bugün

2003 yılında hayata geçirilen Mernis projesi kapsamında, yaşayan ya da vefat etmiş yaklaşık 130 milyon Türk Vatandaşına TC Kimlik Numarası verilmişti. TC Kimlik Numarası verilenler arasında çok özel bir tanesi var ki o da ulu önder Mustafa Kemal Atatürk.

+okuyunca yürübe tc hükümeti dediğim haberdir.
+benim tc numaramın ezberinin zor olması kıyasıyla
Yüce öndere bikere daha hayran olmama sebebiyet vermistir.
+tc numaralarının neye göre verildiği merakımı bi kere daha hoplatmıs haberdir.
-AylinSultan:Alirıza Atatürkümüzün Tc Numarası varmıs.biliyomusun?
-Alirıza:benm de var.napcaz simdik?
-AylinSultan:sana tc numarası veren devlette kabahat.
10000000146 olan kimlik numarasıdır.
tc kimlik numaralarının tek sayılar ile bitmediğini göz önüne aldığımızda 00000000002 olması gereken numaradır.
00000000002 olması muhtemeldir.
abdullah gül içinde aynı numarayı vermişlerdi, bir numara var bu işte..
tc kimlik numaraları ilk 9 hane oluyor buna göre Atatürk 'e verilen numara 100000001 - 46 ise algoritmayı saglamak için.

sonuç olarak numara ; 10000000146
--88119191923--
Kemalistlerin iddia ettikleri gibi "10000000146" olmayan kimlik numarasidir. Bu tamamen sonradan uydurulmustur. Gerçeğinin belgesi aşağıdadır.

Buyrun:

görsel

görüldüğü uzere atamiz kurdugu ülkede "993814" kimlik numarasina sahiptir. kurduğu ülkede ilk 3'e dahi giremeyip 993814. Olması bir birey olarak beni ziyadesi ile muteessir kıldı. Atamiza bunu reva goren kemoslara yaziklar olsun...
Hala ne olduğu belli olmayan numaradır.
Nufus seri numarasi 993814 ise bu baglamda ayricalik yapmamis sistem otomatik atama yapmissa turkiye nin yarisinda oldugu gibi 3 ile basliyor olmali derim. Ama algoritma baslayan kod olma ozelligi tasiyor ise 0-1lerden olusmali. Ya da cift algoritmayi baslatan ise 0-2lerden olusmali ki ben rte nin onda bile kendine cikar sagladigini ve ataturk ten onde ciktigini dusunuyorum.