bugün

baya kabarik bir listedir.

ama ataturk kesinlikle cok demokratik bir liderdi. o kadar demokratikti ki bakti iktidar elden gidiyor kendi eliyle kurdurdugu serbest cumhuriyet firkasini 5 ayda kapattirmistir.

ama recep tayyip erdogan diktator, ataturk demokratik. yersen.
vatan hainliği ata sporunuz olduğu için yok yere diyorsunuz, sizin için normal *
kandirilmadi, asti. helal hoş olsun atama.

şimdi apo için idamı kaldıranlarin yanına, Marş Marş
Bazı götverenlerin dedelerinide astırmadığı için kırgınız kendisine.
Liste deyip liste vermemek ayrı bir konu. Serbest Cumhuriyet fırkasina gelince partinin feshi konusunu meclise bizzat partinin kurucusu olan Ali fethi bey getirmiştir. Kendisine gazi Mustafa Kemal'in bu konuda söyledikleri ise şu şekildedir :

"Cumhuriyete hizmet böylemi olur? Çekilmek doğru değildir, her müşgili yavaş yavaş hallederiz. Yedi senedir tek fırkaya alışan, tekmil hükümet memurlarıyla çalışan, tuhaf ve başka bir haleti ruhşiye taşıyan bir teşekkülü bir ay içinde yola getirmek imkânı yoktur. Biraz sabırlı olun."

Biraz okuyalım.lütfen.
işte bunu güzel güzel delilleriyle anlatsan da hakaret duyacaksın, böyle trol olsan da.
(bkz: Çomarland)
senin dedeni unutmuş muhtemelen.
Aynen sadece fetö tipi hocalar asıldı. Yoksa bu kadar şerefli ve yüce bir 21. Yy nesli imkansızdı. Ulan evlerden ilmihaller toplatılmış, camiler kapatılmış, 4 sene önce yazdığı( meb onaylı) kitap yüzünden alimler asılmış... hala daha ötüyorlar, seviyorlar, tapıyorlar. Tamam dinsiz imansız adamları anlıyorum da müslüman geçinen kardeşim senin sorunun ne?
Yeterli sayida asamamis.
Veled-i zina olan torunlari hala ulkede fink atiyor.
Bu konuda pasama cok kirginim.
başlık sahibine kızılmaması gerekir, acısı var belli ki. niye üzülüyorsun ki dostum dinci deden cennete kavuşacak ne de olsa?
Kime göre neye göre.
Sebebsiz hiçbir şey yapılmaz.
Yok yere değildir o ayıqtın mı bebe.
astırdığı adamlar kendi muarızlarıdır. bu adamların canlarından olmalarının tek sebebi mustafa kemal e fikren karşıt olmalarıdır. çoğu da izmir suikastinde eften püften sebebler ileri sürülerek idam edilmiştir. hatta rauf orbay bir fransız gemisinin kömürlüğüne saklanarak, kazım karabekir ise subayların isyan ihtimali sebebiyle asılmaktan kurtulmuştur.

geri kalan bütün astırdıkları dindardır, hocadır, hacıdır! başka bir sebebi yok!
o sen olsan bari.
Götünüzden tarih uydurmayın amk. Atatürk hangi camileri kapatmış, hangi alimi astırmış.
Yetmez ama evet iyi yapmis atam.
öherşeyin sebebi var kimse boşu boşuna asılmadı. bu şey gibi mesela zamanında fetoyu yok etselerdi besleyip, büyütmeyip, devletin içine kendi elleriyle bu herifleri sokmayıp asıp, cezalandırsalardı şimdi feto ne devlet işine karışırdı, ne darbe yapmaya kalkışabilirdi. bunların hiçbiri olmazdı. işte Atatürk'ün yaptığı budur. o astığı ibnelerin tehlikeli olduğunu bildiği için astırmıştır.
Artıya da, eksiye de, şeyetmeye de değmeyen provakatör başlık ve entarisi.
istiklal mahkemeleri ise bahsedilen , Mustafa Kemal bu mahkemelere ne derece etki etmiştir tartışılır. istiklal mahkemeleri başlı başına tartışma konusu.
(bkz: idam isteriz)
Astığı Kişilerin bugünkü versiyonlarının günümüzde ne naneler yedikleri Görülüyor denilmesi gereken Kişilerin hazırladıkları listedir. Şeyh Sait olmak üzere hepsi haketmiştir. Zerre üzülmüyorum.
Dini kullanan vatan hainlerinin darbeye teşebbüs etmesine izin vermemiş, gerekenin yapılması için istiklal mahkemelerini kurup hıyanet-i vataniye kanununu çıkarmıştır.
Kendi kurduğu partiyi kapatmışmış...Şimdi Musul,Kerkük,Şeyh Sait isyanı, zararlı cemiyetler falan diyeceğim de ,cahile laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zor.
Bak çirkef kardeşim; bugün mahkemede yargılanan binlerce vatan haini de -ki direk darbeye kalkışanlar ömür boyu hapiste çürüyecektir- bundan birkaç yıl önce belli mevkilerde boru öttürüyorlardı. Atatürk sadece erken davrandı.
Şu anda da verilen mücadeleyi eleştiren de senin kafanda cahil , cüheladır. Ne diyeyim, Allah akıl fikir versin.
o kadar kabarık bir listeymiş(!) ki bir tane isim bile görmedim. yoksa göremedim mi? nasıl olsa çok fazlalar.
eee, isimler nerede?

liste demiş heyecanla gebertilen kişilerin kim olduğun görmek için baktım bir tek kendi nicki var!

bu kancık öldüyse nasıl başlık açabiliyor?

ulan; yoksa cehennemde de mi uludağ sözlük var?
Atatürk yaşasaydı bizi de asardı.