belli ki bu ülkeyi kuran adam hakkında bile özgürce herkes istediğini diyor her ne kadar tartışma çıksa da. söyleniyor lan işte.

he bu enrtyi yazan arkadaşın da söyleyeceği birkaç şey var. adam savaş yıllarında doğmuş, fakir kalmış, babasız kalmış, yıllarca savaşmış. arkasını dönüp gitmemiş çoğu kişi gibi. tüm olanaklarını en son damlasına kadar kullanmış, küllerinden doğmasını sağlamış bu ülkenin. yüz yıllar sonra bile hala özenilesi topraklarda rahatça yaşamamızı sağlamış. üstüne sadece toprak değil, içindeki dostlarla da savaşmış. sırtını yasladığı adamlar yamuk yapmış, ibnenilik yapmış. belki günlerce uyumamış devrim yapmış hala da hatta daima sürecek devrimler işte.

ulan o da insandır be. aşık oluyordu, rakı masasının değişemez adamıydı, efkarlanıyordu belki. çocuk sevgisi vardı.insandı işte be! şimdi onun yaşadığı şartlardan falan bahsetmeyeceğim, en azından kısa keseceğim. şu adamın özünü örnek alın be.
birbirimizi yıllar sonra yemeyelim diye bu güzelim ülke de" ne mutlu türküm diyene" demiş. kapatmış konuyu aslında orda.

padişahlara tekrar bel bağlamayalım diye halifeliği kaldırmış. bir de kaldırmasa kim ne olacak. kim nasıl siyasi simge olacak düşünmek bile istemiyorum. bakıyorum uzattıkça uzatacağım enrtyi. kısa ve öz dedim bu kadar kısa bile yeter o yaşadığı kısacık hayatta yaptığı büyük şeylerden.

ayrıca lanet olsun! tipik trakya çocuğu o da be. içiyor işte ne yapsın!
olmayan yönlerdir diyenler bok yesindir afedersin. bu, bir insanı putlaştırmaktır, bir insana tapınmaktır. her şeyin bir çizgisi vardır, aşırıya kaçmak her zaman aptallık olmuştur.

atatürk içki, sigara içiyor diye onu örnek alıp bunları yapacak biri ancak gerzek olabilir.
çok içki-sigara içmesi olabilir mesela.
Atamı doğrusuyla yanlışıyla seviyorum ulen.Ben bugün özgürsem Atam sağolsun.Ymişim o kendilerine bile hayrı olmayan zavallıları.Ancak acizler, Atama hakaret eder.
hoşgörüsü. örnek almayın. ben olsam, bütün yobazları toplatır,sallandırırdım.

o devirde tabi. bu devir insan hakları devri. haaşaa. moderniz.
içki içmesi. siroz hastalığından ölmesi.
yok...
ha var

(bkz: erken ölmesi)
içkici olmak.
ben olsam meclis falan açmazdım. elimde güç varken de diktatör gibi yönetirdim memleketi. rejimmiş, sistemmiş, benden sonrasıymış... peh!
sonra bu kadar yavşak arkamdan konuşacak. bari değsin di mi!
atatürk alkolden kaynaklanan siozdan ölmedi, yıllarca herkes kandırıldı...

resmi belgeler açıklandı, yayınlandı. belge tam teşekküllü ve çok uzun olduğundan buraya yazma konusunda kararsız kaldım...

uzun entariler okunmamakta ama, belki yazarım.
türk gençliğine güvenmek. *
güncel Önemli Başlıklar