bugün

emperyalist kemalist zihniyete göre ingilizlerle savaşmama istegiinden kaynaklı hadisedir..

şimdi bu tosuncuklar rtenin afrin harekatının startını vermesi üzerine ufakta olsa bir rol atatürke devşirir miyiz mevzusu içerisine girmişler tarihi gerçeklerden yola çıkarak tozlu rafları açma geregi duyduk..

atatürk ömrü hayatı boyunca ne musula ne de kerküke bir harekat dahi düzenlememiştir, orda en az 100 binden fazla türk yaşadıgı ve bu türkler başka bir iradenin esareti altına girdigi halde atatürk harekat düzenlememiştir..

hatta sanırım erzurum veya trabzon da olabilir böyle bir yerin mebusu tarafından harekat için ordunun başına geçmesi gereklililgi konusunda uyarılmışlıgı da vardır..

asker oldugu halde devletin de başında oldugu halde istedigini yapabilecek güce sahip oldugu halde musula gidilmemesini anlamak çok güç.

şehit sayısı fazlalılıgı desen çogu insanın eleştirecegi bir şey bile degil bu..

hal böyleyken ne oldu da musala gidilmemiş anlamak mümkün degil..

yani iniglizlerle savaşmayı göze alamadık gibi komik bir argüman üretmesin kimse komik kaçıyor zira.
Karşılıklı anlaşılarak verilen topraklara neden harekat düzenlesin?
7 düvele haddini bildiren atatürkün bir kıçı kırık şeyh sait isyanı yüzünden musula gidilemedigini ögrendik..

yalanlar dolanlar giderek artıyor, bir başkası ingilizlerle kafa kafaya gelmeyi göze alamadık demişti, bu da şeyh saiti ortaya attı lan altı üstü bir isyan 7 düveli yendigine inanabiliyorsun da bunu yenebilecegine nasıl inanamıyorsun..

şeyh sait 7 düvelden daha mı güçlüydü adamlar iddialarıyla kendilerini rezil ediyorlar..

başka yerde de yazdım burda da yazayım. atatürk musula hareket düzenlese şeyh saiti isyan edenler asardı başkasına gerek kalmadan, sen nasıl olurda böyle bir şeye girişmiş birine isyan edersin diye..

en kolay isyan bastırma muhafelet susturma taktigi, yap fethini, sindir isyanı muhalefeti..

atatürk düşünememiş miydi yoksa..
zihindaşı partiyi bölücü örgüt militanlarlıyla dolduran bir zat olan lagım farelerinin cevaplayamadıgı soruyu tekrar sorayım. atatürk ingilize, yunana ve fransıza hatta ve katta italyanla ermeniye karşı savaşıyor da neden bir şeyh saite karşı savaşamıyor ben onu anlayamıyorum..

eger yukarda sayılan 5li veya 6lı kolayca yenilebiliyorsa şeyh sait bu 5li ve 6lının yanında barcelona karşısında ispanya federasyon kupasında eşleşmiş 4üncü lig takımı gibi kalır..

yani 7 düvel göt ediliyor ama altı üstü türkiyenin bir ilçesi kadar bile yüzölçümü olmayan musul şeyh sait denilen bir adam yüzünden alınamıyor..

bu hikayenin komik olmayan yerini söyleyin birlikte gülmeyelim..
Ya bu nicki z ile başlayan zevata cevap vermek de ayrı bir zul... savaştan çıkmış ve iç isyanları ile uğraşan bir ülkede yapılacak akıllıca şeyi yapmıştır.
vahdettin denen hainin boğazlar, ege, akdeniz, karadeniz ve doğu anadolu'nun tamamını düşmana vermesini sorgulamayan gavur döllerinin kıt zekalarıyla, 400 yıldır taarruza girme cesareti bile gösterememiş bir orduyu zafere ulaştıran askeri bir dehanın tercihine çamur atma hevesiyle sarıldığı eylemdir.
musul kekolar yüzünden gitti, rahat dursalardı şimdi bizdeydi.
afrin'deki 5 bin PKK'lılarla güneş batmayan ingiltere'yi aynı kefeye koymak.

sizin o beyninizin içindeki nöronlara elektrik taşıyan hucrenizi silkeleyim.

amk çocuğu afrin'de bi tabe Amerikan askeri olsa götün yer mi girmeye.

bu orospu çocukları yüzünden afrin operasyonundan soğuyacak millet.
Paşamın gücü sadece gariban Kürt halkına yetiyordu galiba, halkımız adına üzücü bir durum evet.
afrinda bir tane amerikan askeri olsa götün yer mi girmeye diyen orospu çocugu hem de bize küfür eden orospu çocugu ypglileri egiten donatan yer yer de onlara destek veren koalisyon güçlerinin en önde gidenini marslı falan mı sanıyor kuş beyinli yav gelmiş burda afrinde amerikan askeri olsa girer misiniz diyor..

işte bu tür hainler tutuklanmıyor ya en çokta o bana koyuyor, hem bizi hem de halkı aşagılıyor..

ne demek lan afrinde abd askeri olsa girer misiniz, olanlar ne mına kodumun çocugu.
diyarbakır bu kadar uğraştırıyorsa musulu sen düşün.
o ara Şeyh Sait isyanı falan çıktı. yoksa ingilizlerle müzakere masasına oturacaktık. belki o isyan çıkmasaydı musul şuan bizimdi. hepsi de aşırı dincilerin ve gericilerin yüzünden.
hala şeyh sait isyanı diye ötüyorlar yav, ulan 7 düveli dize getirdik demiyor musunuz?

