bugün

kemalist avuntusu yapılmış çok büyük bir yalandır.

Kemalizm’in ayakta kalabilmesi için bazı “sözde” tarihçiler, daha doğrusu kemalizm ideolojisinin sözcülüğünü üstlenen bazı kalemşörler, değişen siyasi yapıya göre yeni bir Atatürk profili çizmeyi adeta Milli bir vazife olarak görüyorlar.

Son dönemde gerek dünyada ve gerekse ülkemizde Islam’ın lehine gelişen siyasi yapıya paralel olarak mustafa Kemal Atatürk’ü “Islam’a hizmet eden lider” gibi takdim etme gayreti içerisine girildi. Bu anlamsız ve boş projeye hizmet edenler arasında, Yaşar Nuri Öztürk ve Sinan Meydan’ı görüyoruz.

Aslında mustafa Kemal Atatürk’ün islam’a hizmet edip etmediğini onun inkılaplarında görmek mümkün… Ezan’dan “Allah” ismini çıkaran, Nutuk’ta, “Müslümanlığı bir yana bırakalım” diyen, “OKU” ayetine haşa “safsata” diyen, ayet okunduğunu sandığı halde bir söze “hezeyan” diyen birisinin “neye” hizmet ettiği ortada.

imam-ı Azam Ebu Hanife (radıyallahu anh) “Şeriat’a gerek yok diyen kafir olur” derken, mustafa Kemal Atatürk Şeriat’ı kaldırmıştır. imam Gazzali (radıyallahu anh) “Hilafet farzdır” derken, mustafa Kemal Atatürk Hilafeti kaldırmıştır. Kur’an’da “Kur’an ile hükmedin” mealindeki ayetler açıkça ortada iken, mustafa Kemal Atatürk Kur’an’daki kanunlar yerine batılı kafirlerin kanunlarını tercüme ettirip zorla Müslüman millete dayatmıştır.

Zaten mustafa Kemal Atatürk tabiatın “herşey” olduğunu ve yalnızca tabiatı kutsal saydığını kendisi söylüyor.

Sinan Meydan ise, Atatürk’ün 1923 yılında Balıkesir’de Camii’de minbere çıkıp hutbe okuduğunu “Allah birdir, Şanı büyüktür. Hz. Muhammed onun kulu ve elçisidir.” (salavat) dediğini her fırsatta dile getiriyor. Ancak orada mustafa Kemal Atatürk “Anayasa Kur’an’dır” da demiştir, fakat daha sonra Kur’an’ı Anayasa yapmamıştır. Demek ki o konuşmada da samimi değildi.

demem o ki hem müslümanım hem atatürkçüyüm zırvası ağızlarından bir an önce düşürülmelidir.

(bkz: ayık gençlik ayık güç hedef 2023)
imam-ı azam yaşadığı dönemde, zindanlarda geçti ömrü. O dönemki iktidarın istediklerini halka anlatmadığı için, adama baldıran zehri içirdiler canlı canlı.. Sonra da, onun adını anarak kendini haklı göstermeye çalışmıyor musunuz.. Atatürk ile ilgili kuyruk acısı olanlar; ingiliz muhipleri ve kürt islam teali cemiyeti gibi habis kurumlar kurup, hevesi kursağında kalanlardır. Şimdi taptığınız diyanet'i atatürk kurmuştur. Menderes, istanbul imar planını değiştireceğim diye, 5 tane mimar sinan eserini iç etsin, resimlerini bile çektirtmesin, o islam düşmanı olmasın. Atatürk bunu yapsa, ağzınız dolu dolu söversiniz. iki yüzlüler dürüstlükten bahsetmesin!..
kardeşim sen nerden biliyorsun atatürk'ün böyle dediğini anadan babadan duyduğun şeyleri gelir zırvalıyorsun. Ulan senin laf atığın nuri öztürk ilim ehli bir ilahiyatçıdır. Senin o çok bilme f.g hocan da hiç bir dayanağı olmayan şeyleri sizlere kakalıyor. Neyse dünya nın en zor işini yapıyorum. Sana ve senin gibilere bir şey anlatmaya çalışıyoruz.
Elmalılı hamdi de yalandır. Aslında o garfield dı. Tüh lan sizin gibi yobazların sıfatına. Al lan sana ayet hadi savun peygamberini sıkıyorsa. Ayete kem küm etme kafir olursun.

