bugün

selamün aleyküm,

insanlar değerli şeylerini saklarlar,kimseyle paylaşmaz.

mesela bi küp altının olsa onu süsler püsler salonun en güzel köşesine koyup onu evine gelenlere beğendirmeye çalışır mısınız?

kadınlarda islamiyet de değerlidir.bu yüzden paylaşılmaz ve değerli oldukları için örtünürler.

lakin küçüklüğümüzden beri ülke kurtarıcısı olarak gösterilen atatürk,bunun tam tersini yaparak islamiyet i ayaklar altına almıştır.allah(cc) den korkusu olmayan adamın ne kadını sevmesini bekleyin ne de ülkesini.
kimi kadınlara başlık açtıran durum.
ve aleyküm esselam... klasik dinci zihniyeti... kadını köle yapmasına kılıf uyduruyor işte dedirtir...
(bkz: bunu anana sorsana delikanlı)
cahil cahil konuşup da sinirlerimi bozma benim.

ilber ortaylı (temsili)
evet karısını,bacısını onla bunla paylaşanlara dert olmuştur.
Tayyit bağimlisi yavşak bir yazarin götünden uydurma bir söylemidir.
götünüzden element uydurmayınızdır. (bkz: yav he he)
Müslümanlık sadece örtünmeyle alakalı değil, Kur'an-ı Kerim in çoğu yerinde geçen "oku" ile ilgilidir. siz adam gibi bilime yönelirseniz bu olay yürür. bir örtünmeyle olmaz bu iş. sonra efendim Müslümanlar neden geri kalıyor? al işte.
o yüzden mi medeni kanunu getirdi, yasalar önünde kadını erkekle eşit kıldı, seçme ve seçilme hakkı tanıdı..
kadın islamda çok değerliymiş.. Bir köle olarak, sabah akşam ekilecek bir tarla olarak değerlidir.
Atılan binlerce iftiradan biridir.
sayın geri zekalı,

"Dünyada hiçbir milletin kadını, ben Anadolu kadınından fazla çalıştım, milletimi kurtuluşa ve zafere götürmekte, Anadolu kadını kadar emek verdim, diyemez. Erkeklerden kurduğumuz ordumuzun hayat kaynaklarını kadınlarımız işletmiştir. Çift süren, tarlayı eken, kağnısı ve kucağındaki yavrusu ile yağmur demeyip, kış demeyip cephenin ihtiyaçlarını taşıyan hep onlar, hep o yüce, o fedakar, o ilahi Anadolu kadını olmuştur. Bundan ötürü hepimiz bu büyük ruhlu ve büyük duygulu kadınlarımızı, şükranla ve minnetle sonsuza kadar aziz ve kutsal bilelim."

1923, konya dan bir konuşma.

senin annen bugün oy kullanıyorsa, kız kardeşin meclise girip milletvekili olabilecekse "Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Haklarının Verilmesi" sonucudur.
atatürk kadınlara o kadar düşmandı ki mesela; seçme ve seçilme hakkını avrupa da ilk türk kadınına verdi!

o kadar düşmandı ki; sadece üç kez "boş ol" kelimesi ile hiçbirşeyi alamadan kaybolan türk kadınına medeni kanunla eşitlik getirdi. haklar verdi.

bir erkeğin sözü üç kadına eşitken atatürk sayesinde kadına eşitlik geldi.

kendi üvey kızı vardı ve adı şuan kendisi gibi göklerde gezinen uçaklarımızın indiği " sabiha gökçen havalimanı" adı ile anıldı!

eğer bir insan birinden nefret edecekse nolur benden böyle nefret etsin!
(bkz: vedat uşaklıgil)
Sana mı kaldı bizi süsleyip püsleyip evin köşesinde saklamak? Ne saçma sapan absürd düşünceleriniz var arkadaş. Özgürlük diye bir şey var. Sadece erkeklere özel mi sanıyorsun?
Ayrıca kurban olun siz Atatürk'e!
güncel Önemli Başlıklar