bugün

yüce önder atatürk'ün partisi olan chp partisinin, acaba ne zaman ülkenin başına geçip de başrolü oynayabilecek olması hakkındaki tahminlerdir. bana kalırsa 2046 ya doğru allah'ın izni ile belki bir ihtimal akp izin verirse geçebilirler diye düşünüyorum şimdilik tahminim bu kadardır.
türkiye toplum olaraktan chp zihniyetinden ve uyguladığı baskılardan bıkmış. bu sebepden dolayı türkiye de solun oy potansiyeli en fazla %25 dir. tek başına iktidar olması mümkün değildir. ak parti gitse dahi yerine yine sağ bir parti iktidar olacaktır.
chp in iktidarı hayaldir ve öyle kalacaktır.
kafa yapısı Atatürk'ünkünden bir hayli uzaklaşmış olan partinin iktidara geçiş tahminidir.. Chp artık atatürk'den uzaklaştı, sadece onun adını kullanarak, onun ardına sığınarak bir şeyler yapmaya çalışıyor.. şu koşullarda ülkenin başına geçmesi zor.. Ülkenin başına geçtiğinde ulu önder Atatürk'ün izinden gidebilecek hiçbir parti tanımıyorum..
Atatürk'ün partisi ne? bakmak gerek chp hala atatürk'ün izinde mi diye? sırf atatürkçü olduğu için chp'ye oy veren zihniyeti anlayamıyorum. tıpkı allah diyor, islam diyor diyerek akp'ye oy verenleri anlamadığım gibi.