bugün

atatürkün türkiyeye kazandırdırdığı tek şey türkiyedir.
--spoiler--
http://www.atam.gov.tr/in...giIcerik&IcerikNo=158
--spoiler--

(bkz: yılmayacağım)
bir sürü yobaz, kendisine ve kurdugu cumhuriyete küfür eden arap kilikli insan müsveddeleri. o hep yüce türk milleti derdi, o yüce türk milletinin kücümsenemeyecek bir bölümü ise kendisine her gün yirmi ögün hakaret etmeye devam ediyor.
asıl kazandırdıklarını temsil edenler belki %40 gibi bir civardadır. ne yazık ki yobazlaşan bir toplum görünüyour uzaktan şöyle bir bakıldıkça. keşke atatürk yaşasaydı demiyorum keşke atatürkün düşünceleri hala zihinlerde olsaydı diyorum.
(bkz: mustafa suphi ve arkadaşları)
cumhuriyet.

edit: ne eksiliyosun arkadaşım, sen hala bıdı bıdı konuşuyorsan atatürk sayesinde.
(bkz: sırada moderatör ne iş yapar)
atatürk, ulu önder, türkiyeye türkiyeyi kazandırmıştır. gerisi gelmiştir zaten.
ismet gibi on numara bir veliaht prens..
kendisine küfür edilmesine göz yumacak kadar fikir ve ifade özgürlüğü kazandırmıştır.

ama bu millet bunu anlamaz atam.
birçok avrupa ülkesinden önce türk kadınına seçme ve seçilme hakkını vermiştir. şimdilerde ise o kadınlarımız bu haklarını kendi elleriyle teslim ediyor. atatürk bize ne verdiyse, biz de aynı derecede geri çeviriyoruz. yazık lan!
atatürk bu ülkeye özgürlük kazandıran bir komutandır. evet moderasyon da burda bu sözlük için bişeler yapıyorsa bu en başta o sayededir. tabi atalarımızın da sayesinde ama komutan olarak "mustafa kemal atatürk" sayesinde. o zaman bu moderasyon ilk entrye hala ne diye bakıyor anlamak da zorluk çekiyorum.

(bkz: tehlikenin farkında mısınız)
son zamanlarda bir bir ortadan kaldırılmaya çalışılan, sistemli saldırılara hedef olan için de, cumhuriyet, kuvvetler ayrılığına dayanan parlementer demokrasi, özgürlük, bağımsızlık, modern hukuk sistemi ve kanunların da arasında yer aldığı saymakla bitmeyecek pek çok kazanımdır.
(#5604642)
bu açıdan bakınca "yapma be atam" diyesi geliyor insanın.*
(bkz: akıl)
bir sürü gerizekalı yobaz...

evet evet atamız bu ülkeye bir sürü ağzı salyalı, hacı yağlı, takunyalı yobaz kazandırdı.

atatürk olmasaydı bu yobaz güruh nereye saldırırdı ne yapardı bilmiyorum. hani bu güruhtan bazıları atamızı diktatör diye suçlarlar ya, ben de ahh be atam derim. keşke diktatör olsaydın da şunların soyunu kurutsaydın. ama yapmadın atam, keşke yapsdaydın...

atamız sayesinde bir sürü yobazımız hacımız hocamız var. bütün bunlara rağmen islamiyetin zirve yaptığı bir düzenimiz mi var? ne gezer azizim. çocuklara tecavüz bizde, hırsızlık bizde devlet sektörü gibi, hukuksuzluk her yerde, sapıklık bizde her bir bokluk bizde.
türkiye nin başlı başına kendisi kazandırdıkları arasında gösterilebilir.
(bkz: tıfıl kemalistler)
milli devlet milliyetçi felsefe.
saymakla bitmeyecektir.
en büyük eseri.
(bkz: cumhuriyet)
kaybolmaktadır,kaybettirilmektedir,ve buna karşı da hiçbir şey yapılmamaktadır.
şu anda türkiye'nin sahip olduğu her şey...

en önemlisi türkiye'yi o kazandırmıştır bizlere.

ve hala ona küfredebilen zihniyet var. işte ben o zihniyetin ağzına sıçayım..
chp, bilseydi deniz baykal başında o kadar inat edecek ve onu bu hale getirecek nihayetinde gidişi muhteşem olacak belki onuda diğer partiler gibi kapatırdı.
kazandırdıklarından ziyade kaybettirdikleri olandır.