bugün

Türk yokmuş anadoluda, karışıkmış genler. Böyle kişilere he deyip geçmek lazım ama geçmicem. Şimdi sevgili anadolutürkdeğilciler, size anlatmak zor olacak ama başlıyorum.

Bir yerde okudum ve hoşuma gitti "bildiğiniz en büyük atalarınız türkçe konuşuyorsa, aileniz türk milletinden başka bir millete mensup olmadığınızı söylüyorsa, siz türksünüzdür"

Şayet sevgili anadolutürkdeğilci arkadaşlar, bir insan türk değilse ailesi illa ki bunu ona söyler. Hatta günümüz türkiyesinde her gün 10 kere söyler. Ailemde şu gelin varmış, yok aslen şöyleymişiz diyen insanlar vardır.

Kültürel yönden, iddaa edildiği gibi anadoluya türk gelmediyse veya azınlıktaysa, tüm anadolu halkının türkçeden başka dil bilmemesi imkansızdır. 5 milyon göçebe türk gelip 20 milyon yerleşik insanın dilini değiştiremez. Ve yine, anadolunun köylerinde çok sık rastlanan inançları getirip yerleştiremez. Kara kedi, su dökme, 40'ı çıkma gibi adetler orta asya'dan gelir ve yine 5 milyon türk, 20 milyona bunu yaptıramaz.

Gen konusuna geliyorum. Türk insanı genellikle kara saçlı, kara gözlüdür. Amerikanlar ve ruslar için bir saç-göz genellemesi yapamam ama türkler için yaparım. Genler karışmışmış. Arkadaşım bir mantıklı düşün, başka şehre, hadi onu geçtim başka köye dahi kız verir mi bu millet ? Verir mi vermez mi ? Kız yabancıya gitmesin mantığıyla kuzeniyle dahi hala evlenen var mı, yok mu ? Sen bu gerçeği bile bilmiyorsun. Yan köye kız vermeyen millet arap'a, fars'a mı kız verir yada alır a benim sevgili anadolutürkdeğilci arkadaşlarım.

Geliyorum son olarak atatürke. Atatürk araplaştırılmaya çalışılan türk halkına gerçek kimliğini ve dilini vermiştir. Atatürk bir önderdir. Bugün tüm bok atmalara rağmen atatürk milletin kalbinden silinmeyen bir batırdır.

Anadolu türktür ve atatürk türklük aramamıştır. Türklük zaten vardır. Kimse türk olmasa, 'türk'iye adında bir ülke kurulmasına kimse izin vermez.

Hayde selametle.

edit: yazdığım iş bu entry'de ''kafatasçılık ve ırkçılık'' bulunmuş. hayret. tabi türk'ü savunmak suç olursa böyle olur. yunan çocuğuymuş. ben sana evlatlıktan mı bahsettim ? türklükten başka bir şey bilmeyen aileler varsa çerkes, kürt, laz olduğunu bilenler nasıl var ? geç bunları, ben sana türk insanı kara gözlü kara saçlı demedim, ''genellikle'' dedim, kıpçak ve kumanları türk saymayacak kadar salak değilim. ben de bir çekik gözlü caponum ve bu mongol genidir, saf türk değilim. adama anadolunun köylerinden bahsediyorum, bana ''şehzadelerin annesi, osmanlı'' falan diyor. sanırsın köyde herkesin annesi slav, sırp falan. he yav he. sarışın rus da vardır, esmer de. rus'u kazırsan altından tatar çıkar demişler, iyi de demişler. amerikanlılar 72 milletten arkadaşım bunu da mı ben söyleyim.

türk düşmanlığı bedava.
Atatürk'e fenotipinden dolayı yaklaşımların bir yenisi daha eklenmiş..
Adam tüm hayatı boyunca türklük için çalışmış, uğraşmış olum arnavuttu la, yok belki de yunandır ehehe pek gerçekçi değil.
Asıl gerçekçi olmayan da bu zaten .
Osmanlının fethettiği yerlere anadoludan türk göndermesi diye bir şey yok zaten.
Türk kim ki değil mi? Normal yollarla bu bilinci yıkamıyoruz, bari ona buna yakıştırma yapalım da bilinçaltında algı oluşsun çabanızı yemez kimse.
Atatürk'ün türklük anlayışı gayet gerçekçidir, sadece anadolunun yapısını bildiğinden işi yumuşatıp halkçılığa dökmüştür.
Yoksa türkiyede tek kafatası araştırması bile dolaylı yoldan atatürk'e aittir.
doğru bir tespittir. bulunduğun toprağa türk toprağı diyebilirsin ama üstünde yaşayan herkesi türk kabul edemezsin. eğer edersen ıraktaki suriyedeki filistindeki batumdaki batı trakyadaki kıbrıstaki ege adalarındaki türklerin davasını niye üstlenmedin diye sorarlar adama.

türklük anlayışı küçük ve idare edilebilmesi rahat bir ülke oluşturulması içindir. imparatorluk veya büyük güçlü sömürülmeyen devlet inancı güdülseydi hedefler büyük olurdu. en azında atalarımız gibi türk ismini sadece soy olarak kullanırdı. sen ben türküm ideolojim bunun üstüne dersen o türk dediğin topraklardaki her türlü ulusal ideoloji başına dert olur. bakınız günümüz. bu topraklarda ulusalcılık yürümez. birleştirici unsurlar gerekir. o da islam !
burada da görüldüğü ve her zaman düşünüp söylediğim gibi ırkçılık milliyetçiliğin en büyük düşmanıdır. saçmadır da. istediğiniz kadar geçmişe gidin, 1000 sene, 2000 sene. saf bir ırk bulamazsınız.
sizin anlayışınıza göre kanı biraz daha Türk olan biraz daha sağlam mı oluyor? yoksa insanlar milli kimliği kanla değil de kültürle mi alıyor?
Sadece atatürk değil ziya gökalp de ömer seyfettin de emin yurdakul da böyle düşünüyordu. ismail gaspıralı için millet dilde, fikirde, işte birlik içinde hareket edendir. O bile kanda birlik demiyor. yanlış anlamayın ben soydaşlarımızı yok saymıyorum, onlar ve biz biriz, çünkü büyük çoğunluğuyla ortak bir kültür mirasımız var. atatürk bu ülkede herkese ortak bir kimlik vermiş ve iyi de yapmış. yoksa 40 sene bile sağlam kalamazdı herhalde bu ülke.
Bu ülkenin insanlarının türklüğüne gelince, ister kabul etsinler, ister etmesinler. yaşadıkları kültürde en büyük etki ve pay türklere ait ve bu onları türkleşmiş yapar. siz yeterince iyi ikna ediciyseniz herkesi milli bütünlük içinde toplayabilirsiniz. insanın kendine türk demesinin en büyük sebebi de yaşadığı kültürün türk kültürü olduğunun farkına varmasıdır.
bu ırkçı anlayışı terk edin. yoksa kendinizden bile şüphe edersiniz (istemiyorsanız etmeyin, soyca çoğunuzdan daha fazla türküm, babam yörüktür ve 10 15 yaşlarına kadar çadırda yaşamıştır, oba dışında evlilik 30 kuşak geriye gitseniz zor bulursunuz. ailem göçebe türk kültürünü çok iyi yaşamıştır ve o kültürü de sizden iyi bilirim. Ama gelin görün ki ırkçı değilim.).
amk yaw he he.