bugün

--spoiler--
Vatandaşlar görülen mucize karşısında halay çekerken, çocuklar da "Türkiye laiktir, laik kalacak" sloganı attılar.
--spoiler--
yorum yapmıyorum jsfjs.
bazı köpekleri rahatsız eden eğlencedir.
bu sene iki hafta gecikmiş;

(bkz: atatürk silüetinin iki hafta gecikmesi)
ana proğramı için; ""gökten" indiği sanılan kitapların dogmalarıyla asla bir tutmamalıdır, biz ilhamlarımızı "gökten" ve "gaipden" değil doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz". diyen bi liderin
"Gökten" bir dağın üstüne çehresine benzer bir gölgenin düştüğü yerde anma etkinlikleri düzenlenmesi olayı.

hani ata; kalıplaşmış kural bırakmıyorum diyor, adamların tek kuralı nutuk ve tefsiri oluyor ya ben buna gülüyorum.
atatürk'ün gölgesinden bile korkan itleri epey rahatsız eden durummuş.
zira gölge ne zaman ortaya çıksa birileri 2 yaş zekası ile eleştiriyor bu durumu.
ATATÜRK'ÜN gölgesine sığınıp sadece gölgelik yerde yaşayan itleri epey gaza getiren durummuş. zira gölge ne zaman ortaya çıksa birileri hala o gölgeye sığınıp 2 yaş zekasıyla şenlik düzenliyor.
acilen isminin değiştirilmesi gereken ilçe şenlikleridir.
(bkz: atatürk silüeti varken koyun otlatmak ihanet)
bu sene onaltıncısı düzenlenen şenliklerdir.

görüntü insanın tüylerini diken diken yapmaktadır.

görsel
doğa ana'nın atamızın himayevi gölgesini bizlere hediye ettiği yerde yapılan şenliklerdir.
vatan hainleri karalamaya çalışsa da doğa ana bile onu unutturmuyor.
peygamberin doğumgünü ayağına totoş bir kardinalin doğumgününü hem de salya sümük kutlayan puştlara dokunmuş...

nooldu len halaya mı almadılar? daha sık duş alın...
atatürk'ün kemiklerini sızım sızım sızlatan olay. akıl ve rasyonelliğiyle bilinen bir liderin düştüğü duruma bakın. atatürk adı maalesef böyle yobaz kemalistlerin ağzında yerlere düşüyor, oralardan bir türlü kurtulamıyor. yazık ki ne yazık...

biri de peygamberle atatürkü bir tutuyor, sonra da "kemalizmi din gibi algılıyorsunuz" deyince köpür köpür köpürüyorlar. aha işte buyur, sizin tabirler "en yobaz islamcı" bile dağda taşta peygamber silüeti aramaz. dogmatizmin kralı kemalizm. bak güzel oldu bu, arabanızın arkasına "katatürk" çıkartmasının yanına nikelajla yazdırın, bu kıyağımı da unutmayın.