altı üstü şeyh sait ve isyanı, ulan adamlar musula giriilmemesinin bile suçunu bize buluyorlar bu kadar kaypak sahtekar yalancı olunabiilir mi yav..

insan da utanma olur..
bir gece ansızın diyordunuz iki aydır Suriye'den çıkamadınız. o isyanların patlak verdiği dönemde Musul'a nasıl girecektik? buna itiraz eden boş kafalı gerizekalı tarih cahilinin tekidir. bu bilgilerin tamamı ilkokulda sosyal bilgiler dersinde anlatılıyordu. o kadar mı balık hafızalısınız siz?
çok meşguldü yobazları asıyordu.

son zamanlarda kafamı kurcalayan bir soru var

necip fazıl bir gecede kaç şişe şarap içiyordu

bilen var mı.
şeyh sait mevzusunda şöyle de bir durum var..

musulun ingilizler tarafından işgali 1918.

şeyh saitin isyanının çıkışı 1925

arada geçen tam 7 yıl, isyan 7 yıl sürmedigine ve başladıktan sonra isyan edenin idamıyla sonuçlandıgına göre cumhuriyeti kurduktan sonra dahi neden 2 yıl beklenildi, neden o kadar yer kurtarılırken musul konusunda sessiz kalındı veya geç kalındı..
Egedeki adalari Yunanistana veren Akp den hic bahsetmeyen utanmadan Musula girmedigi icin Ataturk e havlamaktadir. Bu iki donemi karsilastirmak bile bir gerizekalilik ornegidir zaten. Buyuk bir savastan cikilmis, osmanlidan kalan borclar toparlanmaya calisilirken birde cahil haci hoca isyani bastirilmaktadir. Emin olun Ataturk akilli bir liderdi, o sartlarda yapabilecegi en iyi hamleleri yapmistir ulkeyi koruyabilmek icin.
büyük bir memnuniyetle eksini verdim dostum..
hala tarih kitaplarında okullarda ögretiliyor diyen cahiller var..

ulan tamam o bilgiyle bile mevzuya giriştigimizde şöyle demez mi dışardan olaya bakan bir insan yahu 7 düveli yendiniz bir şeyh sait isyanına mı yenildiniz, kaç tane cephe açılmış kurtuluş savaşında 7 düvele savaşmak şeyh sait isyanıyla ugraşmaktan daha zor.

onu geçiyorum tekrar yazmış gibi olacagım adamlar 1918de musulu işgal ediyorlar şu an türkiye topragı olan bir çok şehir işgal edildikleri yıl veya 2 yıl sonra işgalden kurtuluyorlar, musulda ne oluyorda bu kurtuluş olmuyor üstüne işgal edilen yere neden girilmedigiyle ilgili ortaya konulan isyanın yılı işgalden sonraki bir 7 yıl.. yani işgali önleyemedik çünkü isyan çıkdı denilemez veya işgali ortadan kaldıramadık çünkü bu ikisi arasında 7 yıl var..

maden buldum işliyorum fakat yazdıkça batıyor lan bunlar durduramıyoruz..
uslübüyle tartışmak yerine her tartışmaya havlayarak giden kuduz köpeklerin birine havlıyor demesinden saçma bir şey olamaz..

havlamak sizin işiniz, misal siz havlamadan salyalar akıtmadan bir tartışmayı sonlandırabiliyor veya devam ettirebilyor musunuz..
şimdi bu çişli ve de küfürbaz yobazcığa "özdemir bey" desem, "bizim enişte mi?" der.

yav he he! evet, atamız musul'a hiç harekat düzenlemedi...

şu cahil pisliğin, rezil köpeğin haline bir bakın...cehaletini "maden" sanıyor ahmak!... işimiz gücümüz yoktu da bunun cehaletini gidermek için safsatalarının hepsine cevap yetiştirecektik...

neyse, bu iğrenç hamamböceği için değil ama bilgi edinmek isteyenler için:

http://www.atam.gov.tr/de...arsi-tedbirleri-1921-1923
bir lagım faresinin yine rumeli taraflarından havlamasına neden olmuştur..

gördügünüz gibi lagım fareleri böylediler, kemik attık mı bunlara yok, e niye köpek gibi havlıyorlar..

amına kodumun hamamböcekleri..
Ama ege deki adalar konusunda cevabini havlamadigin icin pek tartisma yapilamiyor, once kendinizi elestirin de ne kadar dogru sorguluyorsun ogrenelim.
seninkilerin hatasını da eleştir diye havlayan köpege anlam veremiyorum nerden çıktı bu ege adaları mevzusu, rahat yapıştıralım diye mi aahahaha.. ulan insan utanır 12 adayı yüzüne yapıştırır bari sözünü etme..

hayır ben mevcut iktidar partisini destekledigi kadar eleştiren de bir insanım fazla özgürlük veriyor diye, niye hata yaparsa hatasını affedeyim destekleyeyişm ki senin gibi kuş beyinli bir idioit miyim ideolojisinden gözleri kör olacak kadar..

ayrıca senin iddian gibi hata yaptıysa akp ege de atatürkü de hata yapmış olarak görüyorsun demektir..

adam 12 adayı yes ne diye diye vermiş gelmiş burda kuş beyniyle algı kasıyor.

erduvan izmiri de yunana veriyor izmiri de uyuma ey beyinsiz..

izmirine sahip çık tabi seninse..

symrina ya padişahındır ya da orda yıllar önce oturanlarındır..
ingilizleri savaşmaktan beter etmiştir işte yetmez mi? Şeyh sait isyanı. Dersim isyanı. Biz onlarla uğraşırken ingilizler musulda haritaları çiziyordu.
güncel Önemli Başlıklar