bugün

koklar bırakırdı bu bile sarhoş olmasına yeterdi bazen. zira trafikte alkollü yakalanıp ehliyetinin alınmasından korkardı.
Herkesin yediği içtiği kendisini ilgilendirir.Atatürk sohbet masaları kurdurup fikir alışverişinde bulunmak üzere çeşitli bilimadamları siyasetçi ve sanatçılarla içerek olayları değerlendirmiştir.içki masaları bir nevi fikir meclisleri gibi Atatürk tarafından kullanılmıştır.
saksıya mı döküyordu? diye sordurtan iddia.
(bkz: aslan sütü)
atatürk bir insandı, atatürk büyük bir devlet adamıydı, atatürk büyük bir komutandı, kısacası atatürk bir dahiydi amma ve lakin dostum; atatürk içki içerdi; hatta okuduklarımız kadarıyla sofrası içkisiz olmazdı...

(bkz: 100 tane anı kitabı okuyup 1 ine inanmak)
sende ülke kur zemzem suyu iç sana da yobaz desinler.Bakalım ne hissedersin? Lan adam ülke kurmuş ülke. Sıfırdan zirveye..Teselliyi öyle aramış.Şimdi manitasından ayrılan soluğu meyhanede alıyor..Ülke diyorum ülke idrak edilebiliyor mu acaba.?
yalandır efenim. neredeyes şişenin içinden, pipetle dışardan hava-oksijen alıyordu o derecedir yani sağlam içiciydi.
en güzel içen adam olarak tarihe geçmiştir. helal olsun.
(bkz: insanların nefes almadığı gerçeği)
(bkz: geçen yine atoylayız)
atatürk içki içerdi. aslandı o. aslan sütü içerdi, ne içecek başka.
iyide umarım atamızın sirozdan öldüğünü unutmamışsınızdır.

not: eksileyen arkadaş. koca inklap dersinde öyle öğretildi. istersen can dündarın 'MUSTAFA' filmini izle. ben mi siroz yaptım sanki atamızı. küfür etmiyorum. gerçegi söylüyorum. türkiye'yi o haliyle bile kurtardı ya siz ona bakın.
içki içtiği kesindir. ama alkolik değildi ondan eminim. devlet yöneten bir adamın alkolik olması mümkün değil. hele hele sıradan bir alkolikle ya da ayyaşla karşılaştırılması son derece yanlıştır zaten. ancak içki içiyordu atatürk. bu kabak gibi ortadayken bunun gerçek olmadığını dile getirmek absürtlüktür. sirozdan da ölmüş olabilir. bir düşünün o kadar fırtınalı bir hayat yaşayacaksınız. sonra da huzurlu mu öleceksiniz. üstüne alkolü sigarası uykusuzluğu ekleyince bünye illaki bir yerden iflas edecektir.
asıl savunulması gereken atatürk'ün içki içip içmediği değil, bir insanın içki içip içmemesinden kime ne olduğu
yazarın açtığı başlıkla entry çelişmektedir. başlık atatürkün içki içmediği gerçeğidir. yazarın yazdığı ''atatürk'ün çok içmediğini her fırsatta dile getirmişlerdir. '' ibaresi atatürkün içtiği fakat alkolik derecesinde olmadığı anlamını çıkarmaktadır. ayrıca çokta içse azda içse gerçek olan bişi var ki oda ne şekilde olursa olsun gelmiş geçmiş en iyi lider olmasıdır. çok içmişse bile- emin olmadığım için kesin bişi diemem-hakkıdır. o kadar askerinin cesetlerini gördü yeri geldi can aldı yeri geldi aç kaldı yeri geldi suikasta uğradı..bu kadar şey yaşayan bi insan içki içmeyi bırak iyiki intihar etmemiş..canım atam oyy oyy nasılda severim ben onu. nur içinde yat sen emi..
gerçek şu ki bal gibi de içerdi ancak alkolik değildi...