--spoiler--
51- Ey iman edenler! Yahudileri ve hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onları dost edinirse, şüphesiz o onlardan olur. Şüphesiz Allah, zalim kavmi doğru yola iletmez.
--spoiler--

http://tr-tr.facebook.com...o.php?v=10150298793789490
Al bu da videon.

Allah'a çok şükür ki Kur'an sizin nefsinize göre indirilmemiş.
(bkz: atatürke laf saydım ilgi çektim zaaa)
atatürk 'oku' ayetine 'safsata' demiş. bak sen bak.

- ooo beyler nolmuş biliyo musunuz atatürk var ya bizim mustafa kemal atatürk nutukta müslümanlığı bir yana bırakalım demiş lan.
+ oo çok ayıp etmiş kanka napalım.
- oğlum atalarından hiç mi korkup utanmıyosun sen de bu ülkenin evladısın sen ben korumazsak yüce dinimizi kim koruyacak adam oku ayetine safsata demiş lan!
+tabi bu vatanın dinin evladıyım lan semih duydun mu lan atatürk oku ayetine safsata demiş!

size laf anlatmanın gereksizliğini anlatmak için kime benzediğinizi söylemek gerek.
1900'lü yıllarda arabistan bölgesinde ingilizlerle iş birliği yapıp sırf mali kazanç uğruna halkı ayaklandıran benziyorsunuz demek isterdim ama malesef musula girince yaralı olduğu için geride kalan türk askerlerinin 'bunlar altın yutmuştur saklamak için' deyip karınlarını deşenler gibisiniz.
adi bir yalandır.
Atatürk karşıtı iddiaların çoğu gibi kuyruk acısından kaynaklanan iddiadır.şimdi elindeki klavyeyi sakince yerine bırak genç.
(bkz: mustafa kemalin gerizekali ayiraci olmasi)
yalan olma ihtimalinin çok düşük olduğu iddia. şunları diyen birinden bahsediyorsak:

* "Türk milleti birçok asırlar, bir kelimesinin manasını bilmediği halde Kuran'ı ezberlemekten beyni sulanmış hafızlara döndü…"

* "ahiren Kuran'ın tercüme edilmesini emrettim. Bu da ilk defa olarak Türkçe'ye tercüme ediliyor. Muhammed'in hayatına âit bir kitabın tercüme edilmesi için de emir verdim. Halk, tekerrür etmekte olan bir şeyin mevcut olduğuna ve din ricalinin derdinin ancak kendi karınlarını doyurup başka bir işleri olmadığını bilsinler."

kuran'ı tercüme ettirmiştir büyük ihtimalle diyebiliriz çünkü anlamının öğrenilmesini ve dinin mantıksız olduğunun keşfedilmesi amacını gütmüş olabilir. zaten hiçbir ateist kuran okumayın demez, kuran'ı herkes okusun diye çabalar.
ibne ingiliz tarihçilerinin atatürk hakkında yalan yanlış bilgilerle bu milletin aklını nasıl karıştırdığının bir örneğini daha görüyoruz. kardeşim o muhteşem kuran tefsiri ortadadır. bu tefsirin masraflarını ulu önder kendi cebinden ödemiştir. hali hazırda bu tefsir en iyi tefsirlerin en başında gelir. artık batılı tarihçilerin ağzından atatürk'ü anlamak ve anlatmak ayıp olmuyormu? anadolu halkıyla atatürkün arasını açma projesinin artık çöpe atılması ve gerçeklerin anlatılma zamanı gelmedimi? yapmayın...ahiret günü geldiğinde çok fena utanacaksınız...ama o büyük insan yüce gönüllük yaparda belki sizi affeder...