bugün

bakın açık söylüyorum bu ülkede mustafa kemal e karşı bir mesafe varsa tek nedeni kemalistlerdir. atatürkçüler demiyorum dikkat edin kemalistler diyorum.

hani şu saf ve iffetli izmir e ''bizler gevur izmnirliyiz'' diyenler varya. hani mustafa kemal i kullanarak din düşmanlığı edenler varya, hani kendi statükolarını korumak için mustafa kemal adını kullananlar varya onlardan bahsediyorum.

bakın net söyluyorum bu ülkede kemalistler sussun, yani mustafa kemal i savunmaya kalkmasınlar; mustafa kemal bu sevildiğinin iki katı daha sevilir.

hatta anti atatürkçüler bile sever diye düşünüyorum.

dediğim aslında mustafa kemal e hakaret edenler normalde kemalistlerin ta kendileridirler.

tekrar ediyorum samimi atatürkçülere saygı duyarım. hatta bizzati mustafa kemal in askeri dehası tartışılmayacak kadar parlaktır. lakin bu parlaklığı kemalistler gölgelemektedir.
tek sebebi kemalistler değildir.
katıldığım düşüncedir! çünkü normal bir durumda bir insanın atatürk'ü sevmemesinni başka bir açıklaması yoktur.
şöyle örnek verelim mesela
anneniz size ders çalış der (ki çok doğru der) fakat bu cümle sizi dersten soğutur yani ders yapasınız varsa bile yapmayasınız gelir! işte olay bundan ibaret!
eksiliyecek adam şimdiden bir not:lütfen neden eksilediğini bana pm ile bildir ki bende kendimi düzelteyim!
kemalistler değil, gerçeklerdir.
haklı olabilecek ama yetersiz olduğunu düşündüğüm düşünce. (bkz: yetmez ama evet)
Tamamen katıldığım tespittir. Kemalist denen şerefsizler...
(bkz: kemalizmi seviyorum ama atatürk ü sevmiyorum)
mesele atatürk'ü fikirlerinden dolayı, kişiliğinden dolayı, zekasından dolayı sevmektir aslında koluna atatürk imzası dövmesini yaptırıp karı kız avına çıkan kemalist diye adlandırılan beyinsizlere rağmen.
katıldığım tespittir.
en başarılılarından birisi de tuncay özkan'dır.
--spoiler--
mustafa kemal in askeri dehası tartışılmayacak kadar parlaktır.
--spoiler--

kemalistleri bir nebze yumuşatmak için söylenmiş bir söz öbeğidir, zaten m.kemalin askeri bir deha olmadığını aslında yazar da biliyor

eheheh.
gazi mustafa kemal atatürk'ü sevmeyen insanların kulp bulmasından başka bir şey değildir.

(bkz: atatürkçülük)
yanlış bir düşünce niteliği taşımaktadır. kemalist değilim ancak hep deriz ya hani müslümanlık veya islamiyet günümüz müslümanlarından değil kur'an-ı kerim veya sünnet veya kitaplardam öğrenilmelidir diye. işte kemalizm de eğer sevilecekse özü itibarıyle sevilmeli sevilmeyecekse de yine özü itibarıyle sevilmemelidir.
ulan ibneler atatürkü seven herkes illa kemalist mi olmak zorunda??? tayyibin ve fettosun sevilmemesinin tek sebebi badem bıyıklı ibne şakirtlerdir.
o kemalistlerin zamanın yaptığını şu an din tüccarları yapmaktadır. ikiside aynı boktur sadece renkleri farklıdır ve sevilesi yanları yoktur.
birini sevmemenin nedenini onu seven bir grubun davranışlarına bağlamak en hafif tabiriyle ahmaklıktır. ülkücü kesim kemalist değildir, fakat atatürk ü atası olarak benimser ve sever. biz hem müslüman hem atatürkçü insanlar, siz hz muhammed i benimsiyorsunuz diye, hz muhammed i sevmemezlik etmeyiz. her kesimin ortak yönleri olabilir hele hele bir toplum içinde bu ortak yanları birlikte yaşayabilmek adına daha da ön plana çıkarabilmeliyiz yoksa toplum içindeki ayrışmalar artacak ve su an olduğu gibi toplum yaşanmaz bir hal alacaktır.

edit: ifade düzeltmesi.
güncel Önemli Başlıklar