bugün

illa hata ararsak buluruz,bu zamanın şartlarında atıp tutmak kolay.
Aşırı seküler olması ve dindar insanları gücendirecek şeyler yapması.
#saymakla bitmeyecek kadar çoktur. örneğin harf devriminde bi gecede cahil kalmamızdır. bide bunu savunanlar var onlar çok komik.#

Sırf harfler değişti diye "bi gecede" cahil kalacak kadar gerzek ise dedelerimiz; ben onların ta... Ama öyle olmadığını bunu iddia eden de biliyor; fakat işine gelmiyor gavur inadının.
çomarların eğitilebileceğini düşünmesidir. mesela hala harf devrimi falan deyip biz hangi dili konuşuyorduk bilmeyen cahil çomarları eğitemiyoruz, olmuyor...
Dindoşların yeteri kadar içinden geçmemesi.

Bu orevlatlarının iftira atacağı yarak kürek konuşup şeyhlere götünü siktirerek cennete gireceğine inanacakları bence belliydi.
saymakla bitmeyecek kadar çoktur. örneğin harf devriminde bi gecede cahil kalmamızdır. bide bunu savunanlar var onlar çok komik.
Yazarsam kürtçü ilan edilirim.

Oysa ben kürtçülüğe de türkçülüğe de karşıyım.

Sadece bir insanım.
kırdolarla yolumuzu ayırmaması ve dincilere daha sert davranmamasıdır.
Suriye, Irak ve iran'a duvar örmemesidir
Eğer örseydi bu kadar fazla mülteci gelemezdi.
Yukarısı faşist, fırsat verildiğinde katil, cahil, kafatasçı psikolojik hasta kaynıyor.
dincilerin kökünü kurutmaması.
islamcıların kökünü kurutmaması.
anadoluyu adam etmemesi.
evlenmesi.
Enver paşanın ermenilere yaptığı gibi Ülkedeki tüm kürtleri güneye yani bugünki ırak ve suriye'ye sürse çok daha iyi durumda olurduk diye düşünüyorum. Kesinlikle ırkçılık yapmıyorum yanlış anlaşılmasın. Birbirinden çok farklı kültürleri olan bu iki ırkı birarada zorla tutmanın bence hiçbir anlamı ve gereği yoktu. Olmuyor işte Niye bu kadar zorluyoruz ki? Sonuç mu? ortada zaten...
Belki de islamı ülkeden def etmeyi sona bırakmaktır. O kadar büyük iş yaptı, ancak ömrünün son demlerinde ülkeyi islamdan kurtarmak için ne yazık ki ömrü yetmeyince durumu laiklikle geçiştirmek zorunda kaldı..

Kamal Atatürk bu ülkeye fazladır..
halifeliğini ilan etmemiş olmasıdır. dünya ayaklarımızın altındaydı.
kul olmaya köle olmaya razı anadolu'dan, çağdaş, dinini şeyhlerin hocaların müridi olmadan dogmalardan koparıp yaşaması için birey olmasını sağlamaya çalışması.

osmanlı sülalesi vatana ihanet etmiştir deyip kendi padişahlığını ilan edecektin paşam. sarayda cariye sikip rakının dibine vuracaktın paşam. bak şimdi sana küfreden cüppeli ve sarıklılar türbeni nasıl kıble yapıp tapıyordu.

gece gündüz kafa yorup, eğitimi ekonomiyi nasıl güçlendiririm, bu ülke bu coğrafyada bağımsız nasıl ayakta kalır diye paralayıp erkenden göçmenin ne anlamı kaldı paşam?

öyle yapsaydın yurdun dörtbir köşesinden bakire cariyeler sarayında yaşamak için birbiriyle yarışırdı, şimdiki alimlerimizde yatağına aldığın genç kızları islam hukukuyla aklamaya çalışırdı ne güzel.
bu ülke için emek vermesi. değmezmiş. ben kendimi ayrı tutmadan söylüyorum kimse için değmez ne uğraşacaksın, padişahlar gibi ülkeyi teslim edip keyfini sürebilirdin be atam.
Daha fazla adam aşmaması.
Ismeti zamanında astirmamasidir.
Sigara ve alkol kullanması olabilir.
Onun dışında pek fazla hata yaptığını düşünmüyorum.
dini yasaklamaması.
türk milletinden medet ummasıdır.
dincilerin alayını kesmemek
bak şimdi çıkmış keşke yunan kazansaydı
bu dincide ki kabuklu yemiş merakını tahmin edememiş.
Kendisini allah yerine koyanlara bir durun dememesi.
adını Atatürk yapmak yada yapılmasına izin vermek.
güncel Önemli Başlıklar