bugün

Olmayan resimdir. Çünkü ulu önder namazını evinde kılardı.
kimse kusura bakmasında bu resmi aramak sormak.
cuma günlerinde hem sosyal medyadan hemde telefon sms leri ile mübarek içerikli mesajlar atan insanlar kadar sahte bir davranıştır sanane arkadaşım ata tapar ite tapar deist olur ateist olur adam senin dini özgürlüğünümü yasakladı ya da kısıtladı sene 2013 hala birilerine yaranmak için dini kullananlar var bu ülkede.
namaz kılarken resim çekilmek peki kime ne kanıtlayacaktı ki resim çektirip ne işine yarayacaktı.

ahirette kanıt olarak mı kullanacaktı.

yada dünyadaki insanlara şov amaçlı mı kullanacaktı.

namaz kılar kılmaz, rakı içer içmez bu kimseyi ilgilendirmez.

bizi ilgilendiren kısmı ordusunun başında dimdik durup bu ülkeyi düşman işgalinden kurtarması ve bugün ki modern türkiyenin temellerini atıp ülkemizde muhasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmasıdır.

dini boyutu kimseyi alakadar etmez.
namaz kılan padisahlar halifeler bu ülkeyi ingilize yunana siktirirken aralarından mustafa kemalin çıkıp durun artık bu ülkeyi sikemezsiniz demesiyle kafada flaşları patlatmıştır.
kameralar eşliğinde cuma kılan adamın çocuklarınca aranan resimdir.
NAMAZ KILMAK ICIN CAMIDE CEMAATI BEKLETEN IBNELER YERINE KILMSASIN, CEZASI VARSA ALLAH VERIR SEN NE DEDIKODUSUNU YAPIYORSUN HANI ISLAMDA DEDIKODU HARAMDI!
namaz kilarken resim çekilmek nedir lan ? Amaç show yapmak mi yoksa ibadet etmek mi çözemedim.bu davranişi atatürk'ten bekleyen insanlar camiye gidince yer bildirimi yapan tiplerdir heralde.
Tayyip kılıyor da ne oluyor diye bir soru geldi aklıma.
1931 yılında lise kitapları için yazdığı kitabı görmemiş bu cahiller sürüsü.
şimdi adama demezler mi şerri ve müslüman inancına göre allahın yarattığı sureti resmetmek onu yaradanın yarattığına benzetmeye çalışmak, putlaştırmak günahların en büyüğüdür, sen karılı kızlı resim çektirirken günaha girdin fakat Atatürk ibadetinin bu şekilde daha büyük günaha girmemesi sebebbiyeti adına resim çektirmemiş olabilir mi diye...
şu tarihe kadar ortaya çıkmayan resimidir.

atatürk allah allah diyerek bu ülkeyi düşmandan almış, bugünde birileri allah allah diyerek bu ülkeyi satıyor.
hamdolsun.

varsın olsun kılmamış olsun. ne hacılar hocalar bakanlar başbakanlar gördü bu ülke. neyse feto tayfasından eksi almak istemiyorum. bu kadar yeter.
bir kere o resim degil fotograf.
olmasi gerekmeyen fotograftir. dininizi inancinizi kendinize saklamayi beceremediniz bir turlu.
Oruc tutarken de resmi yok. Takilma boyle seylere.
yoktur. çünkü bazı cemaat önderleri ve bazı siyasiler gibi dini reklam amaçlı kullanmamıştır. belki de hata etmiştir. şöyle bir nacizane(!) bilmem kaç dönümlük villasında poz poz fotografları olsaydı belki şimdi bir kesim insanların sevgisine nail olurdu. tekrar düşündümde o kesim atatürkü sevmesin daha iyi.
Atatürk ülkeyi allah allah diye kurtardı, geziciler faiz faiz diye soydurdu.
eğer namaz kılan birisi idiyse, bunun fotograflanmasını istemeyecek kadar,tevazu sahibi, dinini titrine karıştırmayacak kadar adam olduğundandır. Pozitif bilimlere inanan aydın, ilerici bir kişilik olduğu için din gibi subjektif olgulara inanmadığını ama, inanana da, sonsuz saygı duyduğunu düşünüyorum.
Başdan aşağı saçma bir düşünce. Herkes dinini içinde yaşar. Ben bugüne kadar kimsenin namaz kılarken fotoğraf çektirdiğini görmedim. Kendi ülkemizin dışında başka ülkelerin kurucularının kendi kutsal yerlerinde fotoğraf çektirdiğini de görmedim.

Hem atatürk eğer namaz kıldığına dair bir somut delil yoksa bu durum osmanlı padişahlarının çoğunda da geçerli. O zaman osmanlı padişahları da dinsizdi dememiz lazım bu önermeye göre. Kendi düşünceniz ile kendiniz çelişiyorsunuz.
her fırsatta din alimlerini evinde ağırlayan onları ayakta karşılayıp saygıda kusur etmeyen paşam, şimdilerde din bezirganlarının alışkanlık haline getirdiği mübarek günlerde mesaj ile sevap işleme gibi göstermelik işleri sevmezdi.kuranını evinde okutur dinler ve o gün ağzına bir damla rakı koymazdı.
mason ve islam düşmanı bir insandan imkansızı beklemektir.
Namaz kılarken fotoğraf çektirmemesi gerektiğini bilen (gösteriş için) veya inanmadığı halde namaz kılmayacak kadar dini sömürme duygusuna sahip olmayan ATA'mızın yapmadığı eylemdir. Ayrıca (bkz: atatürk ün suud kralına çektiği telgraf)
herkesin dini kendinedir gerçeğini hiç bi zaman kavrayamayacak mıyız sorusunu akıllara getiren gereksiz yersiz bi tartışma başlığı.
namaz kılarken fotoğraf çektirmek nedir ulan. ben şahsen namaz kılarken fotoğraf çektiren biri görmedim.

- tam secde ederken çek panpa.
bazılarının bir şeyleri ispat etmek için gereksiz ve fazlaca kullandığı fotoğraftır.
ibadet de kabahat de gizlidir. sen babanın namazını sorgula, sonra gel burada yorum yap.
entrynin bir kısmını başlık olarak yazmakla olmaz bu işler. dini göşteriş olarak kullanmaz.