bugün

atatürkü anlayamayıp üzerinden siyaset yapan chplilerdir.
chp nin düştüğü acı durum
(bkz: günümüz gençliği)
edit: ergenlerden bahsediyorum 18 yaş altı olanlar...
hemen hemen herkes , hepimiz. onun kurdugu cumhuriyeti ileri götürmek bir yana, dahada yobazlastirarak kemigini sizlatmisizdir.
sürekli atatürkün kemikleri sızlıyor be kardeşim diyenler..
müneccim yarrağı yediği için ölünün kemiğinin sızlayıp sızlamadığını irtibata geçerek öğrenen kişiler atatürk ün kemiğini sızlatanlar kategorisine ilk onda giren kişilerdir. (bkz: ne biliyorsun)
deniz baykal dersek yalan olmaz sanırım. simdi bir lider düsünün bitik bir devletin küllerinden yeni bir devlet kurucak ve kendi sistemini getirecek. kurduğu devlet teokrasiden demokrasiye geciş devleti olacak. yüz yılın lideri secilecek. avrupalı liderlerden biri cıkıp 'her yüzyıl bir deha geliyor. bizim sansızlığımız atatürk'ün bizim yasadığımız yüzyılda gelmiş olması' diyerek düsmanına duyduğu hayranlığı gösterecek. sonra bu lider demokrasinin gereği olarak bir parti kurucak ve o parti bugün türkiyenin en basarısız partilerinden biri. bu basarısızlığı getiren adamda her hatasını örtmek için atatürk'ün adını kullanıcak. sizce kemikleri sızlamaz mı?
atatürk'ü kendi menfaatlerine kullananlardır. sözlükte artı oy almak için atatürk atatürk diyenler, sandıkta daha fazla oy almak için atatürk diyenler de dahil.
chp, deniz baykal, add (atatürk düşmanları derneği) vb.
milletin efendisidir dediği köylülerdir. vay efendim köylülere laf söyledin diye celallenecek olanlar varsa , umurumda bile değildir. sızlatmayan bir köylü çocuğuyum.ama durum budur.
şu zamanda iktidarda olan hükümetin yaptığı her şey.
belki atatürk'ü anlamamış, anlamayacak olan insanların yaptıkları değil de, onu anlamış insanların yapmadıklarıdır.
atatürk ü ve atatürkçülüğü pis işlerine paravan olarak kullananlar ve bunun gibi ikiyüzlüler... atatürk, şahsına hakaret edenlerden değil, böyle ikiyüzlü dalkavuklardan rahatsız olan bir insandı. şimdi de böyle insanlar kemiklerini sızlatıyordur.
hızla çoğalan , haz edilmeyen insan topluluğu.( insan mı dedim! pardon)
(bkz: dinciler)
(bkz: seri anketorler)
"Türkiye; şeyhler, dervişler ülkesi olamaz. Ölülerden yardım ummak uygar bir toplum için lekedir. Var olan tarikatların hedefi, kendilerine bağlı olan kimseleri dünyada ve manevi yaşamda mutlu etmekten başka ne olabilir? Bugün bilimin bütün kapsamı ile uygarlığın göz kamaştırıcı ışığı karşısında filan ya da falan şeyhin yol göstermesiyle maddi ya da manevi mutluluğu arayacak kadar ilkel kişilerin Türkiye uygar topluluğunda var olabileceğini kesinlikle kabul etmiyorum. Arkadaşlar, Beyler! Ey ulus! iyi biliniz ki Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar ülkesi olamaz. En doğru, en gerçek yol, uygarlık yoludur. Uygarlığın buyruk ve isteklerini yapmak insan olmak için yeterlidir."**
ce dir he dir pe dir.
denizdir
baykal'dır.
Atatürk'ün ismi altından bölücülük yapmak.
vaktini sözlüklerde aylaklık ederek geçiren güruh gençlik. * * * *
türkiyeyi dünyada en çok faiz veren , en çok para kazandıran-yabancılar açısından- ülke yaptıkları için akp hükümeti...
kendini atatürk hayrani zanneden ve bununla gurur duyan, ancak bu bos saplantinin yaninda vatani ve insanlari icin hic caba göstermeyenlerdir, bunlara kisaca kemalist denir.
ülkem geli$sin, vatandasim iyi ya$asin denmez, ancak kendileri gibi olan azinligin rahatini düsünürler, bir diger yandan atatürk'ü seven ve onun yapmak istediklerini gerceklestirmek istiyenler vardir (yüzde 49).
devleti satanlar. kurulan bütün şirket firma ve arsaları düşüncesizce satanlar.

(bkz: acaba kendilerini satsalar atatürk ün morali düzelir mi)
sevki yilmaz'dır.
cumhuriyetçiliğe, demokrasiye, atatürk ilke ve inkilaplarına sahip çıkamayan insanlar..